Jen doma sednu do hospody, už se mě chlapi ptají, co to ten Babiš provádí, vypráví Petr Gazdík. Říká jim, že Kalousek má v tomto pravdu

31.05.2015 14:02 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Luboš Xaver Veselý pro ParlamentníListy.cz tentokrát vyzpovídal Petra Gazdíka. Místopředseda Poslanecké sněmovny za hnutí Starostové a nezávislí podle některých uvažuje o odloučení od TOP 09, to však rozhodně neznamená, že by se sbližoval se současnou vládou. O ní stále promlouvá velmi kriticky, zejména o Andreji Babišovi, na jehož praktiky se jej prý vyptávají už i štamgasti v hospodě doma v Suché Lozi.

Jen doma sednu do hospody, už se mě chlapi ptají, co to ten Babiš provádí, vypráví Petr Gazdík. Říká jim, že Kalousek má v tomto pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Co říkáte na bleskurychlý odchod pana ministra Chládka, zejména na technologii toho odchodu?

Ty věci se proslýchaly dlouhodobě, dnes jsem se dokonce dočetl v novinách, že my jako opozice jsme na to neupozorňovali. To není pravda. Lze najít, že ještě můj kolega Polčák předtím, než odešel do Evropského parlamentu, interpeloval pana ministra Chládka a řekl mu tam úžasnou větu: „Pane ministře školství, uvědomujete si, že součást školního hodnocení je i známka z chování.“ Ty tendence byly dlouhodobé. Mě to odborně celkem mrzí, protože pan ministr Chládek v některých oblastech školství měl pozitivní vize. Akorát jich měl příliš na to, aby některou z nich prosadil.

A technologie toho, že vyšel velký novinový článek a téhož dne byl odvolán ministr?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…