Fialo, řídit školu a republiku, to jsou dvě různé dimenze! To českému premiérovi vzkazuje psycholožka Čadová

23.05.2023 21:35 | Rozhovor

Politika je vágní svět. Slova jsou mnohonásobně nadsazena nad činy. Ten, kdo dobře mluví, dokáže vyvolat krátkodobé sympatie, ale ty dlouhodobější se pojí hlavně s činy. Je třeba dobrých vůdců, kteří budou mít tendenci stmelovat společnost. Tak hovoří psycholožka Lenka Čadová zabývající se po celou svou profesní kariéru leadershipem, tedy vůdcovstvím a způsoby tvůrčího vedení.

Fialo, řídit školu a republiku, to jsou dvě různé dimenze! To českému premiérovi vzkazuje psycholožka Čadová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Čadová

Nedávno byl ve Velké Británii korunován král Karel III. Zvláště za života princezny Diany byl v jejím stínu. Bude mít autoritu?

Diana měla respekt, charisma a byla lídryní, která naslouchala lidem. Byly za ní vidět realné činy, které oslovovaly mnoho lidí. Například zákaz nášlapných bomb. Tím se přirozeně stala oblíbenou. Také, když zemřela, celá Británie plakala. A pak zde máme Karla III., který byl dosazen. Formálně sice monarchie buduje jeho image, ale je nevýrazný a až čas prověří jeho velikost. Může se stát, že bude snadno zapomenut. Vybudovaná image prostě nedokáže usadit osobnost v srdcích lidí.

Tuzemští občané dlouhodobě důvěřují nejvíce armádě a policii a nejméně vládě. Co vy na to?

Má to několik důvodů. Historicky jde o hrdost na světlé okamžiky tuzemského vojenství. Husité, legie, druhoválečný odboj. V minulém století jsme zažili hned dvě války a lidé to mají na paměti. Jsme si vědomi, že moderní stát nemůže bez armády existovat. Přispívají k tomu i média, která armádu líčí jako organismus řádu, pořádku a disciplíny v dnešním dosti neklidném světě. Prostě hraje prestižní roli. Vzpomeňme pomoc armády při živelných událostech. Armáda byla nápomocnou lidem v nouzi. Dnes jsme v nejisté době a potřebujeme věřit v možnou záchranu. A to je úkol armády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Profesůrek není lídr ani trochu,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŽivotní zkouška , 24.05.2023 7:28:18
je to měkkejš alibistickej a sebestřednej, bez sebereflexe a bez sociálního cítění. Typickej namyšlenej elitář pohrdající plebsem jako smetím. Vybudoval si s notnou pomocí svého okolí o sobě představu, že je úžasnej státník, akorát ti blbí dezoláti ho nechápou. Veskrze neakceptovatelnej člověk v čele naší krásné zemičky.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Víte, co bych chtěl?“ Vidlák vypustil přání, Foltýnovi se líbit nebude

12:00 „Víte, co bych chtěl?“ Vidlák vypustil přání, Foltýnovi se líbit nebude

VIDLÁKŮV TÝDEN – Předseda hnutí STAČILO! se pro ParlamentníListy.cz svěřil, jakou by chtěl funkci. Z…