Komunista Kohlíček vypráskal lidovce: Sobotka by jim neměl ustupovat

20.12.2013 19:24 | Zprávy

ROZHOVOR Podle europoslance Jaromíra Kohlíčka (KSČM) bude muset Evropská unie brzy udělat několik zásadních rozhodnutí, aby se celá eurozóna vymanila z krize. „Musí se třeba definitivně rozhodnout, jestli banky jsou součástí ekonomického systému, nebo jestli je budeme i nadále považovat za posvátnou krávu,“ zmínil Kohlíček mimo jiné v rozhovoru ParlamentníchListů.cz, v němž navíc zhodnotil i politickou situaci.

Komunista Kohlíček vypráskal lidovce: Sobotka by jim neměl ustupovat
Foto: KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček

Minulý víkend jste byl spolu s místopředsedou KSČM Jiřím Dolejšem v Madridu na čtvrtém sjezdu Evropské levicové strany. Co si mají pod tím lidé představit?

Je to sdružení radikálně levicových stran. Jsou tam tedy ony větší radikálně levicové strany, které známe ze západní Evropy – třeba ze Španělska, z Portugalska, či z Řecka. Těch stran je dnes třicet. Jsou tam i některé menší strany, třeba Rakouská komunistická strana a jsou tam i strany z jiných zemí mimo EU - třeba i komunistická strana Běloruska či moldavská komunistická strana. Pak jsou tam strany, které jsou pozorovatelské, což je třeba případ KSČM, strany AKEL či komunistické strany Německa. Z Německa je tam ale navíc zastoupena strana Die Linke, což je členská strana Evropské levice.

Když se takovýto sjezd sejde, tak tam je zhruba zastoupeno čtyřicet stran. Protože ale pozorovatelské strany mají velmi významnou možnost ovlivňovat jednání a také ovlivňovat dokumenty, tak samozřejmě i KSČM velmi významně ovlivňuje, kam se celá záležitost pohne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…