Helena Vondráčková a její muž volí Zemana s Babišem. A nyní zaznělo toto k pravdoláskařům, Němcové z ODS a dalším

15. 8. 2017 7:05

ROZHOVOR „Dle mého názoru je pan Sobotka hrobařem ČSSD. Jeho neustálé ataky na koaliční partnery, útoky na pana prezidenta a pravdoláskařství jsou šílené,“ říká manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal. Pro ParlamentníListy.cz promluvil i o tom, co se děje kolem Andreje Babiše. Podpořil také prezidenta Miloše Zemana, který bude podle něj znovu zvolen. „Pan prezident obvykle svými bonmoty trefí hřebíček na hlavičku. To, že má jadrnější mluvu, mi nijak nevadí, naopak,“ říká na adresu hlavy státu Martin Michal.

Helena Vondráčková a její muž volí Zemana s Babišem. A nyní zaznělo toto k pravdoláskařům, Němcové z ODS a dalším
Foto: archiv
Popisek: Martin Michal a Helena Vondráčková

Co říkáte na to, co se opět děje kolem Andreje Babiše? On sám kauzu kolem Čapího hnízda označil za poslední zoufalý pokus o to ho zlikvidovat.

Vzhledem k tomu, že je to celé načasované těsně před volbami, připadá to divné i mně. Navíc mám na práci policie a justice svůj názor, který není zrovna přívětivý; vůbec se panu Babišovi nedivím, že takto reaguje.

Myslíte si, že Poslanecká sněmovna Andreje Babiše vydá k trestnímu stíhání? A pokud ano, ovlivní to nějak pohled voličů na ANO, a tedy i blížící se volby?

Určitě ho vydá, o tom není pochyb. Mandátový a imunitní výbor vede paní Němcová a ta byla součástí hysterie okolo pana Babiše. Hnutí ANO to ale asi nijak nepoškodí, myslím si, že právě naopak.

Anketa

Měl by Miloš Zeman udělit prezidentskou milost Andreji Babišovi, jak tento záměr naznačuje právník Tomáš Němeček?

75%
25%
hlasovalo: 6399 lidí

Vy jste před časem napsal na FB, že máte s paní Vondráčkovou před volbami jasno. Volíte Zemana a ANO. A pokud se to někomu příčí, může si vás zcela svobodně vymazat z přátel. Byla na tato vaše slova nějaká reakce? A opravdu si vás někdo vymazal?

Nesleduji, zda si mě někdo vymaže, nebo nikoliv. Já sám si „přátele“ přidávám minimálně, takže to ani nemám jak sledovat. Ale pár šílenců, kterým je pojem demokracie zcela vzdálen, zareagovalo.

Napsal jste také, že Sobotka je pro vás naprosto nepřijatelný. Proč? A co s odstupem času říkáte na to, co se dělo právě mezi ním a panem Babišem?

Dle mého názoru je pan Sobotka hrobařem ČSSD. Jeho neustálé ataky na koaliční partnery, útoky na pana prezidenta a pravdoláskařství jsou šílené. Je to člověk, který nikdy nepoznal normální život a je zcela odtržen od reálného světa. O jeho podílu na kauze OKD vůbec nechci ani mluvit. Pro mě osobně naprosto nevolitelná osoba.

Andrej Babiš nakonec musel z postu vicepremiera skutečně odejít. Ovšem preference ANO rostou. Jak si vysvětlujete, že tolik lidí Andreji Babišovi opravdu věří a že i poté, co vše se kolem něj za poslední měsíce dělo, ho podporují? A naopak ČSSD preference značně poklesly?

Já si nemyslím, že hnutí ANO je jen o panu Babišovi. Je tam mnoho schopných a seriózních lidí. Proto jim ty preference rostou. ČSSD značně poškozuje, jak jsem uvedl výše, pan Sobotka. Hlavně jemu lidé po všech těch zkušenostech nevěří.

Jak už jsme řekli, veřejně jste vyjádřili, že podpoříte pana prezidenta Zemana. Čím si získal vaše hlasy a jak vidíte jeho šance na znovuzvolení prezidentem v současné době?

Je to jeho jednoznačný postoj ve prospěch České republiky. Neměnné názory. Jsem přesvědčen, že se stane opět naším prezidentem.

Vyrojila se celá řada kandidátů na prezidenta. Je někdo, kdo vás přece jen oslovil, v kom byste viděli opravdovou konkurenci Miloše Zemana?

Ne, nikdo z dalších kandidátů mě neoslovil a v mnoha věcech s nimi nesouhlasím.

Právě Miloši Zemanovi je mimo jiné vyčítána jeho v některých případech poněkud jadrnější mluva. Kritika se na něj snesla například ve chvíli, kdy charisma premiéra Sobotky nepřímo přirovnal k láhvi od okurek. Jak hodnotíte různá takováto prezidentova vyjádření?

Pan prezident obvykle svými bonmoty trefí hřebíček na hlavičku. To, že má jadrnější mluvu, mi nijak nevadí, naopak.

Do Bohuslava Sobotky, respektive do jeho vlády, se opřel i bývalý prezident Václav Klaus. Ten řekl, že Sobotkova vláda zavlekla naši zemi „do takové hrůzy, že už si nic horšího nedokáže představit“. Souhlasíte s ním?

Absolutně bez výhrad.

Když se podíváme do zahraničí, co říkáte na současný vývoj migrační krize? A jak v tomto ohledu hodnotíte činnost různých neziskových organizací?

Pokud se Evropa rychle neprobere a nezbaví se politiků, obhajujících migraci, tak páchá sebevraždu. Z 90 % se jedná o ekonomické migranty a neziskovky si z jejich pašování udělaly skvělý obchod. Neziskovky jsou tragédií téměř všech států.

Jak vidíte postoj České republiky právě k migrační krizi a k povinným kvótám? A jak v tomto směru hodnotíte postoj například Slovenska nebo Polska?

Oficiální postoj naší republiky je správný. Obávám se ovšem, že nám politici a média opět lžou a o skutečném postoji nemáme my, obyčejní lidé, ani potuchy. Stejné to ovšem bude asi i u našich sousedů, ale o tom nemám moc informací, nicméně cítím, že obě tyto země jsou oproti nám daleko razantnější. Jsem vždy vzteky bez sebe, když vláda ohlásí kolik milionů dala na podporu uprchlíků, ale naši lidé, hlavně důchodci, živoří na úrovni bídy a nemají ani na potřebné léky nebo na bydlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonkovou vyhodit! Kytky z hrobů rodičů Babiše a Okamury. Kubera. Jiří Čunek promlouvá, lidovci se překvapením začnou modlit

4:34 Slonkovou vyhodit! Kytky z hrobů rodičů Babiše a Okamury. Kubera. Jiří Čunek promlouvá, lidovci se překvapením začnou modlit

ROZHOVOR „Kdybych byl na místě premiéra a přesvědčen, že jsem nic špatného neudělal, tak bych neodst…