Civilizovaná společnost nesmí dovolit, aby jí vládli posránkové. Západní Evropa už je ztracená, nás by mohla zachránit zkušenost s minulou totalitou. Problém je, že tolik lidí věří ČT, varuje Petr Štěpánek

11.06.2017 8:51 | Zprávy

ROZHOVOR „Myslím, že západní Evropa je ztracená. Procento muslimského obyvatelstva začíná dosahovat takové výše, že to je asi nevratné,“ domnívá se hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který stál u zrodu Alternativy pro Česko. Nelíbí se mu postoj evropských politiků, kteří se tváří, že si na to máme zvyknout. Podle něj bychom si zvykat neměli. Historicky se totiž ukazuje, že islámskou komunitu, když dostoupí určitého množství, nelze integrovat. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že osvícení Eiffelovy věže národními barvami nebo pořádání vzpomínkových koncertů je smrt pro evropskou civilizaci.

Civilizovaná společnost nesmí dovolit, aby jí vládli posránkové. Západní Evropa už je ztracená, nás by mohla zachránit zkušenost s minulou totalitou. Problém je, že tolik lidí věří ČT, varuje Petr Štěpánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Jak vnímáte teroristické útoky na Anglii a Francii a reakci lidí? Zejména v Manchesteru, kde šlo o útok na děti?

Děje se přesně to, co se dalo očekávat. Já nejsem překvapený, ale zároveň jsem rozezlený, naštvaný nad v uvozovkách standardní reakcí evropských politiků, kteří se tváří, že si na to máme zvyknout. Já si na to nechci zvykat a myslím, že bychom si ani zvykat neměli.  

Co na reakci evropských politiků vám tedy konkrétně vadí nejvíce? Je to tedy ono zvykání na teroristické útoky, které se snaží prezentovat?

Ano, teroristické útoky začínají být něco jako dopravní nehody. Jenomže ono to má svoji prapříčinu, a tou je migrace. A teď nemyslím jen tu z posledních dvou let, ona je i dlouhodobější migrace a také nemožnost asimilace islámského živlu v naší evropské kultuře. Máme vietnamskou komunitu, čínskou komunitu, židovskou komunitu, tito lidé se vždy dokázali přizpůsobit, byť si zachovají svoji původní podstatu.

Problém není v soužití. Historicky se ukazuje, že islámskou komunitu, když dostoupí určitého množství, nelze integrovat. A problém je i v samotné podstatě islámu, tedy že islám je nehybná struktura už od sedmého století, nijak se nevyvíjí a za ideál považuje prohlášení Proroka před mnoha stoletími. Drží svůj ideál tak, jak byl kdysi nastaven a přizpůsobovat se prostě nebudou.

Muslimové ve Švédsku přerušili promítání filmu a vymlátili sál. Video již z roku 2013

To, co se má udělat, je řešit příčinu. My neustále kritizujeme Evropskou unii, hasíme následky, ale neřešíme příčinu, a tou je, že i naší vinou jsme dovolili a způsobili rozvrat zemí, z kterých k nám dnes migranti proudí. Ať už váleční uprchlíci nebo ekonomičtí migranti, což vyjde vlastně na stejno. Kdybychom řešili příčiny, tak se musí mírovou cestou vyřešit konflikt v Sýrii. Ne, že si Evropská unie přikládá své polínko, aby se zbavila Asada v Sýrii. Syrské problémy se vyřeší politickou volbou a nikoliv naší podporou teroristů.

Slýchám v rozhovorech od politiků, že křesťané také upalovali čarodějnice a islám se za pár století taktéž promění v mírumilovné náboženství. S tímto argumentem tedy nesouhlasíte?

Myslím, že ne. Křesťanství se vyvíjí stejně jako židovství. Islám se nemění, nemění svůj vrchol a svůj ideál měl už na samém počátku a stále se ho drží.

Už jsme se „semkli“? Tedy přichází doba, kdy se lidé semknou, aby se dokázali bránit?

Pokud budeme semknuti kolem těch panáků, kteří v Evropě vládnou, tak na to dojedeme. To je sebevražda. Abychom osvítili Petřín a Eiffelovu věž národními barvami nebo pořádali vzpomínkové koncerty, to je smrt evropské civilizace. Pokud Evropu povedou takoví politici, tak půjde dříve či později o konečnou evropské civilizace. Doufám, že tragédie dospějí k tomu, aby se našli politici, kteří řeknou dost. Dost znamená chránit vnější hranice a dost znamená naprosto nekompromisní postoj vůči porušování našich zákonů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za všechno může Babiš a Putin.“ Podnikatel se diví, kolik chytrých lidí věří nesmyslům

4:44 „Za všechno může Babiš a Putin.“ Podnikatel se diví, kolik chytrých lidí věří nesmyslům

Vyšší třída i střední třída nadále většinově podporuje vládu Petra Fialy. V ostatních zemích pak vol…