Diplomat Svoboda předpovídá temné zítřky: Útoky jako v Paříži znovu přijdou. I odplaty proti muslimům

18.01.2015 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Útoky jako v Paříži budou pokračovat. Jak ze strany teroristů, tak i od extremistů proti muslimům," obává se exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v Půlnočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Evropa se potřebuje sjednotit, což se nepodaří manifestací. Ale také musí motivovat a udělat nějaké programy, aby se zastavila migrace do Evropy. Tím, že Evropa pomůže v zemích sousedních. Aby lidé měli důvod zůstat tam, kde jsou. A nemigrovali do Evropy," domnívá se.

Diplomat Svoboda předpovídá temné zítřky: Útoky jako v Paříži znovu přijdou. I odplaty proti muslimům
Foto: hns
Popisek: Cyril Svoboda v půlnočním rozhovoru

Co běžně děláte v sobotu o půlnoci?

V sobotu o půlnoci asi už budu spát. Ráno totiž chodím pravidelně běhat a vstávám kvůli tomu v šest hodin ráno. Takže abych byl ráno čerstvý pro běhání po lese, tak kolem půlnoci chodím spát. Kdybych šel spát později, špatně by se mi ráno vstávalo a neměl bych energii na to se jít proběhnout.

Napsal jste, že atentát v Paříži je potvrzením toho, že svět je ve válečném stavu. Co jste tím myslel?

Nejsme už svědky historických válek státu proti státu. Jsme ve stavu asymetrických konfliktů, kdy válka neprobíhá mezi státy, ale na území státu. Nemáme jednu frontovou linii, jako byly v minulém století za první i druhé světové války či korejské nebo vietnamské války. Dnes už nemáme žádnou frontovou linii a ta válka je.

Svým způsobem je to tedy horší a nepřehlednější?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…