Jakub Horák pro PL: Doporučuji volit Piráty. Doufám, že se na Hrad dostane slušný člověk, který nemluví o k*ndách a nezkalí se jako čuně na ruské ambasádě

29.08.2017 7:30

ROZHOVOR Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. Jeden z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii, a třetí pracuje na zkáze nás všech. Takto je uveden fantastický humoristický román Kočky jsou vrženy od marketingového experta Jakuba Horáka o tuzemských politicích. Autor se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k svému hnutí Nevím či k připravovanému filmovému ateliéru s kulisami kavárny, kde se bude moci kouřit.

Jakub Horák pro PL: Doporučuji volit Piráty. Doufám, že se na Hrad dostane slušný člověk, který nemluví o k*ndách a nezkalí se jako čuně na ruské ambasádě
Foto: Archiv JH
Popisek: Kniha Jakuba Horáka Kočky jsou vrženy

Vaše kniha Kočky jsou vrženy má hodně expresivní obálku. Kocour v lidském těle odchází s hlavou Miloše Zemana z Pražského hradu, nad nímž se zvedá atomový hřib. Už na ni máte nějaké peprné reakce?

Zatím mám reakce ty, že po nás všechna knihkupectví žádají plakáty, které by si vyvěsili. Na řadě míst už visí, například v Ostravě. Obálka je samozřejmě grafická citace z Bulgakova, což každý pozná.Proč jste si jako hlavní postavu, své alter ego, vybral kocoura a ne třeba rosomáka či nosorožce v brnění, jak ho ztvárnil Jaroslav Róna? Souvisí to s Kocourkovem, s tím, že kočka je nejsvobodnější domácí zvíře anebo jste chovatel?

Předseda hnutí Nevím Kocour Klapuška je veřejnosti známá postava, a to nejen z rozhovoru Martina Veselovského na DVTV. Z toho logicky plyne, že když je to kocour, těžko mohu psát o nosorožci.

Anketa

Na čí straně sporu mezi premiérkou Polska a prezidentem Francie stojíte?

hlasovalo: 12883 lidí


Román Kočky jsou vrženy je z rodu Švejka a Bulgakova. To je věta z vašeho propagačního letáku. Do jaké míry je v tomhle případě „reklama navoněná zdechlina“?

Přečtěte si knížku a můžete posoudit sám – pochopitelně pokud jste četl Švejka a Bulgakova. Vaše otázky tomu zatím příliš nenasvědčují. Doplňte si vzdělání, drahý příteli – Bulgakov je úžasný.

Ohledně tweetů v knize, například: „Před mítinkem se přehnala sněhová přeháňka. Jakmile se ale hlava státu objevila, vyšlo nad Krušnými horami slunce,“ které jste v knize vložil do mozku Jiřího Ovčáčka, jste se inspiroval v Bibli, v jiných náboženských textech či v životopise Kim Čong-ila, jehož narození na hoře Pektusan prý bylo ohlášeno zpěvem vlaštovek?

Jedná se o autentický tweet Jiřího Ovčáčka ze dne 1. 3. 2017. Velmi mě těší, že vám to připomíná korejského vůdce Kim Čong-ila, mně totiž také. Jde ale o skutečný tweet mluvčího českého prezidenta.

Už je rozprodán i druhý, pětitisícový, náklad knihy?

Dotisk knihy je v obchodech, odešel tam minulý čtvrtek. Doposud je prodáno okolo šesti tisíc.

Anketa

Dostanou se Piráti na podzim do Poslanecké sněmovny?

25%
hlasovalo: 2904 lidí


Kolik mi to hodí, když se stanu akcionářem hnutí Nevím?

Nejprve musíte vyplnit přihlášku na www.hnuti-nevim.cz. Zisk se pak rozděluje rovnoměrně všem akcionářům. Podíly jsou kotované v bitcoinech, vzhledem k nárůstu jeho kurzu už dnes má každý akcionář v podstatě zaručenou slušnou penzičku.

Velmi dobře víte, koho volit nebudete. Nicméně, koho do Poslanecké sněmovny a na Pražský hrad zvolíte?

Do Poslanecké sněmovny budu volit Piráty – jsou to důslední bojovníci proti korupci, neprůhledným kšeftům typu Opencard nebo Kyrgyzstán. Také zajistí digitalizaci, aby lidé nemuseli chodit na úřady. Všem čtenářům ParlamentníchListů.cz je doporučuju. Ohledně prezidenta nevím – Miloš Zeman působí, že by pro něj další volební období bylo ze zdravotního hlediska spíše utrpení. Doufám, že se na Pražský hrad dostane nějaký slušný člověk, který nemluví do rádia o k*ndách a nezkalí se jako čuně na ruské ambasádě večer před návštěvou posvátných českých korunovačních klenotů.

Vaše slibované Eccentric Café – filmovou lokaci k časosběrnému dokumentu na téma „kuřáci v Čechách“, kam bude moci každý přijít, stát se komparsem, dát si panáka a u něj cigaretku, přičemž vše bude dle zákona, který cigaretu jako rekvizitu v interiérech při umělecké tvorbě povoluje – jsem nikde kolem Národní třídy nenašel. Co je s tím nápadem?

Nikde nebylo řečeno, že do Eccentric Café bude moci přijít každý. V říjnu skutečně otevřeme blízko Národní třídy filmový ateliér s kulisami kavárny a baru, kde budeme natáčet dvacetiletý časosběrný dokument o kuřácích. V tuto chvíli instalujeme klimatizaci a vybíráme ze zhruba 3000 zájemců o roli kuřáka 200 herců a hereček, kteří budou v dokumentu vystupovat. Ty role nejsou vůbec lehké – člověk bude muset často strávit několik hodin na place, pít alkohol a kávu, kouřit cigarety a bavit se s ostatními hosty. Výběr tedy bude náročný – ne každý takovou úlohu zvládne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Fiala jako Emanuel Moravec. Bartoš bez harmoniky. Takto to dopadne

7:25 Petr Hampl: Fiala jako Emanuel Moravec. Bartoš bez harmoniky. Takto to dopadne

Jaký je rozdíl mezi Petrem Fialou a Piráty? Dnes téměř žádný, neboť i Piráti začali nosit sako. Před…