Jdou po mně jako po disidentech. Škoda, že nemůžu sedět s Dukou, pokecali bychom. Martin Konvička otevřeně promlouvá

21.12.2015 15:12 | Zprávy

ROZHOVOR „Islám se musí rozsypat zevnitř.“ Pokud se tak nestane, propukne v Evropě občanská válka. To si myslí předseda Bloku proti islámu Martin Konvička. „Kosovo, ale větší a krvavější,“ popsal ve své prognóze budoucího vývoje. Konvička byl v uplynulých dnech obviněn z podněcování nenávisti vůči muslimům. Také k tomu se vyjádřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Jdou po mně jako po disidentech. Škoda, že nemůžu sedět s Dukou, pokecali bychom. Martin Konvička otevřeně promlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

Důvodem trestního stíhání mají být vaše výroky na Facebooku. Co si o obvinění myslíte a jak situaci vnímáte?

Z trestního stíhání jsem trochu zahořklý. Vnímám je jednak jako zneužití pravomoci státní zástupkyně, která se sice chová jako aktivistka, ale trestní oznámení neopominula podat na hlavičkovém papíru státního zastupitelství, kde pracuje; jednak je vnímám jako přímo účelově cílené na mě. Jediné, co považuji v tomto stíhání za pozitivní, je, že se prokázalo, že naši členové ctí presumpci neviny a stejně se chová i vedení školy, kde pracuji. Nápadné ale je, že mě obvinili 18. listopadu.

Takže vnímáte i politický podtext? Souvislost s děním 17. listopadu na Albertově?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…