Gajdůšková: Likvidací České pošty by ODS lidem v regionech dala strašnou ránu

23.09.2021 10:21 | Rozhovor

Alena Gajdůšková je současnou poslankyní. V nadcházejících volbách je lídryní ČSSD ve Zlínském kraji a svoje poslanecké křeslo chce obhájit. „Koalice SPOLU si sepsala program s výdaji za 200 miliard, ale nikde nenapsali, kde na to chtějí vzít. Nyní se ukazuje, že mj. privatizací klíčových státních podniků. Za ČSSD musím říct, že všechny plány na rozprodej České republiky a zavádění školného naprosto odmítáme,“ uvedla.

Gajdůšková: Likvidací České pošty by ODS lidem v regionech dala strašnou ránu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková

Co považujete za hlavní problémy vašeho Zlínského kraje? V čem očekáváte pomoc vlády? 
 
Jako zásadní a dlouhodobý problém Zlínského kraje považujeme více než kde jinde v ČR nízké mzdy.  Mladí a kvalifikovaní lidé pak hledají perspektivu jinde, kraj se vylidňuje a obyvatelstvo kraje stárne. To s sebou nese vyšší nároky na zajištění zdravotní péče a sociálních služeb, silnou potřebu efektivní prorodinné a proseniorské politiky. Tu nyní připravujeme pro další období včetně plánu pro rovné šance osob se zdravotním postižením. K efektivnímu a dlouhodobému řešení potřebujeme také národní rámec, zákony, které tuto oblast podporují a finanční podporu státního rozpočtu.
 

PaedDr. Alena Gajdůšková

  • ČSSD
  • Vždy na Vaší straně!
  • krajská zastupitelka
 
Pokud vnímáte jako zásadní problém v kraji mimo jiné nízké mzdy, souhlasíte s plány Andreje Babiše a koalice SPOLU přivézt do země asi 300.000 zahraničních dělníků z Ukrajiny a dalších zemí. Co si o tomhle jejich společném nápadu myslíte? 
 

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 36005 lidí
ANO a ODS vidí cestu v dovozu stovek tisíc zahraničních dělníků z východu, tedy v pokračování politiky levné práce a s tím souvisejícím zvyšováním kriminality cizinců v naší zemi, ČSSD razí myšlenku zvýšeného tlaku na platy a mzdy. Pokud v Německu uvažují o minimální mzdě 12 euro na hodinu, v České republice by stejné firmy měly lidem platit alespoň polovinu této částky. Všechny okolní státy už problém nízkých mezd řeší, jen u nás se stále tváříme, že se nic neděje.
 
Nejenom z ODS, ale i z dalších stran včetně ANO v poslední době zazněly návrhy na privatizaci České pošty, Českých drah, ale i Budvaru nebo na zavedení školného. Jaký je názor ČSSD na tyhle pravicové plány? 
 
Koalice SPOLU si sepsala program s výdaji za 200 miliard, ale nikde nenapsali, kde na to chtějí vzít. Nyní se ukazuje, že mj. privatizací klíčových státních podniků. Za ČSSD musím říct, že všechny plány na rozprodej České republiky a zavádění školného naprosto odmítáme. ČSSD dlouhodobě brání opakovaným snahám o výprodej státního majetku. V případě České pošty jsme prosadili ve vládě změnu rozhodnutí Topolánkovy vlády z roku 2007 privatizovat Českou poštu. Privatizace České pošty by v zásadě znamenala okamžité ukončení provozu více jak tisíce poboček v malých městech a vesnicích. A to to by byla pro lidi v regionech strašná rána. To nesmíme připustit. A stejně tak zabráníme ODS a ANO zavést školné, jak slibují jejich poslanci. Tohle vše potvrzuje, že ANO je připravené na tomto rozprodeji s ODS spolupracovat.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kříženecký v šoku: Těch pět stran...oni už vyhlásili, že Rusko a Čína jsou nepřátelé. Rozklad V4. Víte, co udělá Putin?

18:18 Kříženecký v šoku: Těch pět stran...oni už vyhlásili, že Rusko a Čína jsou nepřátelé. Rozklad V4. Víte, co udělá Putin?

„Zbavení prezidenta pravomocí? Je to ubohost! Proč takto nikdo nepřemýšlel u Havla?“ ptá se známý ad…