Jste mimo, novináři! Vsadil na Trumpa a ví, co bude, pokud vyhraje

04.11.2020 8:21

ROZHOVOR Trumpovi fandí a dokonce si na něj s manželkou vsadil. Bývalý europoslanec Petr Mach v osobě 45. amerického prezidenta vidí možnost, aby USA byly protiváhou všeobecnému nástupu levice a multikulturalismu na Západě. „Kdyby amerického prezidenta volili obyvatelé západoevropských států nebo přechytřelí televizní moderátoři, vyhrál by Biden na celé čáře,“ říká Mach k výsledku nedávného unijního průzkumu či k práci médií. Podle něj v Americe existuje i napříč menšinami volič, který podporuje Trumpa, ale raději tak trochu potají, aby nemusel čelit následkům. Výhra Bidena by podle Macha znamenala realizaci mnohých neomarxistických snů. Mach ukazuje prstem na hnutí Black Lives Matter. Když vyhraje Trump, máme čekat nepokoje.

Jste mimo, novináři! Vsadil na Trumpa a ví, co bude, pokud vyhraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý europoslanec Petr Mach (Trikolóra)
reklama

Koho v letošních prezidentských volbách podporujete vy a proč?

Opět Trumpa. Jako před 4 lety jsme si na něj znovu s manželkou i vsadili. Přeju si, aby USA byly protiváhou levičáctví, multikulturalismu a slabosti, které se šíří Západem.

Anketa

Obáváte se, že islámský terorismus udeří i v České republice?

96%
hlasovalo: 21677 lidí

Který z obou kandidátů je lepší pro Českou pozici v NATO? Koho by si mělo přát Česko?

NATO se přeceňuje. Cílem našeho členství v NATO je, aby nám spojenci pomohli v případě vojenského napadení. Nevidím velkou spojitost s tím, který z kandidátů vyhraje.

VÝSLEDKY PODROBNĚ SLEDUJEME ZDE

Podle nedávno zveřejněného průzkumu napříč zeměmi EU je jasné, že by si drtivá většina obyvatel Unie přála raději Bidena. Nejsilnější podporu má například v Německu nebo ve Švédsku. Naopak v Polsku je to 50:50. Proč to tak podle vás je? O čem to vypovídá?

Kdyby amerického prezidenta volili obyvatelé západoevropských států nebo přechytřelí televizní moderátoři, vyhrál by Biden na celé čáře. Demokracie je ale o tom, že rozhodují lidé, co v té zemi žijí. Západ je prodchlý antiamerikanismem a levičáctvím.  Navíc, obyvatelé Západu mají jen kusé pokroucené informace o Trumpovi z médií. Na rozdíl od nich, Američané ve své zemi žijí.

Ani po 7. hodině ráno není zdaleka jasné, kdo z obou kandidátů zvítězí. Rozhoduje se v klíčových státech rust beltu, některé státy jako Pensylvánie, Wisconsin nebo Michigan hovoří o tom, že konečný výsledek bude možné sdělit až s několikadenní prodlevou. Co na dosavadní průběh volební noci říkáte?

Je to napínavé!

Průzkumy byly opět v některých případech mimo, Trumpův výsledek na různých místech USA předčil očekávání. Proč tomu tak podle vás je? Lze to přičítat dění kolem Black Lives Matter? A existuje podle vás „stydlivý Trumpův volič“, který se se svými názory raději nikomu nesvěřuje?

Myslím, že mnoho černochů i Hispánců i lidí ve velkých městech se raději k volbě Trumpa nepřiznává i když ho volí. Nechtějí být černé ovce ve své skupině.  

Americká ekonomika se po nedobrém jaru dokázala velmi rychle zotavit. Mohlo i to hrát roli?

Roli hraje vše, covid i ekonomické zotavování a mnoho dalších věcí. Ale hlavně základní pohled na svět. 

Pokud by nakonec vyhrál Joe Biden, co to bude znamenat pro USA? Začne příklon k socialismu?

Jednak k socialismu a jednak k realizaci mnoha neomarxistických snů ve stylu ideologie Black Lives Matter.

A pokud obhájí Trump? Objevovaly se obavy z násilností a střetů nespokojených voličů s policií…

Někteří Bidenovi voliči a různá lůza Trumpovo vítězství neskousne a můžou se opět vynořit nepokoje.

Jaký vliv na letošní volby podle vás mají velké sociální sítě, jako je Twitter nebo Facebook? Chovají se v rámci voleb férově? Donald Trump si na jejich praktiky často stěžuje.

To neumím posoudit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právník Koudelka: Ústavní soud předvedl, jak pohrdá lidmi

21:43 Právník Koudelka: Ústavní soud předvedl, jak pohrdá lidmi

Advokát Zdeněk Koudelka podal trestní oznámení na bývalého ministra zdravotnictví Petra Arenbergera.…