Filip Renč: Podporuji Samkovou, Gotta a Zemana. Žádný soucit s uprchlíky, je to invaze. Jako fašistická okupace. A komunisté jsou větší svině než nacisti

30.05.2016 17:33

Známý režisér Filip Renč odhodil stud a ParlamentnímListům.cz napsal, že by rád veřejně podpořil advokátku Kláru Samkovou, protože je odvážná a nazývá věci pravými jmény. „Podporuji paní advokátku Samkovou, národ se musí probudit!“ napsal v SMS s tím, že opravdu čelíme vojenské islamistické agresi. „Ona to řekla popravdě,“ vysvětlil později Renč ParlamentnímListům.cz v rozhovoru.

Filip Renč: Podporuji Samkovou, Gotta a Zemana. Žádný soucit s uprchlíky, je to invaze. Jako fašistická okupace. A komunisté jsou větší svině než nacisti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Filip Renč
reklama

Velmi mne překvapilo, když jste mi napsal, že byste rád podpořil právničku Kláru Samkovou, na niž po semináři „Máme se bát islámu?“ míří ze všech stran sprcha zlé kritiky. Advokátka totiž na semináři řekla, že islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus a že je státní zločinnou a zločineckou ideologií. K tomu jste mi napsal do SMS vysvětlení, že čelíme vojenské islamistické agresi. „Buďto tady budou stát kostely, nebo mešity! Je to okupace stejně jako fašistická!“ uvedl jste s tím, že vše ostatní vysvětlíte v rozhovoru. Co vás vedlo k tomu, že teď spolu hovoříme?

Podle mne veřejnost musí dostat nějaké informace od lidí, kterým důvěřuje nebo ke kterým má nějaký vztah. To, co jsem napsal v esemesce, je pravda. Chci podpořit Kláru Samkovou, protože podepisuji každé její slovo, které ona na zmíněném semináři řekla. Oceňuji její odvahu. Tahle civilizace se totiž musí buďto zachránit silou, anebo bude poražena. Je to úplně jednoduché! Je to historický kolotoč, který se neustále opakuje, a my se proti tomu musíme postavit. Líbí se mi, jak se k této problematice stavějí pan prezident Zeman, premiér, ministr vnitra i ministr obrany. Oni totiž dávají najevo, že si toto líbit rozhodně nenecháme, jinak nás tady obsadí. Prostě buďto si naši křesťansko-židovskou kulturu zanecháme, anebo budeme dobyti a poraženi a zabiti islamisty. To je realita. Prostě čelíme vojenské islamistické agresi. Buďto tady budou stát kostely, nebo mešity!

O vás je známo, že jste podporoval prezidenta Miloše Zemana v době prezidentské volby. Miloš Zeman se podle našich informací ke slovům Samkové zřejmě vyjádří během tohoto týdne. Už z jeho názorů na imigranty si lze ale domyslet, že Samkovou zřejmě nijak výrazně neodsoudí...

Až historie potvrdí pravdivost Zemanových slov. Je tady vymyšlena dokonalá moderní vojenská invaze, která nemá obdoby, kdy jsou dopředu nastrkovány ženy a malé děti a za nimi jsou vidět vycvičení islamističtí vojáci, kteří tady mají čekat na založení buněk a na to, až se ty buňky rozrostou. A pak tady vytvoří svůj „stát“ k tomu, aby mohli Evropu snadněji dobýt. To je podle mne jejich plán. A ta humanitární tvář je jen jejich finta, jejich klíč k tomu, jak se sem dostat. Kdysi sem napochodovali nacisté v plné zbrojní palbě a všichni věděli, o co jde. Že dobývají Evropu, Rusko a tak dále. Teď Evropu dobývají rodiny s dětmi. Ale v těchto rodinách jsou schovaní teroristé. A protože všichni moc dobře vědí, že tady jsou, tak se tomu musíme naučit bránit. Žádný soucit s těmi lidmi! My na tu jejich fintu, kterou oni používají, nesmíme naskočit!

Jaký druh „bránění se“ máte na mysli?

Napřed musíme tu jejich fintu dobře přečíst a umět ji dešifrovat. Paní Samková to řekla přesně. Jak to řekla, tak to samé si myslím i já. A pro kritiky – nejsem ani opilý, ani zdrogovaný, nejsem ani blázen. Buďto si zachováme křesťansko-židovskou kulturu, anebo ji předáme muslimům. Jsou tu jen dvě možnosti. Ať si lidé vyberou.

ParlamentníListy.cz se Kláry Samkové o uplynulém víkendu konkrétně otázaly na to, v čem vidí podobnost islámu s nacismem, fašismem a s komunismem. A ona na to řekla: „Především všem těmto ideologiím jde o formu vlády. Zcela nekompromisně prosazují svoji státní doktrínu. Jestli se přitom zaštiťují vírou v Boha, je zcela nerozhodné. Podle těch, kteří tvrdí, že islám je ‚jen‘ náboženství, by bývalo stačilo, aby se Hitler prohlásil za Proroka, a máme ho zde, zcela nekritizovatelného a chráněného v rámci svobody vyznání, doposud...“

Podle mne ani tady paní advokátka nepřestřelila. Jde o okupaci, stejně jako šlo v případě té fašistické. V Mnichově všichni ustoupili Hitlerovi v rámci jeho „dobrých“ úmyslů, a jak to dopadlo? Lidé si musejí uvědomit význam slov paní Samkové a něco začít dělat, jinak nás tady všichni islamisté zabijí. Je to jen otázka času – možná měsíců, možná let. Lidé musejí vědět o tom, že nám hrozí nebezpečí stejně, jako kdyby nám tady někdo hrozil nukleární válkou. Vždyť je to miliarda lidí, kteří se k nám hrnou! A nemají k tomu ani důvod, neboť mají své arabské sousedy, kam mohou odjet. Ale tam je nikdo nepustí. Proč nejdou do Saúdské Arábie, proč nejdou do Kuvajtu a proč jdou k nám? Aby to tady zničili? Podívejte se na to, jak vypadá Londýn, jak vypadá Paříž, kolik je tam islamistů... To je ale zaviněno naprostou slabostí Evropské unie, která nikdy nefungovala a ani fungovat nikdy nebude, protože se lidé v ní nemohou shodnout ani ekonomicky, ani politicky a dokonce ani filozoficky. A proto je Evropa slabá. A imigranti této naprosté slaboty využívají. Oni mají Korán a podle toho jedou. V Koránu máte třeba zmínky o zabití nevěřících. To je džihád. Ovšem Evropa na toto žádný jednolitý názor nemá! Nemá ani jednotný názor na to, jak se náporu migrantů bránit. Každý stát má jinou ekonomickou strukturu, jinou ekonomickou situaci, a proto se nikdy nemůže „spojit“ do jedné říše, jako ji mají oni.

Kéž by byl islám mírumilovným a tolerantním náboženstvím, uznávajícím oddělení státu a církve, kdy víra by byla privátní záležitostí člověka a nezasahovala do věcí veřejných. Nic z toho však islám není,“ řekla také Klára Samková...

Kdo o islámu hovoří, tak si musí napřed přečíst Bibli a také Korán. My jsme totiž pro ně nevěřící, kteří jim mají jen sloužit. Oni chtějí, abychom jim sloužili, a my se tomu musíme tvrdě bránit. Proto podporuji Orbána, Fica i Zemana. Oni totiž vědí, o co jde.

Takže lze to chápat tak, že nejste spokojen s tím, jak EU v této věci postupuje?

Ano. EU se dohromady neumí ubránit ničemu, ale samy státy by věděly, jak umět ubránit své hranice.

Stačilo by podle vás, kdyby jednotlivé státy EU důsledně dodržovaly azylové zákony? Azylový zákon ČR je prý velmi přísný a podle některých odborníků by stačilo jen to, aby jej některé státy EU také zpřísnily. Na podobnou linku nedávno naskočilo kupříkladu Německo...

Tady je ale problém, který nikdo moc nechápe. Že je to moderní forma vojenské okupace, o níž jsem už hovořil a která vypadá jen jako humanitární krize. Ale není tomu tak. Oni sem jen infiltrují islamisty a teroristy, kteří chtějí dobýt Evropu. Evropa by ale měla už konečně pochopit, že je to celé naprostý podvod! Jde o novodobý typ války, tedy jiného druhu, než na jaký jsme byli dosud zvyklí. Rusko a Spojené státy by se tady měly propojit a islamisty zlikvidovat.

Hovoříte o Islámském státu?

Ano. Stačí se podívat jen na YouTube, co dělají. Jen násilí! Podle mne si jdou sem k nám pro to, co jsme si za léta vybudovali.

Co si myslíte o mluvě republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa, tedy možná budoucího prezidenta USA? „Stop imigrantům, postavit megazeď,“ hlásá kupříkladu Trump. Nemyslíte si, že jde ve svých názorech na migranty už přes čáru?

To určitě ne. Je třeba ale vzít v úvahu, že za každým politikem jsou silné finanční a ekonomické skupiny. Vrcholní politici jsou jenom mluvčími určitých finančních, případně zbrojních skupin. Jsou to tak většinou jen velmi dobří herci. Ovšem nemluvím o Miloši Zemanovi. On to nepotřebuje. Ovšem taková Merkelová a François Hollande jsou opravdu mluvčími určitých finančních skupin, které je dotují a organizují, a oni pak navenek fungují jen jako takoví televizní hlasatelé. Prostě oni nerozhodují a rozhodují za ně úplně jiní lidé, které ale nikdo nevidí. Jen plní úkoly někoho jiného a my nevíme, kdo jim ty úkoly dává a proč.

Podobně nedávno hovořil i Karel Gott. V rozhovoru pro časopis Týden prohlásil, že za Donaldem Trumpem stojí ilumináti, stejně jako stáli za nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem. A k imigrantům řekl, že jde o řízený proces, který má za cíl oslabit ekonomický růst Evropy. Podle něj Evropa prochází v současné době diverzí, což prý musí být každému jasné, když nekontrolujeme hranice. „Dřív tudy neproklouzla myš, a najednou přijdou nějací lidé, nikdo neví odkud, proč, zda mají doklady. A co my na to? Refugees welcome! (Uprchlíci, vítejte!, pozn. red.).“

Pan Gott je velice vzdělaný člověk, který se zaobírá nejen politikou, ale i duchovními záležitostmi. A když něco řekne ve svých sedmdesáti letech, tak asi ví, o čem hovoří. Podle mne má naprostou pravdu. A národ by měl podobné osobnosti, jako je Karel Gott, poslouchat. Národ by měl podobné názory vyslyšet, neboť jinak nás tady všichni ti muslimové zabijí. Buďto na Staromáku bude stát mešita, anebo tam zůstane Týnský chrám. Jsou jen dvě možnosti. Ať si lidi vyberou, co chtějí.

Jenže slovy Samkové se prý teď chce zabývat jak advokátní komora, tak i prý státní zastupitelství. Ona sama na to řekla, že nepochybuje o tom, že státní a vládní nomenklatura udělá vše pro to, aby ji zbavila práva výkonu advokacie. „Co se samotné České advokátní komory týká, předpokládám, že se s celou záležitostí vyrovná se stejnou elegancí, ctí, prozíravostí a politickou nezávislostí, s jakou v roce 1939 vyloučila ze svých řad židovské advokáty,“ řekla.

Tady je třeba na její obranu říci, že neřešila žádný soudní spor. Řekla jen svůj osobní názor a za něj přece nikdo nemůže být popotahovaný a ani nijak trestaný! Kdyby v nějakém soudním sporu udělala nějaké šméčko, tak O.K.! Ale co je nějaké advokátní komoře po tom, co si myslí? Kde to jsme? Přece už nežijeme v nějakém bolševismu! Popravdě to ale spíš vypadá, že žijeme už zase v nějakém RVHP – teď nám však nediktuje Moskva, ale jakýsi Brusel. A jsou tu pánové v sakách a s hezkými kravatami a s kufříky v rukou. Jaké ale mají zkušenosti? Já byl dvakrát v Afghánistánu, jezdil jsem hodně po světě. Oni jen sedí v kancelářích a říkají nám, jak se máme chovat a co můžeme nebo nemůžeme říkat a jaké můžeme nebo nemůžeme vyrábět potraviny. To je ale postavené na hlavu! A tohohle nesmyslu, jako je EU, využívají islamisté, kteří mají jednotný a jasný názor a mají Korán a jdou si za svým. Přitom chytře využívají naší slabosti a nerozhodnosti a nejednotnosti. Evropě prostě chybějí sebevědomí, hrdost a jasný směr. Také bych rád k tomu připomenul slova prezidenta Zemana: „Netvrdím, že každý muslim je terorista, ale že každý terorista je muslim.“

Ostře se do advokátky Kláry Samkové pustil dokonce i místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. Jemu se zase nelíbilo, že srovnávala nacismus s komunismem. Poukázal proto na to, že už před lety napsal filozof Václav Bělohradský, že „mezi komunismus a nacismus staví rovnítko jen idiot“. „Házet nás, komunisty, do jednoho pytle s nacistickou verbeží vyžaduje nejen IQ tykve, ale i nulové svědomí a ‚morálku‘ tchořího pižma. Dopřává-li si obojí advokátka Samková, měla by vrátit diplom i maturitní vysvědčení a dát se na doživotní pokání,“ napsal Skála.

Komunisté jedenáct let mlátili mého dědu – překladatele a básníka. Podle mne jsou to ještě větší svině nežli nacisté. Já přece nebudu komentovat slova nějakého komunisty. Ať drží komunisté hubu! Chyba u nich byla, že dostali možnost zůstat v politice. Když si dnes oni, kteří zabili tolik lidí, hrají na demokratickou stranu, tak ať je tady i fašistická strana. Když tady mohou být komunisté, tak ať jsou tady i fašisté, nacisté... To ale samozřejmě myslím v nadsázce.

Důležité ale je, proč dávám tento rozhovor. Chci, aby lidé, kteří si mne váží nebo mají rádi mou práci, věděli, že mám názor jako ostatní lidé, a že tedy nemám názor, který běží v českých televizích a v médiích, kde jsou jen zmanipulované, přeceděné názory.

Nebojíte se ostrých odsudků, když takto se mnou otevřeně hovoříte?

Ne. Já už se nebojím ničeho. Proti mé osobě už bylo vysloveno tolik nenávisti, že už je mi všechno jedno. Prostě musím říci svůj názor na podporu Kláry Samkové a také na podporu naší vlády, která to dělá velmi dobře. Je mi 50 let, a tak už si můžu dovolit říkat, co chci.

Když se ještě vrátíme k migrantům, kdo podle vás udělal tu největší chybu, kdo podle vás pustil stavidla?

Podle mne to byl George Bush, když začal nesmyslně dobývat Irák, kde byly domnělé jaderné zbraně a další zbraně hromadného ničení, které tam ale nikdy Američané nenašli. A pak se tam stal chaos. Neměli zabít Kaddáfího, neměli zabít Husajna. To totiž byli přesně lidé, kteří uměli svůj národ držet pod dohledem. Jakmile ale ty dva odstranili, tak se tam národy rozprchly a jednotlivé skupiny si pak začaly dělat, co chtějí. Vytvořily se tak ISIS, al-Káida, an-Nusrá apod...

Ještě úplně nakonec – jak jste snášel kritiky na svůj film o Lídě Baarové?

Jedna věc je profesionální kritika, na niž musíte mít vysokoškolské vzdělání, abyste věděl, jak vzniká film, jak vzniká námět, jak pracuje režisér, jak se vedou herci, jak se dělá postprodukce, a pak můžete psát kritiku. V opačném případě jde o osobní nenávist.

A nemyslíte si, že třeba ti „kritici“ vám spílají proto, že jste v prezidentské volbě podporoval Miloše Zemana?

To je možné, já totiž nepatřím do pražské kavárny. Ale v nominaci na prezidenta republiky bylo asi 12 adeptů a každý umělec podporoval jiného kandidáta. A Miloš Zeman měl protikomunistické a protisocialistické postoje – za to také byl vyhozen z práce – a byl po boku Václava Havla jedním ze strůjců sametové revoluce. Proč by jej tedy člověk nemohl podporovat, když to byl jeden ze strůjců svobody, v níž žijeme? Zeman navíc není ani komunista, ani fašista, tak proč by ho někdo nemohl mít rád? On nikomu nic neudělal, je to velice vzdělaný a chytrý člověk, tak proto ho podporuji. Nic z toho ale nemám a je to jen moje duševní rozhodnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Ovčáček udeřil přes PL na kritiky prezidenta i na neziskovky. Je zde hrozba

16:55 Jiří Ovčáček udeřil přes PL na kritiky prezidenta i na neziskovky. Je zde hrozba

ROZHOVOR Kdy prezident promluví k veřejnosti? A jak by se postavil ke kontroverzní Istanbulské úmluv…