Evropané jako menšina přežívající v horách? Vše, co jsem předpověděl, se děje, i když mě mají za sýčka a bubáka, říká Benjamin Kuras a věnuje se též brexitu

21.06.2016 6:45 | Zprávy

ROZHOVOR Jestli dojde k brexitu, Anglie ztratí to potěšení být ovládána lidmi, které nikdo nevolil, nemůže odvolat a jejichž nesmyslné antidemokratické výmysly nemůže nikdo zastavit. To potěšení všem ostatním Evropanům zůstane. Podotýká s notnou dávkou ironie spisovatel Benjamin Kuras, jenž od roku 1968 ve Velké Británii žije a pracoval v redakci British Broadcasting Corporation (BBC).

Evropané jako menšina přežívající v horách? Vše, co jsem předpověděl, se děje, i když mě mají za sýčka a bubáka, říká Benjamin Kuras a věnuje se též brexitu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Spisovatel Benjamin Kuras

EU zápolí s několika krizemi najednou. Tedy uprchlickou krizí, neexistencí silných lídrů, brexitem či ideovým rozdělením. Nezničí ji to nakonec?

Zničí; a bude to dřív než „nakonec“. Zapomíná se ještě na tři další krize. První je totalitarizace evropské politiky či chcete-li rovnou, islamizace, neboť zákazy „xenofobních“ projevů na internetu a odzbrojování občanů už probíhají přesně podle zákonů šaría. Druhou je zpohodlnělost a rozmazlenost Evropanů. A třetí, která s tou druhou souvisí, je vymírání nízkou porodností. Tuhle jsem sledoval interview s jedním muslimským aktivistou z Bruselu. Ten říkal: „Aby Belgičané odvrátili brzkou islamizaci, musela by teď každá žena rodit čtyři děti a to se mi zdá nepravděpodobné.“

Jak jste vnímal posilování euroskeptických nálad ve Velké Británii?

Protože je už nějakých patnáct let sdílím a počiny evropských komisařů se začínají podobat počinům komisařů sovětských, vnímám to posilování jako nedostatečné a obávám se, že by mohlo nestačit.

Referendum je zde. Jaký tipujete výsledek?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…