Klaus ml. není sám: Vytvářím s ním stranu, potvrdila Majerová-Zahradníková. Oznámila velké plány

09.05.2019 20:20

ROZHOVOR Poslankyně Zuzana Majerová-Zahradníková, která nedávno opustila klub ODS, pro ParlamentníListy.cz exkluzivně potvrdila, že bude spolupracovat na vzniku nové strany Václava Klause mladšího. Pro naši redakci zároveň prozradila nejen o tomto novém projektu informace, které dosud nezazněly.

Klaus ml. není sám: Vytvářím s ním stranu, potvrdila Majerová-Zahradníková. Oznámila velké plány
Foto: Archiv
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková a Václav Klaus ml.

Jaká bude Vaše role v nové straně Václava Klause?

Jdeme do toho jako tandem. A kdo bude předsedou? To v tuto chvíli přece není podstatné. (smích)

O straně se stále mluví, ale nikdo ji nejen neviděl, neví se ani nic o názvu, přizvaných osobnostech, struktuře... Co lze odhalit?

Budeme nadále prosazovat a chránit národní zájmy, rodinu, jednotlivce. Stát se nemá plést lidem do života. Má pouze zaručovat základní práva: Právo na život, na svobodu, na vlastnictví. V drtivé většině dalších aktivit státu přináleží zdrženlivost.

Co se teď bude dít? Jak budete novému projektu pomáhat jako nezařazená poslankyně? Jste s Václavem Klausem ml. domluveni na předkládání zákonů ve sněmovně nebo třeba na nějakém „objíždění republiky“?

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

8%
88%
hlasovalo: 21745 lidí
To všechno se dozvíte včas. Mé primární zaměření je školství. Tam je práce minimálně na pár let. Cílem je zejména zrušení plošné inkluze, navrácení důležitosti a podpora speciálních škol, větší kompetence ředitelům škol a také změna financování. Učitelé musí a potřebují mít klid na vzdělávání našich dětí. To je priorita. Nesmí být neustále zavalováni administrativní prací v podobě nesmyslných dotazníků a tabulek. A předkládat zákony mohu i bez členství ve výboru. Nic se pro mě nemění, budu dál pracovat jako doposud.

Jak se díváte na to, že nový politický subjekt je ironicky přirovnáván k SPD? Čím bude jiný než SPD?

A jsme opět u nálepkování, které je mnohdy velmi zavádějící. Chápu, že někomu to usnadňuje přemýšlení, nicméně nevidím důvod, proč tomu napomáhat.

Jak v čistě lidské rovině vycházíte s bývalými kolegy z ODS? Jak reagujete na případné námitky, že poslanecký mandát jste získala za ODS, tudíž byste ho nyní měla odevzdat?

Kromě toho, že jsem člověk smířlivý, nevidím důvod jakékoli změny. Jak jsem již několikrát řekla, pokud si někoho vážím a mám ráda, nic se pro mě nemění. Každý máme svou cestu a to je naprosto v pořádku. Suverénem voleb jsou vždy voliči. Ti mi dali mandát a vůči nim jsem skládala svůj slib. Strana mi dala pouze možnost být 3. na kandidátce v kraji, kde byla a je v současnosti maximální pravděpodobnost pouze 1 mandátu.

Co Vás motivuje k pokračování v politice touto formou? Václav Klaus mladší říkal, že se rozmýšlel dlouho, zda chce poslední období svého života strávit tím, že si nechá nadávat do fašistů a ruských agentů...

Přeci se nenechám otrávit pár lidmi, kteří sledují pouze své cíle se snahou se zviditelnit. Jak se říká: V čele peletonu vždycky nejvíc fouká.

Čistě teoreticky: Co když se to nepodaří?

Život přeci není o tom, čekat až přejde déšť, ale o tom, naučit se, jak v dešti tančit. Vždy jsem vše dělala s maximálním nasazením a vírou, že když děláš věci správně a pro druhé, výsledek se dostaví. A zbytek je v rukou voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jaroslav Polanský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalda na Hrad? Žantovský chce občanskou neposlušnost? Nedrážděte lidi, už začínají být opravdu hodně naštvaní, varuje novinářka ze slavné podnikatelské rodiny

19:25 Kalda na Hrad? Žantovský chce občanskou neposlušnost? Nedrážděte lidi, už začínají být opravdu hodně naštvaní, varuje novinářka ze slavné podnikatelské rodiny

ROZHOVOR Jsou vizionáři Drahoš nebo Pavel, či dokonce Minář, mající své poznámky v deskách s Maxips…