Jaroslav Kubera zopakoval pro PL svou děsivou předtuchu: Už není cesty zpět. Jediná cesta je válka! Kdyby si Merkelová přečetla...

15.09.2015 18:13

ROZHOVOR „Ti, kteří hlasovali pro Lisabonskou smlouvu, ať zalezou do díry!“ Viníky rázně označil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Kubera (ODS), který se obává, že nám EU nadiktuje kvóty. Celou situaci kolem migrační krize považuje za „naprosté šílenství“ a říká šokující slova o budoucnosti. Prý není cesta zpět: „Nepřeji si válku, je to nejhorší možnost, která může nastat, ale bohužel vše k ní směřuje,“ říká Kubera.

Jaroslav Kubera zopakoval pro PL svou děsivou předtuchu: Už není cesty zpět. Jediná cesta je válka! Kdyby si Merkelová přečetla...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Německo kvůli masivní invazi uprchlíků do Evropy dočasně zavedlo kontroly na hranicích s Rakouskem. Tento krok přichází poté, co kancléřka Merkelová přišla s velkorysou nabídkou poskytnutí azylu pro stovky tisíc běženců. Podle ministra vnitra Chovance je aktuálně největším problémem řešení migrace nekonzistentní politika Německa, což napsal i na sociální síť. Co si myslíte o této interpretaci? 

Když poprvé hovořila kancléřka o tom, že všichni jsou vítáni, komentátoři nevěděli, jak si s tím poradit. Záhy se ukázalo, že věta byla pronesena neuváženě. Problém uprchlíků není islám ani odkud jsou, ale množství. Merkelová vyvolala svým prohlášením naprostý chaos, protože ostatní státy reagují podobně. Pro mě byl naprosto klíčový záběr z Maďarska, který nebyl nijak zinscenovaný, když lidé dávali uprchlíkům vodu a jídlo a oni vše házeli do kolejiště. To ve mně zlomilo solidaritu. Jak se budou chovat, až jich tady bude pět nebo deset milionů? Mám z toho hrůzu. 

Dříve nebo později někdo přijde s nápadem, že trasa by mohla vést přes Českou republiku.

Takže se domníváte, že množství běženců u nás bude přibývat? Zavádět plošné kontroly podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka zatím ale není u nás potřeba…

Samozřejmě, že k nám půjdou. Vláda nemá pravdu v tom, že u nás být nechtějí a že je u nás nemůžeme zadržovat. Pokud dostaneme kvóty, běžence bude německá policie zachycovat, nám je bude neustále vracet a nakonec jim stejně nic jiného nezbude, než aby zůstali u nás.

Ti, kteří hlasovali pro Lisabonskou smlouvu, ať zalezou do díry! Pan ministr i premiér mohou křičet, jak chtějí, ale protože je podepsána Lisabonská smlouva, tak je kvalifikovaná většina na konci přehlasuje a bude vymalováno. Pak budou říkat: „Co jsme mohli dělat.“ Teď musím připomenout nenáviděného Václava Klause, protože on chtěl výjimku, kterou má i Velká Británie, jenže nová vláda možnost nevyužila. Václav Klaus je přemýšlivý, vývoj předpokládal a jen ho tepali.

Bývalý prezident Václav Klaus je také přesvědčen, že velcí evropští lídři a ideologové Evropy masovou migraci v podstatě chtějí. Jejich cílem je prý totiž vytvoření stavu, kdy v Evropě budou dominovat lidé, kteří nejsou bytostně svázáni staletou minulostí se svými domovskými entitami, národy, státy, zeměmi. Co si o tomto názoru exprezidenta myslíte?

Oni věří, že se jim podaří vytvořit evropský národ, což je v současných podmínkách mnoha států složité. Pokud vznikne neidentifikovatelná masa lidí, domnívají se, že jí bude snazší vnutit cestu jedné měny, zákonů i armády, což je ale naprostá iluze. Kdyby si paní kancléřka přečetla historii Římské říše a všech těchto říší, pak by věděla, že jsou odsouzeny k zániku. Může vzniknout jiná nová civilizace, tak za 800 let bude Korán mírumilovné náboženství…

Už není cesty zpět. Jediná cesta je válka. Nepřeji si válku, je to nejhorší možnost, která může nastat, ale bohužel vše k tomu směřuje.

Vraťme se k Visegrádské čtyřce, která vyslovila odmítavý postoj ke kvótám a sklidila i hlasitou kritiku. Připomeňme, že například rakouský kancléř pohrozil rebelujícím zemím z východní Evropy zastavením toku peněz ze strukturálních fondů EU. Jak vnímáte tyto reakce?

Jak z Německa, tak z Rakouska se ozvalo, což je u Bruselu typické: „Když nebudete chlapci poslouchat, zkrátíme vám dotace,“ což silně připomíná doby Varšavské smlouvy. To jsou reakce Evropy, která se zahubila a rozložila se vnitřně. Největší moc kromě Merkelové a Hollanda mají neziskové organizace. Jsou naprosto samozvané, přesto disponují neuvěřitelnou mocí větší než vláda, a všichni se jim bojí říct pravdu. Všechny ultrapravicové strany jsou teď na koni a nevím, co bude EU dělat, až zvítězí ve třech nebo čtyřech státech nebo když zvítězí ve volbách do Evropského parlamentu. To bude teprve taškařice.

Dotlačí nás nakonec ke kvótám?

Jen se to stydí říci. Evropská unie neexistuje. Platí jen to, na čem se dohodnou kancléřka Merkelová a prezident Holland. To jsou dva lidé, kteří ovládají EU a ostatní jsou do počtu.
Uprchlíci budou na krku státu, který si s nimi nebude vědět rady, tak je hodí na krk obcím a nejprve těm s rozšířenou působností. Každá obec s rozšířenou působností dostane kvóty. Tohle očekávám zcela vážně.

Obecně situace začíná být neúnosná. V Německu nemají kam uprchlíky dávat, tábory vznikají všude, na čerpacích stanicích atd. Bude vůbec tento stav zvládnutelný? Co se stane, když azylový systém zkolabuje? 

No nic se nestane. Systémy kolabovaly v historii mnohokrát. Cesta zpět existuje, ale je bohužel jen násilná. Že dáme vojáky na hranice? Dříve je hlídalo 30 tisíc ozbrojených pohraničníků s příkazem střílet na každého, kdo se pohne. Dnes, i když tam pošleme 2 600 vojáků, to znamená na každý kilometr jeden. Co se stane, když proti takovému vojákovi půjde dav 500 lidí? Buď sám odhodí zbraň, nebo ho s ní zastřelí.

Jak hodnotíte výsledek pondělního jednání ministrů?

Většina ministrů byla pro kvóty, a proto teď bude záležet na tom, zda Tusk svolá vrcholný summit, kde ještě existuje právo veta, nebo se půjde cestou kvalifikované většiny. Německo jasně cítí, že situaci už nezvládá, a bude se snažit použít cokoli včetně vyhrožování zastavením dotací nebo tím, že se státy budou muset vykoupit. Jenže my se nevykoupíme, protože by to zničilo náš rozpočet. Je to naprosté šílenství a Merkelová na svou politiku dojede. Jenže Evropa jako celek s ní. Máme, co jsme chtěli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka Syková: Hra o pád vlády v době pandemie? Nechutné. Tohle voliči opozici spočítají

0:01 Profesorka Syková: Hra o pád vlády v době pandemie? Nechutné. Tohle voliči opozici spočítají

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dnes vládě radí kdekdo, včetně týmu expertů. Jsou jimi ale i lidé bez vysoce kvali…