Česká aktivistka z Německa: Je to tu jako za války. Migranti jsou jak krkavci. Kradou tu i Češi, respektive cikáni

17.08.2016 13:11

„Osobně být v kůži pozůstalých po těch útocích, podám na Merkelovou a celou tu bandu žalobu. Protože kdyby tu migranti nebyli, nedošlo by k teroristickým útokům a ti lidé by byli naživu. Můžou za to ti nahoře. Museli počítat s tím, že dojde k těmto tragickým situacím,“ říká v rozhovoru pro Parlamentní listy Bohumila Kamenzová, Češka, která žije v saském Altenbergu. „Potkáváme tu jedno policejní auto za druhým. Člověk má pocit, že je válka. Už nežijeme klidně,“ uvádí a Evropu přirovnává k poli, na které se slétají krkavci, havrani a vrány. „Usedají na pole, které je pak celé černé, a postupně to tu vyklovou,“ myslí si.

Česká aktivistka z Německa: Je to tu jako za války. Migranti jsou jak krkavci. Kradou tu i Češi, respektive cikáni
Foto: archiv
Popisek: Bohumila Kamenzová

Anketa

Který vládce Ruska byl nejlepší?

1%
3%
0%
83%
hlasovalo: 6655 lidí

V nejbližších dnech přijede do Prahy na návštěvu německá kancléřka Angela Merkelová. Co tomu říkáte?

To budou takové politické tanečky. Dozvíme se, že si musíme všichni pomáhat, že to zvládneme a dokážeme. Naše Mutti nám to všechno nalajnuje a zařídí.

Původně měla v rámci své návštěvy besedovat s vysokoškolskými studenty. Ale to bylo zrušeno, že na to není vhodná doba. Asi se organizátoři báli nějakých nepříjemných otázek o migrační politice či dokonce nějakého skandálu...

To je určitě možné.

V té souvislosti mě napadlo, jestli v Německu se uskutečňují nějaké debaty kancléřky s občany či studenty?

To přesně nevím, ale pokud ano, tak to je s vybranými a poučenými studenty. Stejně jako je vybrané publikum v různých talkshow v televizi. Zrovna před dvěma dny jsem viděla pořad z jedné čtvrti, myslím, že Duisburgu, kde mají místní domy v hodnotě nula. Protože tam je hodně nejen přistěhovalců, ale i rumunských a bulharských cikánů. Je o strach tam žít a bydlet. Tam se mluvilo o tom, že Merkelová tam jednou přijela na návštěvu. A oni všechny nepřizpůsobivé obyvatele vyvezli na jednodenní zájezd, aby je neviděla a s nikým z nich se nesetkala.

Vím, že jste pravidelně jezdila řečnit do Drážďan. To už sice skončilo, ale...

Tak k tomu mám novinku. Opravdu za mnou spousta lidí jezdí každý den a ptají se, proč už tam nemluvím. Ale teď mě oslovila Alternativa pro Německo a v pátek mluvím na jejich akci v Pirně. Pro mě je to posun dál, protože to je oficiální politická strana.

Anketa

Který prezident USA byl nejlepší?

0%
32%
0%
7%
0%
25%
0%
1%
hlasovalo: 3020 lidí

O čem budete mluvit?

Mám vždy připravené jen nějaké body, jinak mluvím spatra, spontánně, podle situace. Téma mi ale řekli, zní: Gratulujeme, paní Merkelová, vy jste to dokázala, teror je v Německu. Takže to pro mě není žádný problém, otevřu svoje srdce a pojedu.

To je asi reakce na sérii tragických událostí z nedávné doby...

Osobně být v kůži pozůstalých po těch útocích, podám na Merkelovou a celou tu bandu žalobu. Protože kdyby tu migranti nebyli, nedošlo by k teroristickým útokům a ti lidé by byli naživu. Můžou za to ti nahoře. Museli počítat s tím, že dojde k těmto tragickým situacím.

Má konkrétně Pirna také nějaké problémy?

Je tam spousta uprchlíků, ale to je tady všude. Dneska zrovna tady v Altenbergu potkáváte jedno policejní auto za druhým, jsou tu manévry. Člověk má pocit, že je válka. Nevíme, co se děje, jestli někoho honí, nebo mají nějaké Policie je tu opravdu na drátkách.

Vrátím se k těm Drážďanům. Teď jsem se dočetl v reportáži od Andrey Angermannové, která s vámi též dělala rozhovor, že centrum tohoto města v poslední době trápily rvačky hlavně severoafrických migrantů, konkrétně Tunisanů a Maročanů. Víte o tom?

Nedivím se. Je jich tam spousta. Nedávno jsem tu měla české hosty, kteří nadávali, že po té drážďanské Prager Strasse už se pomalu nedá jít, že už to není hezké Dražďany se procházet, natož nakupovat. Čím víc jich tam bude, tím větší je nebezpečí. S tím se prostě tady budou muset naučit žít. Evropa mi připadá jako pole, na které se slétají krkavci, havrani a vrány a usedají na pole, které je pak celé černé. A postupně to tu vyklovou.

U zmíněných severoafričanů prý přibývá násilných trestných činů. Podle německé novinářky Susanne Arendtové je to tím, že v posledních dvou letech přišlo do Německa hodně mladých běženců, kteří tam jsou nelegálně, nemají nárok na podporu a žijí v jakési šedé zóně mimo zákon...

No jasně. Jsou tam ilegálně, nepodchycení. To znamená, že nemají ani prachy. A jak je získají? Kriminální činností. A že se budou mezi sebou mydlit – to je zřejmé. Já se těch severoafričanů hodně bojím, ti nemají žádnou kulturu.

Na hlavním drážďanském nádraží prý chodí policisté se samopaly, což je asi divný pocit. Ale patrně to jinak nejde a je dobře, že tam jsou. Vy máte osobní zkušenost s tímto místem?

Ne. Jezdím tam autem. Ale určitě to tak je. Nádraží je středobodem Drážďan, to jsou desetitisíce lidí denně. Takže věřím tomu, že tu policisté chodí se zbraněmi nabitými ostrými.

Díky přítomnosti policistů se situace v centru patrně uklidnila. Ale nemohou být všude, takže se prý kriminalita z centra přestěhovává na předměstí a zvyšuje se počet krádeží a různých útoků na periferii, na předměstí, kde roste počet vykradených rodinných domů...

Tohle se děje ve všech velkých městech, že si policie ohlídá centrum – už kvůli turistům – a předměstí je vydáno všanc těmto živlům. Ale to nemusí být jen azylanti, ale i jiní lidé.

Oni i Češi jsou tam uvedeni v kriminálních statistikách hlavně kvůli krádežím...

Ano, i Češi kradou tady v okolí. Sama jsem se zúčastnila jednoho takového soudního řízení, kdy nám v Altenbergu vykradli barák. Zrovna se opravoval a brzy ráno stavební dělníci viděli zloděje ujíždět autem. Volali manželovi, ten si na ně na trase počkal a pronásledoval je. Na semaforu, když byla červená a jejich auto blokoval autobus, manžel udělal takovou blbost, že šel a stoupl si před jejich auto, aby nemohli odjet. Řidič se samozřejmě rozjel a manžel přeletěl přes kapotu. Nic se mu naštěstí nestalo, ale mohlo ho to zabít. Zloděj ujel, ale policisté ho po chvíli chytili. Byl to cikán s cikánkou. Měli kořist nejenom z našeho baráku, ale i řady dalších. Kradli celou noc. Takže experti Češi respektive cikáni jsou tady v okolí známí. Jenže nikdo z Němců neřekne, že je to cikán, ale že jsou to Češi. A takovou pak tady máme reputaci.

Začínají se Němci více zajímat o svoji osobní bezpečnost? Češka, žijící v Mnichově, Lenka Klímková nám řekla, že lidé se hlásí více na různé kurzy sebeobrany, ona osobně nosí pepřák, chodí na krav magu a chce si udělat zbrojní průkaz. Je to podobné jako v Bavorsku i v Sasku?

Ano. Určitě. A já, že jsem známá, tak se mě spousta lidí ptá, jak má přijít ke zbrani. Nechtějí jenom pepřák, chtějí zbraň. Protože se hodně bojí. Sama o tom také přemýšlím. Mám také pepřák, ale ten mi určitě stačit nebude. Lepší v případě nutnosti zbraň použít než se nechat zabít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Oldřich Szaban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka Syková: Hra o pád vlády v době pandemie? Nechutné. Tohle voliči opozici spočítají

0:01 Profesorka Syková: Hra o pád vlády v době pandemie? Nechutné. Tohle voliči opozici spočítají

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dnes vládě radí kdekdo, včetně týmu expertů. Jsou jimi ale i lidé bez vysoce kvali…