Karel Srp pro PL: Premiére Sobotko, předložte důkaz, jinak jste lhář a nemáte co dělat ve vládě!

24.01.2017 15:10

ROZHOVOR Karel Srp se nestane členem Etické komise ČR, i když byl kandidátem prezidenta Miloše Zemana, jenž má právo jednoho z devíti členů jmenovat. Premiér Bohuslav Sobotka ale toto rozhodnutí hlavy státu odmítl kontrasignovat s odůvodněním, že „předseda Jazzové sekce podle veřejně dostupných zdrojů poskytoval v letech 1979 až 1982 informace Státní bezpečnosti“. Karel Srp prostřednictvím ParlamentníchListů.cz žádá premiéra, aby předložil ke svým slovům důkaz, jinak je lhář a nemá ve vládě co pohledávat.

Karel Srp pro PL: Premiére Sobotko, předložte důkaz, jinak jste lhář a nemáte co dělat ve vládě!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Jazzové sekce Karel Srp

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl podepsat rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, abyste byl jmenován členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Co si o jeho kroku myslíte?

Myslím, že výstižně a plnohodnotně se k tomuto rozhodnutí už vyjádřil mluvčí pana prezidenta pan Ovčáček, já s ním plně souhlasím. Je to názor pana Ovčáčka, můj a dalších lidí. Ne pana Sobotky, což neznamená, že by pan Sobotka byl v mých očích úplným zbabělcem.

Mluvčí Jiří Ovčáček mimo jiné uvedl, že jste jednoznačně prokázal odvahu v době, kdy nebyla levná, zatímco premiér Bohuslav Sobotka odvahu neprojevuje, ale jde za hlasem mediálního mainstreamu. Mám to vaše vyjádření chápat tak, že předsedu vlády za zbabělce považujete, nebo ne?

On byl panem Ovčáčkem nazván zbabělcem, ale já si nemyslím, že by byl tak velkým zbabělcem.

Tušil jste to, když se v médiích ozvali kritici prezidentova rozhodnutí a především Česká televize jim dala tolik prostoru, že to takto dopadne?

Já jsem tušil cestu, protože od České televize se nedá nic jiného čekat než štvanice na Zemanovy lidi. Výsledek jsem nedokázal odhadnout a vlastně jsem o tom ani tolik nepřemýšlel. Já jenom vím, že žádný ústav na mě žádná udání ani nic jiného nemá. To, co na mě házeli pan Hutka a další, je totální nesmysl, protože ani nemají co předložit. Čili je to vykonstruovaná záležitost, která by nějak měla podkopat základy budoucnosti.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V odůvodnění premiér uvádí, že členem Etické komise může být pouze osoba „spolehlivá“, přičemž „za spolehlivého nelze pro účely tohoto zákona považovat toho, kdo svým jednáním v době nesvobody zavdal důvod pochybovat o řádném výkonu funkce člena Komise“. V další části jeho vyjádření stojí, že z veřejně dostupných zdrojů vyplývá, že jste v letech 1979–1982 poskytoval informace Státní bezpečnosti a na desítkách schůzek předával řadu zpráv. Jak na to zareagujete?

Já bych prostřednictvím Parlamentních listů žádal pana Sobotku, aby mi předložil ke svým slovům důkaz, jinak je lhář a nemá ve vládě co pohledávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Hroník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle Piráti neuslyší rádi. Nová šéfka Rady seniorů se vyjádřila k jejich „vábení“ důchodců

20:00 Tohle Piráti neuslyší rádi. Nová šéfka Rady seniorů se vyjádřila k jejich „vábení“ důchodců

Lenka Desatová je novou předsedkyní Rady seniorů České republiky. Už nějakou dobu pro organizaci pra…