Doplácíme na Německo a Fiala se bojí. Podnikatel Smetana odhalil

29.08.2024 12:00 | Rozhovor

Na německou zelenost doplácíme ve finálních cenách pro spotřebitele. Fialova vláda se s tím nesnaží nic dělat a jakkoli Čechům ulehčit, protože se zkrátka bojí udělat něco, co by i jen maličko mohlo podráždit unijní byrokracii, uvádí kandidát do Senátu na Chomutovsku, podnikatel v zemědělství a pivovarnictví, Jiří Smetana. Hovoří o dopadech rychlého konce uhlí a vyzývá k ráznému řešení problému s nepřizpůsobivými. Do Senátu ho podporuje SPD, Trikolora, PRO a Svobodní.

Doplácíme na Německo a Fiala se bojí. Podnikatel Smetana odhalil
Foto: archiv
Popisek: Podnikatel Jiří Smetana, kandidát do Senátu za Chomutovsko

Premiér Petr Fiala odstartoval kampaň ODS na problémovém sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem. Asistoval mu také váš konkurent, kandidát do Senátu a na hejtmana Jiří Kulhánek. Jaký to na vás dělá dojem?

Byla to typická průhledná a laciná marketingová akce, kdy premiér na několik málo minut za hradbou bodyguardů fyzicky navštívil zmíněnou vyloučenou lokalitu a pochlubil se, že vláda připravuje řešení celého problému, což mi přijde trochu paradoxní vzhledem k tomu, že to tu existuje za všeobecného vědomí desítky let. Zajímavé je, že nezmínil jako jeden z hlavních problémů severu korupci, na které se mimochodem ODS jak v minulosti, tak v současné době, výrazně podílela. Naopak nezklamal v charakteristickém nálepkování svých oponentů a za zmínku stojí také to, že ODS použila svou známou rétorickou figuru, kdy se snaží postrašit návratem komunistů, což je hodně obehrané.

Zmiňujete, že vyloučené lokality jsou dlouhodobě přehlížený problém. Má tedy vůbec řešení?

Základem je, aby se uplatňoval princip NAŠE ZEMĚ – NAŠE PRAVIDLA. Bez represe to nepůjde a bezpečnostní složky musejí mít podporu ze strany města, kraje a státu, aby mohly dostatečně akčně zasahovat proti zločinnosti, která je v některých místech i generačně předávaná jako životní styl. Druhý rozměr je umožnit postihovat už v zárodku jakékoli narušování občanského soužití, které se týká hluku, hygieny, obtěžování, drog a podobně. Souběžně s tím je však vhodné rozvíjet také pozitivní pomoc. Ta by se měla budovat zespoda. Nejde to tak, že si vybrané kruhy založí v Praze neziskovku, na kterou si vyprosí státní dotace. Existuje spousta spontánních aktivit, které rozvíjejí sami lidé. V Chomutově znám člověka, který se snaží dostat kluky z ulice do tělocvičny a sportovat s nimi. Takový člověk je příklad někoho, kdo přirozeně dokáže část mladých lidí směrovat pozitivním směrem a někdo takový, kdo zná své prostředí, by klidně mohl dostávat finanční podporu.

Fialova vláda se ve svých výstupech chlubí dobrými výsledky. Premiér na mezinárodním agrosalonu Země živitelka řekl, že ceny potravin výrazně klesly. Je to podle vás oprávněné hodnocení?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Filip Turek byl položen dotaz

nedůvěra EK

Nestálo by už za to, pokusit se napříč parlamentem najít dost hlasů pro vyslovení nedůvěry EK, popř. pro její odvolání - po tom co předvádí von Layenová i Kallasová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pro Němce jsme lůzy a opovrhovaný národ ,Jsme pro ně něco jak jejich recyklovaný toaletní papír ., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekarelhrabě , 29.08.2024 13:17:51
Který Češi požívají za ceny jednou tak vyšší jak Němci platí za nový ?? Tak hluboko neklesl asi nikdy žádný národ v EVROPĚ ? Ale vlastně v Praze v roce 1942 slibovalo na 200 000 Pražanu věrnost Fašistům to byla hrdost ?

|  6 |  0

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …