Komu Fiala slouží? Podnikatel to není, těm lhal. Konečná odhalila

24.01.2024 19:00 | Rozhovor

„Kdo je teď středobodem zájmu ODS? Snad zbrojaři, banky, nadnárodní korporace…,“ ptá se europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná v souvislosti s tím, kolik lidí ukončilo za poslední dobu podnikání. Zmínila zlikvidování pohostinství a „točené pivo jako zážitkovou věc“. Řekla, co si myslí o korespondenčních volbách, a dostala se i k nedávnému videu ministra Rakušana. Řekla také, co očekává od blížících se voleb do Evropského parlamentu.

Komu Fiala slouží? Podnikatel to není, těm lhal. Konečná odhalila
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Paní poslankyně, ve svém pořadu Bez obalu jste upozornila na nejvyšší pokles OSVČ od roku 1993. Takže jak to je a čím si to vysvětlit?

Osoby samostatně výdělečně činné nebo živnostníci byla skupina, kterou se ODS vždy zaklínala. Kdo je teď středobodem zájmu ODS, těžko říct. Snad zbrojaři, banky a nadnárodní korporace. A Ukrajina.

Mezi lidmi koluje mnoho videí, na kterých premiér Fiala ve svých předvolebních, ba dokonce povolebních vystoupeních popírá jakékoliv zvyšování daní. Lidé však na sobě pociťují dopady jeho lží. A bohužel mnohým jejich podnikání již nestačí na zvýšené životní náklady a zákonné odvody. Nebo si vláda myslí, že těch asi 22 tisíc lidí, co vloni ukončilo hostinskou činnos, skončilo jenom tak pro nic za nic? Místo vytvoření stabilního podnikatelského prostředí tak vláda zatím aspiruje spíše na to, že si ji občané budou pamatovat jakožto vládu, která v naší zemi zlikvidovala pohostinství a z točeného piva udělala zážitkovou věc.

„Dneska jsme spustili sběr podpisů proti tzv. korespondenční volbě, kterou považujeme za snahu vlády o omezení práv občanů plynoucích z Listiny základních práv a svobod,“ napsala jste před pár dny na Facebook. Kde vidíte největší problém korespondenčních voleb? A proč je podle vás vláda podporuje?

To, že chtějí vládní strany korespondenční hlasování, je zřejmé z výsledků předchozích voleb. Přes 85 % občanů v zahraničí volí právě tyto strany, které se u voličů, již skutečně pociťují dopady rozhodnutí na vlastní kůži a ve vlastní peněžence, tedy u lidí žijících v ČR. Opět se ukazuje, že této vládě pramálo záleží na těchto lidech. Občané v zahraničí nejsou tak vystaveni krokům této vlády, proto se jim možná zdá jejich jednání správné. Mohou volit na našich zastupitelských úřadech. A krokodýlí slzy některých Pirátů, kteří vzpomínali na svá studentská léta v USA, byly opravdu dojemné. Bohužel zde není zajištěna skutečnost, že volič provede svou volbu sám. Bez rizika, že na něj někdo bude působit s cílem ovlivnit jeho volbu. To ve volební místnosti za přítomnosti komise není možné. Za mě by se se stejnou vervou, jakou věnuje pětikoalice korespondenční volbě, měla věnovat snižování inflace a zvyšování životní úrovně občanů.

„Nejsmutnější figurkou v Davosu je pro mě Ursula von der Leyenová,“ napsala jste také na Facebook. Můžete to prosím pro naše čtenáře trochu rozebrat?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fiala slouží sám sobě a své slávě, nebo těm co mu proplaceli několik školení zahraničních nadací, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 24.01.2024 19:10:10

|  8 |  0

Další články z rubriky

Kritizovat islám? To už se asi smět nebude. Toby Young odhalil, na co se Britové mohou těšit

9:25 Kritizovat islám? To už se asi smět nebude. Toby Young odhalil, na co se Britové mohou těšit

Velká Británie se má pod vládou labouristů na co těšit. Kritika islámu? Kritika transgenderismu? Zak…