Generál Blaško dokazuje: Migranti chtěli jen ohřát dva prstíčky, a najednou tu chtějí zakládat stranu... Cíl je pořád stejný, vytvořit tu poslušného euročlověka

22.02.2019 11:56

ROZHOVOR „Vzpomeňme si na pojem ‚sovětský člověk‘, teď je to zase ‚euročlověk‘,“ říká generál Hynek Blaško, kterého doporučila členská základna v jeho regionu jako kandidáta na europoslance za SPD, což na Facebooku vyvolalo reakce. „Jedna dáma mi psala, že mi gratuluje a dala tam obrázek ohňostroje. A FB to vymazal!“ Blaško v rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz promluvil nejen o volbách do Evropského parlamentu, ale řekl také svůj názor ohledně NATO nebo zamášlené evropské armády. Vyjádřil se i k slovům Andreje Babiše v souvislosti s „divokými devadesátkami“ a následujícími lety. „Ti, co to tady vedli, tak buď to byli totální neumětelové, nebo to bylo přesně podle toho hesla že ‚není možné, aby byl zadarmo někdo takhle blbej‘,“ nebere si servítky generál.

Generál Blaško dokazuje: Migranti chtěli jen ohřát dva prstíčky, a najednou tu chtějí zakládat stranu... Cíl je pořád stejný, vytvořit tu poslušného euročlověka
Foto: Archiv HB
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško
reklama

Anketa

Co provést s bojovníky Islámského státu, kteří se chtějí vrátit do Evropy?

16%
81%
hlasovalo: 15752 lidí

O víkendu se konal 5. sněm hnutí ANO. Premiér Babiš na něm mimo jiné kritizoval 90. léta. Podle něj šlo o dobu, kdy naší zemi vznikly „nezvratné škody“, kdy si ODS „nakradla miliardy“ a „ničila celý demokratický systém“. Souhlasíte s ním?

V tomto ohledu bych s ním souhlasil.

V čem konkrétně?

No tak tenkrát to vlastně začalo Občanským forem, pak se to přeměnilo v ODS. Kolik set miliard prostě zmizelo jak mávnutím kouzelného proutku, protože stát musel sanovat banky. Lidi by jinak přišli o své úspory a najednou by všechna ta hesla pana Havla, exprezidenta, byla obrácená vniveč. A to by lidi asi neunesli. Tím pádem by možná tady došlo k něčemu, co si oni ani v nejdivočejších snech nedokázali představit. Proto prostě poznenáhlu zachránili, co se zachránit dá. A český člověk byl spokojený, protože měl na kafe a byl zticha.

Andrej Babiš také uvádí, že po oněch „divokých 90. letech“ nastalo období, kdy se toto rozkrádání „tutlalo a legitimizovalo“. Kdy se naše „zdevastované hospodářství“ otevřelo zahraničnímu kapitálu, který nahradil neúspěšnou českou cestu. V důsledku toho tečou z naší země stovky miliard na dividendách. I v tomto s ním souhlasíte?

Tehdy se to vedlo podivným způsobem, prodala se voda, obce prodávaly majetek, konkrétně byty, jak šílené, prodávalo se všechno. Byly potřeba peníze, nic nebylo řádně legislativně ošetřené. A teď tady všichni stojíme a máme dlouhý nos. A rádi bychom některé věci zvrátili, ale už to nejde. Ti, co to tady vedli, tak buď to byli totální neumětelové, nebo to bylo přesně podle toho hesla že „není možné, aby byl zadarmo někdo takhle blbej“.

Andrej Babiš také na sněmu uvedl, že by chtěl být premiérem do roku 2025. Řekl: „Náš národ geneticky je určen k tomu, abychom hráli větší roli než doposud.“ Má pravdu? A bylo by pro ČR výhodné, aby zůstal dalších 6 let premiérem? Dovede zrovna on náš národ k úspěchu?

Možná, kdyby vypoklonkoval některé lidi, tak by se tomu dalo i věřit. Ale víte co, to je trochu takové věštění z křišťálové koule. Může se třeba najednou stát, že vypukne krize, začne být zle. On asi bude mít nějaké vize, ale doufám, že v těch vizích zanalyzoval všechna rizika. Jinak, mně je jedno, jestli je tam ten nebo tamten, hlavně aby naší republice konečně patřilo to, co jí patřit má.

V roce 1989 po revoluci jsem si říkal, že třeba konečně ty zlaté české ručičky dokážou velké věci a že to tady skutečně bude pomalu jako ve Švýcarsku. Myslím, že jsme na to měli. Jenomže mnozí nás prodali, zničili zemědělství, průmysl, zničili prakticky všechno, na co se člověk podívá. V tom je právě ten problém. A jestli se panu Babišovi podaří toto zvrátit...?

Další problém, který tady je, je to, co se děje s tou migrací. To je prostě naprosto nemyslitelné. Najednou člověk zjišťuje, že si tady chtějí založit stranu. A poznenáhlu je to jak s těmi jezinkami, jen dva prstíčky ohřejeme...

Zmiňujete migrační krizi, jak moc podle vás ovlivní blížící se volby do Evropského parlamentu? A jak je ovlivní další věci, třeba rozsáhlé demonstrace ve Francii?

Já nechci nikoho strašit, protože případ Balda je dostatečně známý a parlamentní extempore, které se kolem celé té věci událo, je také dostatečně známo.  Ale jestliže tady, jak říkají, máme dnes 300 tisíc nezaměstnaných, a na druhou stranu sem budou proudit tito, kterým se budou dávat různé výhody, na které průměrný občan tohoto státu nedosáhne, tak už to samo o sobě zakládá v sobě obrovský konflikt. Jak je to ve Francii přesně nevím, nežiji tam. Ve zprávách akorát ukazují, jak se tam v ulicích mydlí, ale o tom, co chtějí, co už dokázali nebo nedokázali, o tom je ticho po pěšině. O těchto záležitostech se informuje neobjektivně, a to je problém. Každý si pak z toho můžeme vydedukovat, co chceme.

A další věc – doporučoval bych, aby se už konečně měřilo všem stejným metrem. Jestliže tady někdo hlásá a vykřikuje o obraně demokracie, o obraně základních hodnot, za které jsme v roce 89 bojovali, tak ať to tedy dodržují všichni. Ale všiml jsem si, že třeba na Facebooku se normálně porušuje právo na svobodu slova. Byl tam příspěvek od mých příznivců ohledně toho, že mě schválila členská základna na pardubické konferenci jako kandidáta na europoslance. Jedna dáma mi psala, že mi gratuluje a dala tam obrázek ohňostroje. A FB to vymazal! Takže pokud tito pánové nebudou ctít demokracii a budou mazat to, co jim nejde pod fousy, tak já také bude hned na tom FB oznamovat, jakmile se tam objeví Antifa, Piráti nebo další tyto subjekty, o islámu nemluvě. Protože to jsou z mého pohledu nepřátelské záležitosti. Takže když mluvíme o demokracii, tak bychom měli uznávat i právo druhé strany vyslovit svůj názor a také uznávat výsledky voleb, a to i v případě, že zrovna nevyhráli ti, které jsme chtěli.

A když se vrátíme k těm volbách do Evropského parlamentu, jak podle vás dopadnou? Jaký výsledek byste si přál vy?

Tak já bych si samozřejmě přál, abych se tam dostal a abych tak měl možnost nějakým způsobem osobně ovlivňovat některá dění, která jsem kritizoval a se kterými nesouhlasím. Abych se mohl podílet na tom, aby konečně ta EU byla tím, čím jsme si původně mysleli, že by pro nás mohla být. A ne, že nám tady budou sázet nějaké směrnice bez ohledu na cokoliv, jestli naše Ústava, naše zákony říkají třeba něco jiného. Už se ostatně objevují takové ty paralely EU s RVHP a se Sovětským svazem. Dokonce už i renomovaní filozofové a politologové se v tomto smyslu vyjadřují. Těchto materiálů běhá po sociálních sítích hodně. Takže by bylo dobré, pokud by se podařilo dát v Evropském parlamentu dohromady skupinu, která by byla schopná zařídit, aby EU, když už tam jsme, byla pro její členy atraktivnější. A ne že si tam někdo vytváří tvrdé jádro a těm ostatním dává najevo, že –  jestli jim nepolezou do zadku, tak uvidí...

Mimochodem, to srovnání EU a SSSR použil dokonce i miliardář Soros, který si postěžoval, že se EU hroutí jako SSSR v roce 1991 a že „politbyro“ jen vydává zbytečné příkazy. Ale… nemohou za to právě také lidé jako je on?

No tak samozřejmě. Oni to tady rozpohybovali s tou migrací s tím, že prostě vytloukají lidem z hlav, že někam patří, že by tady měla být nějaká „evropská federace“. To je to samé jako Sovětský svaz. Žádné vnitřní státy, jen Sovětský svaz. Národnosti, národy... prostě nic. Vzpomeňme si na pojem sovětský člověk. Tady je to zase euročlověk.

Když trošku odbočíme, americký viceprezident Mike Pence na konferenci v Mnichově chválil navyšování armádních rozpočtů členských zemí NATO, mnoho spojenců ale podle něj ještě musí své snahy zintenzivnit. Měli bychom co nejrychleji dorovnat náš příspěvek na 2 % HDP tak, jak jsme se zavázali?

Já si myslím, že 2 procenta z HDP je až dost. A že až tak drasticky by se to řešit nemělo. To bychom museli mít armádu asi úplně jinak koncipovanou, s jinou výzbrojí... Nevím. A jestli jít do té myšlenky evropské armády? Na jedné straně budou jednotky pro NATO a na druhé jednotky pro Evropskou unii? To znamená, abychom měli dvakrát takovou armádu, nebo jak si to kdo představuje? Tak jednu organizaci bychom mohli zrušit, ne? K čemu je NATO? Tady byla řízená invaze do Evropy a oni, že nemohou nic dělat? Vždyť vlastně je v ohrožení celá Evropa a oni tam klidně sedí, místo aby pohnuli vojska, aby uzavřeli hranice.

A evropská armáda by byla podle vás lepším řešením než NATO?

Víte co, ono jak v jedné, tak v druhé se hraje o mocenské zájmy. Jednomu vládnou Spojené státy americké... když se podíváte na velitele, tak to jsou jen Američané. A když by byla evropská armáda, tak by to byli Němci nebo Francouzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: David Hora
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach. Čisté víno plukovníka Prymuly. Plnou odpovědnost nese Babiš

17:58 Okamura bije na poplach. Čisté víno plukovníka Prymuly. Plnou odpovědnost nese Babiš

ROZHOVOR „Nesmí se ztratit ani vteřina, přestože probíhá tato vládní blamáž, kvůli které vláda bohuž…