Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše

31.12.2018 6:03

CO NÁM DAL ROK 2018 „Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Vláda podle něj rozhazuje peníze, kde nemá, a navyšuje peníze nepřizpůsobivým lidem, zatímco se vůbec nepřipravuje na krizi, před níž ekonomové varují. Za klíčové v roce 2019 považuje volby do Evropského parlamentu a tvrdí, že SPD je jedinou euroskeptickou stranou v české politice.

Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Jak vy hodnotíte letošní politický rok 2018 pro Českou republiku?

Na jednu stranu Česká republika díky situaci ve světě a v Evropě zaznamenala rok ekonomického růstu. Jak všichni víme, nejedná se o zásluhu české vlády, ale ekonomickou situaci, která panovala v Evropě. Díky tomu Česká republika v podstatě zaznamenává dobré výsledky. Je třeba zároveň dodat i B, tedy že dobré výsledky se neprojevily na příjmech a životní úrovni běžného pracujícího občana České republiky.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18937 lidí

To dáváte za vinu vládě?

To určitě. Nicméně projevily se především na výsledku nadnárodních korporací, které využívají uměle drženou levnou pracovní sílu v České republice a využívají mezery v zákonech, které Babišova vláda odmítá zacelit tak, abychom zabránili vyvádění zisků nadnárodních korporací z České republiky. Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce.

Hodně slyšíme právě o tom, že česká vláda nereaguje na příznivou hospodářskou situaci a přesto má schodek rozpočtu. Zároveň varují ekonomové, že se nám to vrátí a Česká republika na to doplatí, protože si nedělá rezervy a hospodaříme s dluhem rozpočtu. Domníváte se, že se tou situací budeme muset potýkat už v příštím roce? Tedy příchod krize?

Z ukazatelů krize ještě příští rok přijít nemá, nicméně ukazatele především v Německu dávají najevo, že se krize blíží. Ekonomové mají absolutní pravdu v tom, že tato vláda nehospodaří s péčí řádného hospodáře. Rozhazuje peníze, kde vůbec rozhazovány být nemají. Od příštího roku se navyšují finance takzvaným nepřizpůsobivým lidem – tedy lidem, kteří jsou práce schopní, ale nepracují. Hnutí SPD s tím v zásadě nesouhlasí. Dále se dávají obrovské peníze v řádech miliard korun takzvaným politickým neziskovým organizacím. Těm, kdo vůbec nic nepřináší. My navrhujeme, aby skončila jakákoliv veřejná podpora podobných organizací a peníze se přesměrovaly.

Je potřeba hospodařit v té době ekonomického růstu s vyrovnaným rozpočtem nebo mírně přebytkovým, protože z roku na rok se po příchodu krize škrty udělat nedají. Takové škrty nejsou reálné. Blíží se velký problém, v tom mají ekonomové pravdu. Rozpočet je nutné dělat odpovědně, což současná vláda nedělá.

Jaký podle vás byl politický rok 2018 pro Evropu a Evropskou unii?

Evropská unie v plné nahotě již ukázala, že je za prvé nereformovatelná. Za druhé stávající systém evropské integrace musí skončit a my prosazujeme, abychom ho nahradili jiným modelem evropské spolupráce, a to je co nejužší spolupráce suverénních evropských států. Když to shrnu, tak je to situace před Lisabonskou smlouvou – bez diktátu Bruselu. Samozřejmě dále vidíme, že není možné být pro Evropskou unii a zároveň proti migraci. Premiér Andrej Babiš se snažil balamutit občany, že je pro Evropskou unii, ale proti migraci. Avšak vidíme, že to nelze, jak se prokázalo naposledy v prosinci při hlasování vlády, která byla pro globální pakt o uprchlících. Další typ kvót pro přijímání pro legalizaci nezákonných migrantů a pro jejich přijímání.

Anketa

Důvěřujete Janu Hamáčkovi?

4%
96%
hlasovalo: 12940 lidí

Andrej Babiš se zoufale snažit vysvětlit, že globální pakt o uprchlících je snad něco jiného než globální pakt o migraci, ale následně se ukázalo přesně to samé v bledě modrém. Ten, kdo podporuje Evropskou unii a zároveň si navenek hraje, že je proti migraci, lže sám sobě, protože multikulturalismus, globální světový řád, globální řízení a nadnárodní struktury – to je vlastně systém Evropské unie. To je přímo idea Evropské unie. Skutečně je zcela naivní, kdo to nechápe, neboť mezitím je přímé rovnítko. Takže buď se k tomu postavit jako SPD, tedy jasně říci, že stávající Evropská unie je nereformovatelná a je třeba nastavit jinou formu evropské spolupráce. SPD navrhuje, aby to byla ta před Lisabonskou smlouvu bez diktátu Bruselu.

Na to všechno, co se kolem premiéra Andreje Babiše děje, jeho podpora podle průzkumů roste. Politologové a další odborníci tvrdí, že současná opozice je příliš emotivní na to, aby srozumitelně sdělovala voličům, co Babiš dělá špatně mimo osobní rovinu, tedy hlavně v roli premiéra. Domníváte se, že opozice včetně SPD je příliš emocionální a nedokáže se správně vyjádřit?

Je potřeba oddělit SPD a ostatní opoziční strany, protože – jak si občané určitě všimli – SPD, když kritizuje, nedělá mediální antikampaně, neosočujeme Babiše v osobní rovině. Říkáme, ať se vše prošetří, ale kritizujeme pouze v programové rovině. Ukazujeme, co dělá vláda Andreje Babiše včetně ČSSD a KSČM, a ukazujeme konkrétní návrhy.

Druhý problémem SPD je, ale ten je obtížné řešitelný, že jsme jedinou skutečně konzervativní vlasteneckou stranu, která stojí proti diktátu z Evropské unie, tak jsme skutečně, a to přiznávám, pod neuvěřitelnou permanentní špinavou mediální kampaní od mainstreamových médií, která lžou, překrucují a snaží se nás nálepkovat a dehonestovat. Samozřejmě advokátní kancelář, se kterou spolupracujeme, má neustále plné ruce práce. Nikdy jsem nebyl obviněn, souzen ani odsouzen. Jsem úplně čistý, kde všechna obvinění se na rozdíl od členů jiných politických stran nikdy neprokázala. Lijí kýble špíny na Okamuru a SPD, protože máme vlastenecký názor a stojíme za pracujícími řádnými lidmi.

Kdysi jste mi v rozhovoru řekl, že SPD má v průzkumech vždy zhruba o pět procent více než reálně. Je tomu tak i nyní? Nicméně tak či tak podpora SPD klesla.

V průzkumu agentury Median jsme dostali deset procent, proběhlo to všemi médii. Týden poté jsem četl průzkum agentury CVVM, která nám dala čtyři procenta. Agenturu CVVM my známe, ta spolupracuje úzce s ČSSD a v roce 2013, týden před tehdejšími parlamentními volbami, mi dávala jeden a půl procenta a tehdejší Úsvit měl 6,88. To je prokazatelné a dohledatelné na internetu. Ano, už jsem říkal před rokem našim členům, že CVVM nám dříve či později dá pod pět procent, protože jde o prokazatelné podvodníky.

Jde tedy spíše o průzkumy než klesající podporou SPD?

Já se právě ptám, jak je možné, že agentury dávají tak rozdílná data. Všimněte si, že takový rozptyl má pouze SPD. To je pozoruhodné. Vždy říkám, že to musí ukázat volby, a prokazatelně už po několikátých volbách, v nichž Okamura kandidoval, měl vždy o x procent více, než mu dávali v průzkumu. Můžeme se jen domnívat proč.

Jaké máte předsevzetí do dalšího roku?

Dále budu stát za programem SPD, ať se děje, co se děje. I největší kritici uvidí, že Okamura nikdy ze slíbeného programu neustoupí. Nebudu lavírovat, nebudu se domlouvat za zády voličů na podivných věcech. Doufám, že to voliči vyhodnotí ve volbách.

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16202 lidí

Klíčové pro nás jsou volby do Evropského parlamentu 2019. Protože v podstatě je evidentní, že v českém Parlamentu jsou dvě skupiny. Jsou to strany podporující Evropskou unii, jak se vyjádřil i předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura, který vidí jedinou alternativou pro Českou republiku – stávající Evropskou unii. Myslel jsem, že se snaží hrát i na jinou notu. Všechny strany jsou pro Evropskou unii.

Tedy předsevzetím je zachovat svobodnou Českou republiku, naši suverenitu a naši státnost. Moje předsevzetí pro 2019 je v prvé řadě, aby se nám podařilo přesvědčit co nejvíce voličů pro skutečně klíčové volby v květnu do Evropského parlamentu, abychom se ze všech sil pokusili zastavit diktát Bruselu a abychom udrželi suverenitu České republiky. SPD je jedinou euroskeptickou stranou v českém Parlamentu a to bude klíčový moment. Moje předsevzetí je květen 2019, přesvědčit co nejvíce občanů, aby přišli k volbám, abychom zabojovali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zuzana Koulová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdražení všeho. Profesor viděl návrh Bruselu. A program Pirátů ho dorazil

4:44 Zdražení všeho. Profesor viděl návrh Bruselu. A program Pirátů ho dorazil

CIVILIZACE A MY Připravovanou daň z uhlíku budou v EU odvádět nejen výrobci všech průmyslových výrob…