Kandidátka do Senátu Kislingerová (ANO): Společnost by měla být více solidární

02.08.2016 10:28 | Zprávy

V roce 2014 byla Eva Kislingerová jako nezávislá za hnutí ANO 2011 zvolena členkou Zastupitelstva hl. m. Prahy a následně se stala náměstkyní primátorky. „Velkým překvapením a možná mohu říci, že i zklamáním, pro mne bylo zjištění, že naše hlavní město je na národní úrovni popelkou a to zejména v oblasti investic státu. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla kandidovat do Senátu.“ Nikoliv ale jediný. Jaké jsou její další priority? Vyjádřila se také k očekávané dostavbě východní části pražského okruhu, ale i k řadě dalších problémů metropole a zhodnotila i fungování obnovené koalice.

Kandidátka do Senátu Kislingerová (ANO): Společnost by měla být více solidární
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstkyně primátorky Eva Kislingerová

Jaké zkušenosti vám dalo dvouleté působení v Radě hlavního města Prahy coby náměstkyně primátorky? A jak byste je chtěla nyní zúročit v Senátu?

Za ty dva roky jsem měla možnost podílet se na řešení mnoha podstatných problémů v hlavním městě Praze. Naše metropole je nejenom hlavním městem, ale je také krajem a při realizaci velkých investic se Praha ne vždy dokáže obejít bez pomoci státu. Velkým překvapením a možná mohu říci, že i zklamáním, pro mne bylo zjištění, že naše hlavní město je na národní úrovni popelkou a to zejména v oblasti investic státu. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla kandidovat do Senátu. Chci hájit zájmy našeho krásného města, aby se mohlo rozvíjet, aby zde lidé rádi bydleli a vychovávali své děti. Mám-li být konkrétní – budu prosazovat aspoň zachování stávajícího podílu Prahy na vybraných daních jako obce a jeho „zrovnoprávnění“ v rámci rozpočtového určení daní pro kraje, požadovat zachování kompetencí Prahy v oblasti stavebního zákona a jak již jsem uvedla výše, chci bojovat za zvýšení investic státu do infrastruktury hlavního města.

Také mě trápí nedostatečné finanční krytí ze státu na obce a kraje přeneseného výkonu státní správy, na což by měl odpovídajícím způsobem reagovat zákon o státním rozpočtu apod.

Nakolik se liší realita od vašich původních představ o práci v politice?

Do komunální politiky jsem přišla z akademické sféry. A to je zcela odlišný svět, i když oba mají jedno společné, a to je práce s lidmi. Škola má svůj přesný řád, rozvrh, přednášky, konzultační hodiny a pravidla... Jsem zvyklá se své práci věnovat skutečně s plným nasazením. Přesto mě z počátku velmi překvapilo, jak náročná, a to nejen časově, je pozice náměstkyně primátorky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…