Ekonomka: Němci půjdou dolů, kvůli migrantům. Je to totiž celé jinak, zde jsou čísla

18.09.2018 21:15 | Zprávy

ROZHOVOR Německé elity začaly hlásat myšlenku, že pokud přijmou velké množství zahraničních migrantů, tak tím vyřeší problém svého důchodového schodku. Tak to ale nefunguje, jak v rozhovoru vysvětluje ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská. „Ženy z arabských kultur se na trhu práce podílejí výrazně méně oproti Evropankám a pouze čtvrtina migrantů v Německu skutečně nalezne práci,“ tvrdí Lipovská s tím, že pro tamní ekonomiku se tak rýsuje nový problém. Zároveň dodala, že kdyby se v počátcích migrace méně nálepkovalo a více naslouchalo, mohla si Evropa mnoho problémů ušetřit.

Ekonomka: Němci půjdou dolů, kvůli migrantům. Je to totiž celé jinak, zde jsou čísla
Foto: Facebook
Popisek: Hana Lipovská

V minulém rozhovoru jste mi na otázku, co smýšlíte o tehdy čerstvě jmenované vládě Andreje Babiše, odpověděla, že vás patnáctá vláda svým složením absolutně nezajímá. „Vnímám ji jen jako jakousi vládu v uvozovkách překlenovací. Trefné je označení Václava Klause mladšího, který ji označil za vládu ze zoufalství.“ Změnil se nějak váš názor za poslední měsíce?

Když nedávno zaznělo jméno jedné ministryně, tak jsem si sice postupně uvědomila, že se jedná o členku vlády, nicméně nebyla jsem si schopna vybavit její portfolio, stranu, odbornost, natož jak vypadá. Nevybavilo se mi absolutně nic, a to se ekonomií, a tím i politikou, zabývám dennodenně. Řekla bych, že to charakterizuje celou vládu, protože tato vláda má jednu jedinou výraznou osobu, a to je osoba premiéra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…