Připomínáme si padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. S odstupem času, co bychom si měli uvědomit? Je ještě dnes v něčem aktuální heslo: „Jsme s vámi, buďte s námi?“
„Vstávej,“ třásl se mnou táta v půl páté ráno. „Přepadli nás Rusáci.“ Nevěřícně jsem mžoural a rychle si v hlavě třídil informace. Tak proto ta silná uskupení sovětských vojsk v Polsku i NDR, proto ten odkládaný odjezd skupiny armád Střed ze spojeneckého cvičení… Prožíval jsem osmašedesátý rok, pražské jaro, plnými doušky svých dvaceti let. Žili jsme s našimi vrcholnými politiky a věřili, že to dají…
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


