Elitní policista ke střelbě na lupiče: Zombie Dienstbier leze z koše. Nebezpečí? Hrozí všude

26.03.2021 19:59 | Zprávy

ROZHOVOR Střelba, při které obyvatel domu ve Vochově na Plzeňsku postřelil lupiče, dříve trestaného vraha, je jedním z nejožehavějších témat tohoto týdne. Řeší se třeba to, zda občany v podobných případech zvládne ochránit policie. „Jak je na případu z Vochova patrné, ohroženi totiž můžeme být kdykoli a kdekoli všichni,“ uvádí bývalý elitní policista a prezident Ligy LIBE Pavel Černý, v současné době také kandidát na post v Radě ČT. Českou policii Černý hodnotí velmi kladně a pouze konstatuje, že policisté bohužel nemohou být vždy a všude včas. Do debaty o použití legálně držené zbraně se v těchto dnech vložil i exsenátor Jiří Dienstbier, který je znám svým negativním přístupem k ozbrojování bezúhonných občanů. „Pan Dienstbier se velmi ohání demokracií a jejími principy, ale právě tyto principy, včetně demokratických voleb ukázaly nejlépe na to, že za zájmy občanů rozhodně nebojoval,“ říká k tomu rezolutně Černý.

Elitní policista ke střelbě na lupiče: Zombie Dienstbier leze z koše. Nebezpečí? Hrozí všude
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., prezident LIGY LIBE

Ve Vochově na Plzeňsku byl zastřelen muž, který se vloupal do cizího obydlí. Podle zatím nepotvrzených informací majitel domku vypálil na zloděje, dříve již za vraždu odsouzeného narkomana, který se k němu dobýval oknem. Obyvatel domku k sebeobraně použil legálně drženou zbraň. Jaký máte na tyto situace obecně názor?

Vyjádřit se vysloveně k této konkrétní kauze ještě úplně nejde.  Nikdo totiž v tuhle chvíli totiž neví, co přesně se stalo uvnitř, to bude předmětem vyšetřování, jak to v takových případech bývá. Prostě počkejme co ukáže čas a další informace. 

Co ale jde, je zmínit onu minulost lupiče, tedy té osoby, která se násilně snažila dostat do cizího obydlí a také se tam dostala. A vzhledem k té jeho minulosti to mohlo dopadnout velmi špatně, protože jak jsem se dozvěděl z médií, dostal v minulosti 16,5 let za mimořádně brutální vraždu člověka, který ho u sebe nechal přespat. Při jeho propouštění navíc bylo uvedeno, že k jeho nápravě rozhodně nedošlo a podobný skutek je kdykoli schopen zopakovat. Ten výstřel s velkou pravděpodobností ušetřil nejen životy majitele domu a ženy, co s ním bydlela, ale asi dosti pravděpodobně je uchránil i od trýznivé a opravdu bolestivé smrti. Prostě asi velké štěstí, že tam byla ta zbraň.

Jsou tento a jiné případy důkazem, že v některých situacích občan jednoduše nemůže čekat na příjezd policie a musí si poradit sám?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…