Budoucí tvář sněmovny bouchla do stolu: Kde jsou po Katalánsku všichni ti rádoby ochránci lidských práv? Vy jste už zapomněli, co se dělo na Majdanu?

12.10.2017 12:51 | Zprávy

ROZHOVOR „Hromadná žaloba umožní velké skupině osob se stejným nebo podobným nárokem uplatňovat svá práva a to společně v jednom jediném řízení. Dnešní problém je v tom, že jednotlivě se do sporů o pár korun málokdo pouští z hlediska nákladů takového sporu, které mohou násobně překročit onu spornou částku, o zdlouhavosti soudního projednávání u nás nemluvě.,“ řekl nám v rozhovoru Patrik Nacher.

Budoucí tvář sněmovny bouchla do stolu: Kde jsou po Katalánsku všichni ti rádoby ochránci lidských práv? Vy jste už zapomněli, co se dělo na Majdanu?
Foto: Archiv P. Nachera
Popisek: Bankovní analytik Patrik Nacher
Pokud se někdo rozhodne řešit spotřebitelský spor mimosoudně, nemusí být s výsledkem vždy spokojen a poté se stejně obrátí na soud, jak tedy zařídit, aby se případy k soudu nevracely?
 
Pokud o věci bude rozhodovat mimosoudní organizace státu (Finanční arbitr, ERÚ, ČTÚ, ČOI) mělo by jejich rozhodnutí být, podle mého názoru, konečné. Přezkum soudem by měl být možný pouze z důvodu zjevného porušení postupů či povinností instituce, procesního pochybení. Cílem je vytvořit stav, kdy nalezení spravedlnosti bude rychlé a levné. V současné době existuje několik státem zřizovaných organizací, které mají oprávnění rozhodovat mimosoudně spotřebitelské spory v jednotlivých sektorech – bankovnictví, pojišťovnictví, energetika, telekomunikace apod. Pokud jejich služeb spotřebitelé využijí, mohou dosáhnout rychlého prvotního rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…