Druhý Zeman: V Evropě bude válka mezi muslimskými zeměmi typu Francie a státy, které se islámu ubrání. Migranti nejsou uprchlíci, ale turisti za sociálními dávkami. EU nemá právo žít

15.12.2015 17:21

ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman, který v žertu říká, že prezident Miloš Zeman je jeho „strejda“, s prezidentem souhlasí v pohledu na islám a migranty. Islamizace Evropy je dle něho obrovskou hrozbou a v Evropě dle něho dojde ke konfliktu mezi zeměmi, které se stanou většinově muslimskými a zeměmi, které se islámu ubráni. EU dle něho nemá právo na existenci. Migranti dle něho nejsou uprchlíky, ale „turisty za sociálními dávkami“.

Druhý Zeman: V Evropě bude válka mezi muslimskými zeměmi typu Francie a státy, které se islámu ubrání. Migranti nejsou uprchlíci, ale turisti za sociálními dávkami. EU nemá právo žít
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Jaroslav Zeman

Prezident republiky Miloš Zeman 17. listopadu na Albertově řekl, že by odpůrci islámu a imigrace neměli být nálepkováni jako extremisté, rasisté, xenofobové, islamofobové či fašisté. Co si myslíte o tomto jeho názoru?

Prezident má naprostou pravdu. Tady nejde o žádný fašismus, to je úplně něco jiného. To je typické levičácké nálepkování, kdo je „fašista“ a kdo není. Zde hrozí jiná věc, a to je islamizace Evropy.

Prezident Zeman též řekl, že jednoho dne dojde pravděpodobně k teroristickému útoku i v Praze. Souhlasíte s ním?

Zřejmě k tomu někdy dojde. Myslím si, že před námi bude na řadě ještě Německo. Francie a Británie už to mají za sebou. Pak to může být Polsko a potom Česká republika. Dnes se v Evropě pohybuje tolik neregistrovaných imigrantů bez jakékoli totožnosti... Nevíme vůbec, co to je za lidi. Pohybují se tu naprosto volně nebezpeční lidé a nevíme, kdy co provedou.

Premiér Bohuslav Sobotka v reakci na to, co prezident Zeman říká o migrantech a islámu, uvedl, že prý Zeman šíří nenávist a ministr Dienstbier řekl, že Zeman brání tomu, aby se fašimus nazýval fašismem a nacismus nacismem. Co říkáte tomuto?

Oba prezidentovi křivdí. Prezident má nejsilnější mandát ze všech nynějších institucí. Ti, kteří chtěli přímou volbu, tak mají tu výsledky a mají prezidenta, který dostal 2,5 milionu hlasů. Protože to není prezident z jejich řad, tak se jim to nelíbí. Ale je prostě fakt, že Zeman má silný mandát. A k Dienstbierovi je vůbec škoda se vyjadřovat, to je člověk, který se nikdy nepotkal s realitou a žije v politickém skleníku.

Takže podle vás Zeman nešíří nenávist...

Ne. Říká to, co si myslí možná více než polovina národa. Proč by takto velká skupina lidí neměla být reprezentována a neměla mít svého mluvčího? Pravdoláskaři, kterých je v České republice možná tak pět procent, mají těch hlásných trub daleko více, než velká většina občanů, kteří sdílejí názory s prezidentem.

Ministr spravedlnosti z hnutí ANO Pelikán řekl, že ti, kteří kritizují islám či jsou odpůrci islámu, by měli být trestně stíháni...

Tomu nerozumím. Takže křesťanská Evropa bude zavírat křesťany, kteří mají strach z islámu? Nevím, jestli Saudové zavírají muslimy za to, že mají strach z křesťanství. Nepamatuji se, že by nějaký křesťan odpálil mešitu v Kuvajtu, Egyptě. Vždy to bylo jenom obráceně. Nepamatuji si, že by křesťané terorizovali v muslimském světě muslimy. Ale muslimové křesťany terorizují dnes a denně.

Mluvil jste o islamizaci a terorismu. Nebylo by dobře, aby si Česká republika hájila své hranice, aby se ubránila před vstupem migrantů a také teroristů, kteří už mohou být občany EU? Tedy, že bychom vystoupili ze Schengenu?

Určitě by České republice neublížilo, kdyby kontrolovala své hranice. Pokud jde o migranty, tak to je časovaná bomba. Merkelová už dávno nebude premiérkou a Němci budou sklízet hořké plody její politické kariéry. V Německu se bude dít to samé jako v Paříži. Druhá a třetí generace muslimů se nechce asimilovat, pořád si drží nenávist vůči křesťanství a naší civilizaci. Za několik let si s tím v Německu nebudou vědět rady. Ti lidé budou mít německé občanství. A pak je to prakticky neřešitelný problém, kterého se nezbavíte. Zaujal mě údaj, že Francie, která má asi 65 milionů obyvatel, tak má 2 400 mešit. Tak to máte jednu mešitu na něco více něž 25 tisíc francouzských obyvatel. To je na křesťanskou Francii a křesťanskou Evropu dost zoufale vysoké číslo.

Existují odhady ještě z doby před tou současnou silnou migrační vlnou, že v Británii, Francii, Německu, prakticky v celé západní Evropě, budou mít muslimové většinu do 40 let. To samozřejmě bude mít vliv na politiku a chování politiků. Bude to mít vliv na to, kdo bude řídit Evropskou unii. Německo a Francie jsou nejsilnější státy EU a tyto země budou ovládány muslimy. Tím pádem bude ovládána muslimy i celá EU. A EU bude pak například nutit členské státy přijímat další muslimské imigranty. Není pro Českou republiku v této perspektivě tedy lepší z Evropské unie vystoupit a vytvořit se státy Visegrádu a případně dalšími státy středovýchodní Evropy a Balkánu nějakou hráz zemí, které nebudou islamizované?

Pokud bude Evropská unie fungovat tak, jak nyní funguje, tak podle mě nemá žádnou velkou budoucnost. Drží to pohromadě jakýmisi dotacemi. Ty dotace jsou jenom nástroj kupování si poslušnosti států, do kterých proudí. Ale když vidím, jak EU „řeší“ uprchlickou krizi a jak si „umí“ ochránit schengenský prostor, tak je to útvar, který nemá právo žít. Základním úkolem státu je udržet si územní celistvost a ochránit své obyvatele. Kdyby se Evropa chovala za druhé světové války jako nyní uprchlíci, tak v Americe či jinde bude několik set milionů uprchlíků z Evropy. Válka byla přece téměř po celé Evropě kromě Švédska, Švýcarska, Portugalska a Španělska. Přesto obyvatelé Evropy většinou zůstávali doma. Bojovali v domácím odboji anebo případně šli do zahraničního odboje.

Exprezident Václav Klaus (a jeho bývalý kancléř Jiří Weigl) ve své nové knize Stěhování národů píše, že současná migrační krize je srovnatelná s dávnými invazemi „barbarů“, jež pro tehdejší Evropu znamenaly nepředstavitelnou destabilizaci a civilizační regres. Možnost integrace milionů muslimů je prý mizivá. Masová imigrace se může rychle proměnit v děsivou katastrofu. Evropa se bude muset proti imigrantům aktivně bránit, nebo jimi bude zničena. Co si myslíte o těchto slovech?

Bohužel celé to spěje k nějakému konfliktu, který bude vnitřní evropsko-unijní, tedy mezi evropskými zeměmi, kde bude skoro převládat islám a mezi těmi evropskými zeměmi, které se islámu ubrání. Vidíte výsledky voleb v Polsku, které se vzepřelo pravdoláskařské politice Evropské unie. Ve Francii má také Národní fronta Marine Le Penové velkou podporu, ačkoli kvůli tamějšímu politickému sytému má malé politické zastoupení. Podívejte se do Francie. Útok na Charlie Hebdo, zanedlouho další krvavý útok. Kam to spěje? Tohle je Evropa? V tomhle chceme žít? Tohle je Evropa, kam jsme chtěli po pádu komunismu? Takže ten konflikt bude probíhat uvnitř Evropy.

A pokud jde přímo o ty Klausovy myšlenky?

Myslím si, že se hodně blíží pravdě.

Pokud jde o migranty mířící do Evropy, tak se hovoří o takzvaných uprchlících. Ale jsou to skuteční uprchlíci, když míří do Evropy z bezpečných zemí typu Turecka? Nejsou to spíše ekonomičtí migranti, když míří do Německa, Švédska či Británie, které jsou bohaté a mají štědrý sociální systém?

Vůbec nejde o uprchlíky. Měli by zůstat na tom prvním území, kde je pro ně bezpečno. To nejsou uprchlíci, ale turisti za sociálními dávkami. Na světě je třeba miliarda lidí, která žije na hraně bídy, v nouzi. Jestli přijde do Evropy miliarda lidí, tak zde bude žít jedna a půl miliardy v rozvrácené Evropě. Evropané také nedostali nic zadarmo. Svůj blahobyt si museli tvrdě odpracovat. Po celé generace museli pracovat na svém blahobytu, vyrábět a vynalézat. Pokud se chce mít někdo dobře, musí si máknout. Ty sociální dávky nejsou nekonečné. A pokud migranti rozvrátí Evropu, tak pak nebudou ani dávky.

Co si myslíte o tom, jak Rusko zasahuje v Sýrii proti Islámskému státu?

Rusko je nepochybně velmoc. Jde o určitou soutěživost. Jde i o otázku prestiže. V Sýrii není co zkazit. Tam válčí všichni se všemi a všichni proti všem. Takže účast Ruska neodsuzuji. Ale Sýrie je totálně rozvrácená.

Co říkáte na to, že prezident Zeman řekl, že Turecko odebírá ropu od Islámského státu a spolupracuje s ním? Podobné podezření je i u Saúdské Arábie. Nebyl by problém, pokud by Západ spolupracoval se zeměmi, které islámský terorismus podporují?

To zákulisí neznám. Pan prezident má asi daleko lepší informace. Islámský stát asi těžko obchoduje s ropou na oficiálních světových burzách. Takže někomu ropu musí prodávat. A prodává jí svým sousedům.

Co říkáte snaze Evropské komise a Jiřího Dienstbiera omezit držení zbraní u občanů? Senátor Škromach řekl, odzbrojení poctivých občanů se teroristům bude líbit, protože teroristé mají nelegální zbraně a občané nebudou mít možnost jak se bránit legálně drženou zbraní...

Z Evropské unie jsem už dlouhodobě unaven. Nařizují samé hlouposti. Pokud ten zákon bude tak, jak to jde dnes z naší vlády, tak je to dostatečné. Považuji to za hloupost a omezenost Evropské unie, kdy nám budou nařizovat úplně všechno. Když Evropská unie nezakáže držení zbraní myslivcům, tak předpokládám, že tu bude každý myslivcem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladý jihočeský aktivista Heller nastupuje za lidovce do sněmovny. Volby nejsou žádný malér, naopak konečně změna

19:52 Mladý jihočeský aktivista Heller nastupuje za lidovce do sněmovny. Volby nejsou žádný malér, naopak konečně změna

„Jednají pouze ve svém vlastním zájmu a poškozují naši zemi,“ říká na adresu prezidentových „spolupr…