Já si dobře pamatuji, jak se kdo choval. Ministryně Michaela Marksová o ČSSD i Zemanovi

27.02.2015 14:36 | Zprávy

38. SJEZD ČSSD Vážím si Milana Chovance a věřím, že na sjezdu ČSSD bude zvolen prvním místopředsedou, říká ParlamentnímListům.cz ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Redakce před nadcházejícím sjezdem položila stejné otázky všem předsedům okresních a obvodních organizací strany a Marksová tedy hovoří z titulu předsedkyně OVV ČSSD Praha 2.

Já si dobře pamatuji, jak se kdo choval. Ministryně Michaela Marksová o ČSSD i Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Co Vás napadá, když se zamýšlíte nad úspěchy a neúspěchy ČSSD v období od posledního sjezdu? V čem strana uspěla, v čem neuspěla? Kteří její na sjezdu zvolení funkcionáři se osvědčili a kteří za poslední dva roky selhali?

Jednoznačný úspěch je vytvoření vládní koalice, jejíž programové prohlášení z většiny obsahuje sociálně demokratický program. Podařilo se nám do programu prosadit spoustu sociálně citlivých opatření jako například vyšší valorizace penzí, vyšší minimální mzda, zrušení nespravedlivého druhého důchodového pilíře, zákon o dostupném bydlení a také zálohované výživné.

Za menší úspěch možná pokládám mediální obraz strany. Nicméně to se, doufám, změní tímto sjezdem, který personálně doplní vedení strany, které se po lánském puči trochu zúžilo. Záměrně vyvolávané hádky před volbami nám určitě ubraly několik procent, to je neomluvitelné a jednání "pučistů" po volbách také. Dobře si pamatuji, jak se kdo choval. A proto si od té doby velmi vážím Milana Chovance a doufám, že bude zvolen prvním místopředsedou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…