Kampaň je nechutná, ale Babiš sklízí ovoce vlastní zrady, vzkazuje poslanec SPD. Vykrádá naší rétoriku a zatím podporuje EUbolševiky a genocidní dokumenty

21.11.2018 17:09

ROZHOVOR „Rodina pana premiéra není soupeřem ani cílem politiky SPD,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Lubomír Volný. V pátek se ale ve Sněmovně na premiéra obrátí s upozorněním: „Neposlouchal ty, kteří mu věštili, že pokud ustoupí, bude další na řadě. A proto se tak i stalo a pan premiér sklízí v této nechutné mediální kampani i ovoce vlastní zrady.“ V tom, jak budou koncem týdne hlasovat, mají v SPD jasno, ale co další postup v případě pádu současného kabinetu? „Míč je na straně pana premiéra….“

Kampaň je nechutná, ale Babiš sklízí ovoce vlastní zrady, vzkazuje poslanec SPD. Vykrádá naší rétoriku a zatím podporuje EUbolševiky a genocidní dokumenty
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

V pátek se bude v Poslanecké sněmovně rozhodovat o nedůvěře vládě. Váš předseda Tomio Okamura sice byl na tiskové konferenci opozičních stran a ve stávající sestavě hnutí nechce vládu podpořit, ale už se neúčastní schůzek opozičních stran. Shodují se na tomto postupu poslanci? Jak budete v pátek hlasovat vy?

Ano, zcela jednoznačně. Vládě, jejíž součástí je ČSSD islamofila a fanatika EU integrace Hamáčka, nikdy nemůžeme vyslovit důvěru.

Zcela jednoznačně se ovšem také distancujeme od akce presstitutů Slonkové s Kubíkem a mediální štvanice „veřejnoprávních“ a Bakalových médií na rodinu premiéra.

Rodina pana premiéra není soupeřem ani cílem politiky SPD, cílem politiky SPD je plnit program, zabránit ratifikací genocidních dokumentů, jako jsou globální pakty o migraci a Istanbulská dohoda. Díky tlaku SPD patří globální migrační pakt již i na naší vnitropolitické scéně k minulosti a dnes je na řadě další nadnárodní dílek pokusu o super holokaust Evropanů, Istanbulská úmluva.

Vy jste si v Moravskoslezském kraji sbíral názory z regionu. Jaké se k vám dostávají reakce na postup SPD a obecně na současnou politickou krizi? A když už jsme u toho, co říkají lidé ze severní Moravy, jak je to v jiných regionech? Liší se přístup?

Naše členská základna v tom má jasno.

Odsuzujeme akce mediální žumpy a placených provokatérů v pražských ulicích. Nikdy se k nim nepřidáme. Ani ona mediální žumpa, ani oni placení provokatéři nepředstavují názor lidu. Ten byl vyjádřen ve volbách a jen a pouze volby jsou legitimním prostředkem k sestavování vlád.

Andrej Babiš je ovšem legitimním cílem naší opoziční politické kritiky, legitimním oponentem, a to zejména pro své spojení s EUbolševiky z ČSSD.

Tito dnes aktivně pracují na likvidaci naší státnosti a roztavení češství v tavícím kotlíku islamizace a afrikanizace EU a místo podpory národní identity a hrdosti aktivně pracují pro gendrově bezpohlavní „novoevropanství“ novodobých totoů vykořeněných jak z národních, tak i rodinných vazeb, a to i prostřednictvím likvidace zbytků našeho školství násilnou inkluzí.

Dalším poměrně podstatným minusem pro pana premiéra u naší členské základny je fakt, že kdykoli v historii dostal příležitost, tak přijal v mediálním tichu každý proimigrační a proEUintegrační dokument. Ministr vnitra jeho jednobarevné vlády Metnar schválil svým „neodmítnutím“ deklaraci z Marrákeše, pan premiér osobně bojoval za přijetí fiskálního paktu s EU, což je první faktický krok k přijetí eura. Globální migrační pakt odmítl premiér až po mediálním tlaku SPD a poté, co od něj odstoupily USA, Maďarsko, Rakousko a Chorvatsko. Sám přitom ještě před pár týdny plánoval jeho přijetí a odmítl na půdě Poslanecké sněmovny žádost SPD o jasné odmítnutí tohoto dokumentu.

No a o opakované vlastizradě europoslanců ANO v Bruselu se snad nemá na stránkách Parlamentních listů ani cenu rozepisovat.

Také fakt, že pan premiér veřejně přislíbil gendrově-fašistické organizaci „Ženská lobby“ podporu genocidního dokumentu „Istanbulské úmluvy proti právům mužů a tradiční rodiny“ je pro naši členskou základnu kriticky nepřijatelný.

Vládě s ČSSD, která bude prosazovat tyto genocidní dokumenty, nesmí poslanci z našeho kraje vyslovit důvěru.

Jaký je váš předpoklad? Bude vyslovena nedůvěra vládě? Padne v pátek současný kabinet, nebo ne?

Podle mne se jedná o krajně nepravděpodobnou variantu. V pátek budeme spíše svědky velkolepého hubatého divadla stran, které se ve skutečnosti, na rozdíl od nás, bojí předčasných voleb. TOP 09 je pod hranicí volitelnosti, STAN i KDU-ČSL jí šlapou na paty. Jejich poslanci chodí již jen polotajně lobbovat za kamarády z ČSSD a KSČM, aby vládu podrželi. ČSSD i KSČM také bojují o holé přežití a minimálně jedna z těchto stran případné předčasné volby nepřežije. Osobně sázím na ČSSD, protože ta dělá vše, co může, k vlastní sebevraždě. Tipuji, že díky jejich podpoře vládě nebude vyslovena nedůvěra. I proto, že – vzhledem k jasnému signálu prezidenta – je jasné, kdo by byl mnoho následujících měsíců premiérem v demisi a poté kdoví jak dlouho premiérem bez důvěry, ale pořád premiérem.

Je jistě varianta, že někteří členové ČSSD nepodpoří stávající kabinet už s ohledem na to, že například pražský výbor ČSSD vyzval k tomu, aby se vedení strany zasadilo o výměnu na pozici premiéra, a pokud ANO požadavku nevyhoví, měli by ministři ČSSD rezignovat. Andrej Babiš ale jednoznačně říká, že nikdy neodstoupí. Pokud by z vlády sociální demokracie odešla, jak bude dál SPD postupovat? A co budete navrhovat vy?

Ano, jistě je. Ale vzpomeňme si na Hamáčkovo a Pocheho „referendum“. Jedna věc je skutečný názor členské základny ČSSD, a věc druhá je vůle jejího vedení, která se evidentně stará pouze o svou, zřejmě ze zahraničí diktovanou agendu a osobní prospěch.

Adrej Babiš nerezignuje, má podporu pana prezidenta, a pokud tato vláda padne, bude opět premiérem. Taková je politická realita, takto jsou rozdány karty a s těmi my musíme hrát. A jako vždy s nimi budeme hrát tak, abychom prosadili co nejvíce bodů z našeho volebního programu. To je naše role, to je náš úkol a je to i náš plán.

V usnesení předsednictva SPD se píše, že je „reálný vznik vlády na základě nominace odborníků hnutím ANO a její podporou od hnutí SPD na základě podpory dojednaných programových bodů. V tomto případě bude hnutí SPD respektovat premiéra pověřeného přímo zvoleným prezidentem republiky“. Pokud by byla dohodnuta vláda hnutí ANO s podporou SPD, byl by i pro vás Andrej Babiš přijatelný jako premiér?

Andrej Babiš je můj osobní legitimní politický soupeř. Vzhledem k tomu, jak nestoudně a neeticky vykrádá naši rétoriku, kterou nemá bez našeho tlaku v úmyslu realizovat, a pouze s ní lže voličům, protože se chce tohoto našeho tlaku zbavit, je můj negativní vztah k němu téměř osobní. Zároveň je to předseda hnutí, které získalo ve volbách 78 poslanců a má jasnou opakovanou podporu přímo zvoleného pana prezidenta.

Tím je pro mne vše dáno. Karty jsou rozdány. My máme 22, ANO má 78 a my podpoříme takovou vládu, která bude plnit i program SPD. Tedy nepodpoří Istanbul, nebude proimigrační a bude podporovat aplikaci prvků přímé demokracie do našeho politického systému. Míč je na straně pana premiéra.

Mimo záznam jste zmiňoval, že chcete vystoupit v pátek v Poslanecké sněmovně a obrátit se konkrétně na Andreje Babiše. Co můžeme očekávat?

Ano, pátek bude jedno velké rétorické cvičení všech proti všem a já se zcela určitě zapojím. Vysvětlím jak svůj postoj, tak důvody, které mě k němu vedou a budu se adresně ptát pana premiéra na to, kam chce tuto zemi se svou vládou nadále vést. Jestli ji chce vést směrem k další ztrátě suverenity a do hlubšího vazalství po diktátem Bruselu, jestli má v plánu podpořit přijetí Istanbulské úmluvy, anebo jestli hodlá konečně reálně naplňovat stále častěji vypůjčovanou rétoriku našeho SPD, kterou podle mne zatím pouze obelhává své voliče.

Říkal jste mi také, že si podle vás Andrej Babiš může za současnou antikampaň do značné míry sám. Jak jste to myslel?

S radostí mně vlastní. Pan premiér zbaběle ustoupil již dvakrát tlaku mediální žumpy a řevu placených provokatérů z ulice. Jednou, když byl poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček legitimně přesně dle dohody poslaneckých klubů a podle principů poměrného zastoupení navolen jako předseda komise pro kontrolu činnosti BIS, a podruhé při nominaci klubu ANO do velké mediální rady, kdy za ANO kandidoval Petr Štěpánek a pan premiér jej po nátlaku oné žumpy a placených pouličních provokatérů zapřel a zradil.

Někdo mu poradil, že politikou appeasementu žumpě získá čas a sníží tlak. Neposlouchal ty, kteří mu věštili, že pokud ustoupí, bude další na řadě. A proto se tak i stalo a pan premiér sklízí v této nechutné mediální kampani i ovoce vlastní zrady. Dodal svým nepřátelům odvahu, nabil je energií, zvedl jim sebevědomí i chuť škodit. Kdyby se zachoval jako chlap a neuhnul, nikdy by si na něj takto lacině netroufali.
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela ČernáTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda se má postarat v prvé řadě o své občany. Už zní i z ODS

18:13 Vláda se má postarat v prvé řadě o své občany. Už zní i z ODS

„Zásadnější roli by měly nyní uplatňovat romské neziskové organizace v Česku, které by romským uprch…