Kateřina Klasnová vzpomíná: Když jsem chtěla něco vědět od Nečase, vždy jen řekl, že jsem zakouslá

22.12.2013 7:51 | Zprávy

ROZHOVOR Kateřina Klasnová, exposlankyně za VV a zastupitelka na Praze 1, se přiznala, že ona chtěla do sněmovny kandidovat s VV samostatně, ale i o tom, že se boj s korupčníky nevzdává.

Kateřina Klasnová vzpomíná: Když jsem chtěla něco vědět od Nečase, vždy jen řekl, že jsem zakouslá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

V letošních volbách jste nekandidovala, proč?

Jsem ve Věcech veřejných přes deset let, v jiné straně jsem nikdy nebyla. Pokud by VV sestavily samostatnou kandidátku, o místo ve sněmovně bych se patrně ucházela, neskromně se domnívám, že jsem tam za ty tři roky odvedla kus dobré práce (zrušení doživotní imunity poslanců a senátorů, zrušení vnitrostátních letenek a jízd zdarma, uznání protikomunistického odboje, zrušení sKarty a náprava stavu zdravotně postižených po Drábkově (a)sociální reformě, ale i rozdání téměř milionu korun z mého poslaneckého platu, respektive náhrad na charitu...aj.) Nesouhlasila jsem ovšem s kandidaturou za Úsvit - s hnutím problém nemám, naopak některé jeho myšlenky, vycházející z přímé demokracie podle Věcí veřejných, velmi podporuji - ale s panem Okamurou bychom se asi jen zbytečně dohadovali. Navíc musím říct, že jsem byla politikou ve sněmovně dost unavená. Bohatě mi stačí rozčilovat se na komunální úrovni v Praze 1, kde už jsem skoro osm let v zastupitelstvu.

Usilovala jste o to, aby Věci veřejné do voleb šly?

Ano. Ale jakkoli mnozí novináři psali opak, jsme demokratická strana (někdy si v porovnání s ostatními uskupeními až říkám - bohužel :-) ), já jsem byla na grémiu přehlasována a šlo se pod hlavičkou Úsvitu. Že to nebyla úplně špatná strategie, ukázaly výsledky podzimních voleb a to, že máme ve sněmovně čtyři poslance. Bohužel se tím ale zároveň částečně ztratila identita strany. Radši bych si šla pro ono pomyslné vysvědčení u voličů pro samotné VV, a i kdybychom propadli, stále bychom se mohli pokusit o reparát. Takto mnozí lidé ani neví, že jsme „postoupili“, a že VV nadále existují včetně zastoupení ve sněmovně.

Myslíte si, že Věci Veřejné jsou mrtvou stranou?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nikoho nezajímají. Režisér zúčtoval s ČT a ČRo

14:55 Nikoho nezajímají. Režisér zúčtoval s ČT a ČRo

Přežitek. Tak hodnotí režisér a spisovatel Jan Žáček zpravodajství a publicistiku v podání České tel…