Čínský virus? Očkování je kšeft! Pamatujete na ptačí chřipku? Známý léčitel i o tom, proč jsou lidé tak nemocní

09.02.2020 12:52 | Zprávy

ROZHOVOR Léčitel a psychiatr MUDr. Josef Jonáš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odkrývá svůj názor na nový druh koronaviru z Číny, kvůli jehož epidemii byla na jedenáctimilionové město Wu-chan uvalena kompletní karanténa. Svěřuje se i s tím, co si myslí o úrovni a pověsti současné alternativní medicíny v Česku a jaký je jeho názor na očkování proti některým nemocem.

Čínský virus? Očkování je kšeft! Pamatujete na ptačí chřipku? Známý léčitel i o tom, proč jsou lidé tak nemocní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Léčitel a psychiatr Josef Jonáš

Profesí jste původně psychiatr. Už dlouho se ale zaměřujete především na alternativní medicínu. Jaké techniky a metody praktikujete?

Jsem druhý nejstarší alternativní lékař v Česku, s tím, že praktikuji již od roku 1970. Co se týče metod, prošel jsem od té doby různé etapy. Začínal jsem s akupunkturou, poté následovaly bylinné terapie, zkoušel jsem homeopatii i různé přístrojové terapie z Německa. Dá se říci, že jsem prošel celou škálou toho, čemu se říká alternativní medicína. Nakonec jsem to všechno shrnul do metody, které říkám detoxikace. V podstatě je to ale jen pokračování všech mých předchozích zkušeností.

Vyzdvihujete význam střeva pro imunitu člověka. Proč je střevo tak důležité?

Střevo je důležité proto, že je to hlavní brána mezi vnitřkem člověka a okolním světem. Do člověka během celého jeho života vstupují tuny jídla, což přináší různé věci, a to jak dobré, tak i nedobré.Ve střevě se ty věci zpracovávají, na čemž se podílí obrovité množství mikroorganismů. Jejich množství je takové, že je jich fakticky víc, než je v lidském těle buněk. Každý člověk má navíc skladbu těchto mikroorganismů naprosto odlišnou. To všechno se podílí na dvou důležitých procesech – na trávení potravy a na výcviku imunity člověka, z čehož plyne, proč je střevo pro imunitu tak důležité.

V jakém stavu je střevo současného člověka?

Ve velmi špatném. Na vině jsou antibiotika, toxické látky v půdě, v potravě, hormony ve vodě. To se samozřejmě projevuje na nedostatečné imunitě současných lidí. Jestli to takhle půjde dál, tak lidi budou brzy za normální stav považovat to, když jsou nemocní. Když se ale podívám na sebe, tak já jsem nikdy chřipku neměl, ani žádný z mých synů. Zdravý imunitní systém člověka je na setkání s mikroorganismy a viry připraven tak, že neonemocní.

Zásadní pro imunitu je střevo, říká MUDr. Josef Jonáš. (Foto: Hans Štembera)

Ona nemocnost lidí hrozně stoupá, jejich odolnost vůči virům a makroorganismům klesá. A to hodně souvisí se střevem. Antibiotika po válce, způsob výživy, úplně devastovaly lidskou imunitu.Nikde jsem ale nečetl srovnání toho, proč ti lidé umírají, ani to, jaký byl jejich imunitní stav. Jestli se bude pokračovat v tomhle trendu dál, tak nevím, co bude následovat.

S čím k vám pacienti chodí?

Jsou to z většiny lidé, kteří neúspěšně obejdou takovou tu klasickou medicínu. Mají nějaký problém, ale současná formální medicína jim na jeho příčinu či léčbu není schopna odpovědět. Pak je tu část lidí, která přichází z preventivních důvodů.

A povaha jejich potíží?

Potíže, se kterými za mnou chodí, jsou nejrůznějšího druhu. Například si vybavuji příklad muže, který si rozlámal nohu a doktoři mu ji dali dohromady s tím, že se všechno podařilo tak, jak mělo. Jenže noha pořád, několik let, neznámo proč otékala a bolela. Takže potom přišel ke mně. I takové případy se ke mně dostávají.

Zatímco spolu mluvímesvět jímá hrůza z nového viru. V Číně i mimo ni na nový koronavirus umírají lidé. Přijímají se drakonická opatření a hovoří se o pandemii. Jsou obavy namístě? 

Tak historicky nejhorší pandemií byla tzv. španělská chřipka, která na celém světě zabila asi padesát milionů lidí. Svět už dlouho očekává podobnou pandemii a očekává ji právem. Mikroorganismy mutují a po světě jich je mnohem víc, než je lidí, přičemž jsou tady daleko déle než lidé, ale tak, jak si člověk na soužití s nimi zvykl, tak mu většinou nedělají žádné problémy.

Ovšem zpět k otázce. Koronavirus jako takový je zcela běžný virus, který je typický pro netopýry. Za miliony let vývoje se v organismu netopýra podařilo odbourat dva nebezpečné geny tohoto viru, takže za běžných okolností tento virus nedělá žádné problémy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jonáš Kříž

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

13:00 Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

„Mám tušení, že jednání Viktora Orbána se nazývá diplomacie a je skvělou alternativou k tomu, aby li…