„Cítím se být ohrožena, vzhledem ke svému povolání vím, že často zbraň vlastní jedinci, kteří se neumějí chovat v krizové situaci,“ řekla v pořadu Rozstřel Džamila Stehlíková. Souhlasíte s tím? Mohou si u nás jednoduše opatřit zbraň psychicky labilní jedinci?
Už to, že se paní psychiatrička cítí být nějakou skupinou vysloveně ohrožena, by některý z jejích kolegů mohl definovat jako fobii. Otázkou také je, zda paní psychiatrička pak může objektivně při takto dopředu vyjadřovaném postoji posuzovat způsobilost držitelů zbraní. Zpět ale k věci. Pohled na tuto věc samozřejmě může být různý, ale jak se říká, do hlavy nikomu nevidíte. „Zbláznit se“ člověk může nejen během několika dnů, ale také v řádu hodin, či dokonce minut.
My máme v ČR pro získávání legálních soukromých zbraní tak dokonalý a funkční systém, že nám jej mohou všude v zahraničí závidět, ale i zde pochopitelně je nemožné některým věcem zcela zabránit. Nedávno si například ve Francii hrál policista ve službě na kovboje a omylem zastřelil svou kolegyni z hlídky. Jak chcete ošetřit toto? Prostě, přes pečlivý výběr i všechny absolvované psychotesty se to stává i u policie. To by totiž nemohl mít zbraně nikdo, ani policie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs