Konvička: Islamisté pronikli až do Bílého domu. Nacismus byl odporný, ale aspoň nezakazoval hudbu jako islám

12.10.2015 4:49

ROZHOVOR Když budeme sami vystrašeně chodit po špičkách, strach bude narůstat. Řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zakladatel iniciativy Islám v České republice nechceme a Bloku proti islámu Martin Konvička. Podle něj by problém s imigrací do Evropy přišel stejně, jen mnohem pomaleji. Příčinou je podle něj hloupá západní politika ze všech stran. Ani život muslimů ale prý není jednoduchý. Bojí se i islamista jdoucí v čele, aby ho neoznačili za špatného věřícího.

Konvička: Islamisté pronikli až do Bílého domu. Nacismus byl odporný, ale aspoň nezakazoval hudbu jako islám
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

Ve svých výrocích nijak nešetříte ani své oponenty, ani české politiky. Nedomníváte se, že by vám některé ostřejší výroky mohly uškodit?

V čem uškodit? Je oponent a oponent, pojďme si to rozdělit. Co vím, tak jsem poměrně nešetrný ke kolegům z akademicko-mediálního prostředí. Je velmi jednoduché, proč tomu tak je. Problém s islámem a současná politická a mezinárodní situace je ve skutečnosti jasně čitelná. Máloco je tak krystalicky jasné. Opravdu kdybych to měl srovnat – ač nerad – s komunismem, tak ten měl alespoň jakýsi etos: budeme si všichni pomáhat mezi sebou. Islám nic takového nemá, ten mluví o získání moci na úkor slabších klidně lhaním a podvodem. Není v tom nic humanitního, nic hodnotného. A pokud to někdo takto tvrdí, tak si nezaslouží žádné šetření. To bych byl rád, aby zaznělo.

Vaši oponenti se také nechali slyšet, že šíříte strach, co si o tom myslíte?

To říkají oponenti, já si to nemyslím. Dovedu si vysvětlit, že mají strach z pravdy. Je spousta důvodů, proč mít z expanze strach. Například jak se islám chová ke svým odpůrcům, které zabíjí ve světě. V tu chvíli nemůžeme někomu vyčítat, že islám kritizuje. To je nesmyslné. Já se naopak snažím, aby ostatní lidé neměli strach. Když budeme mít strach a budeme vystrašeně chodit po špičkách, tak bude strach narůstat. Jestliže mi oponenti vyčítají, že šířím strach, ať si to vyřeší mezi sebou.

Tomio Okamura se od začátku vyjadřuje proti přistěhovalectví, nebojíte se, že vás to ohrozí ve volbách? Hlasy se rozdělí mezi strany a šance na úspěch může být nižší…

To je riziko. Ale nesouhlasím, že Okamura se od začátku vyjadřuje proti imigraci. Pokud se nemýlím, jeho tématem bylo před pěti lety něco jiného, na islám neměl vyhraněný názor. V mém případě se imigrace zhoršuje s růstem islámu. I bez současné krize v západní Evropě islám roste; a rostl by i bez krize, jen pomaleji. To byl důvod pro vznik sdružení Islám v České republice nechceme, protože jsme viděli růst nenápadných, ale setrvale rostoucích a v médiích prosazovaných komunit v Praze, Brně, Teplicích… Tuto problematiku jsme řešili ještě před vypuknutím krize. Čeho jsme se nejvíce obávali a pořád bojíme, je pronikání islámu do střední Evropy z Evropy západní. Imigrační krize proces jen zrychluje a řekněme zdrsňuje, eskaluje a znásilňuje. Protože tady mohlo být jakési doufání, že se muslimské komunity v Evropě budou rozmělňovat. Nikdy jsem tomu nevěřil, ale jde o legitimní pohled na věc.

Ať už jsou muslimové v naší zemi hodní, nebo ne, když se sem valí statisíce mužů a zároveň se jich evropské islámské komunity zastávají tak, jak jsme to viděli v Brně, je jasné, co se bude dít. Konflikty budou eskalovat a budou se radikalizovat, aniž by se to umírňovalo. Tento problém bychom měli i bez imigrační krize, jen pomalejší.

Přeci jenom ale nyní máte s Okamurou podobnou volební rétoriku. Může se stát, že vy získáte třeba tři procenta a stejně tak Okamurovo hnutí získá například tři. Litoval byste později rozdělení?

Vůbec bych otázku takto nekladl. Spíše bych hovořil o tom, kdo z nás dostane dvacet a kdo třicet procent. Jsem o tom přesvědčen podle toho, jak se situace vyvíjí a už před půl rokem jsem říkal, že nám Islámský stát a mohamedáni zajistí setrvalou volební kampaň, a to zadarmo. A to se děje.

Nedá mi to se nezeptat, jestli se nejedná o přespříliš odvážné tvrzení…

Kdybychom neměli odvahu, tak bychom tu nemuseli vůbec být.

Co míníte o tvrzení, že islám nebude potřebovat ani zbraně, ani meče, protože nás obsadí vysokou porodností?

To je dlouhodobě největší nebezpečí a pokud se nezmění reprodukční chování muslimů i nemuslimů, tak je to celé zbytečné. Proto není dobře, aby v Evropě byla taková migrace.

Nechal jste se slyšet, že je islám horší než nacismus…

Samozřejmě, že je.

Můžete vysvětlit, proč je horší?

To vysvětlím. Nacismus byl odporný, ale on měl své oběti, které si jasně definoval a které likvidoval. Těmi byli Židé, Slované, intelektuálové a další rasy. Těm ostatním lidem chtěli zajistit lepší život, alespoň to tvrdili; a ač je to strašlivé, nacisté řekli, že třiceti procentům lidí nezajistí nic, ale zbytku klid. Kdežto islám ponižuje i ženy – a žen je polovina populace. Ale ani pro muslimy není život jednoduchý. Život podle islámských pravidel není nic pěkného. Nacismus při vší hrůze nebyl proti hudbě, vědeckému pokroku, nebyl proti ochráncům příprody… Při vší hrůze se na něm dalo najít jakési „ale“. Avšak v islámu žádné „ale“ není. Vítězové nejsou ani ti bohatí šejkové s harémy, protože i oni musí tvrdě držet lajnu a v zásadě se i oni bojí, aby je neoznačili za špatné věřící. To vidíme v Bahrajnu každou chvíli, že fanatičtější skupiny útočí. Takže nezastával jsem se nacismu, ale chtěl jsem říci, že islám je o strachu úplně pro všechny včetně muslimského muže, který jde v čele a zdánlivě je na tom dobře. I ten má neustálý strach.

Vyzval jste českou vládu, aby uzavřela naše hranice kvůli uprchlíkům mířícím k nám z Německa. Jakých reakcí jste se dočkal?

Tak reakce všichni vidíme, prezident byl na Bezpečnostní radě státu kvůli poslání policistů do Maďarska, hovoří se o společné armádě, cvičení. A to není samozřejmě reakce jen na nás, ale je to reakce velmi opatrná, protože se všichni bojí, co na to Německo a co na to Evropská unie. Rád bych zmínil důležitou věc, chcete-li slavný slogan, uzavření hranice není jako železná opona, kdy bylo cílem se dostat ven. My požadujeme něco jiného – co hranice vždycky znamenala, abychom měli pod kontrolou to, kdo se dostane dovnitř.

Prohlásil jste také, že bychom mohli pomoci křesťanům. V čem se liší muslimská matka s dítětem v náručí od křesťanské matky s dítětem v náručí, když obě utíkají od toho samého a kvůli tomu samému?

Jednak v kultuře a druhak muslimský uprchlík má kam jít. Je lež, že nemá kam jít. Když se podíváme na mapu světa a Východu, mají množství zemí bohatě prosperujích, kam se mohou uchýlit a kde není válka. I náboženství je jim tam bližší. Pokud mají ústa plná humanismu, mohou se o ně postarat.

Mluvíme-li o příčinách imigrace, komu přikládáte největší vinu? Jsou to USA se svojí agresivní politikou, jak poslední dobou často slýcháme? Nebo kdo způsobil tuto vlnu?

To je přece úplně jinak. Nemyslím si, že USA konají agresivní politiku, nikoho si nepřipojují, neobsazují, oni přece vyvážejí demokracii a svrhávají diktátory. Mám vážné obavy, že to není agrese ve smyslu nacistů: vlíteneme na ně a připojíme si kus světa, ale že jde opravdu o kombinaci dvou věcí, které si sedly a nechtěně spoupracují.

Jedna věc je návaznost politické korektnosti, řekněmě „dobroserství“, pokud mi odpustíte, neboli sluníčářství. Druhá věc jsou samozřejmě regulérní zájmy radikálních islamistů, které pronikají až do Bílého domu. Podívejme se jen, kolik je ve štábu Baracka Obamy muslimů. Víme o vztazích mezi Clintonovou a její saúdskou přítelkyní, víme o úzkých vztazích mezi špičkami teokracie a Bílým domem. Bílý dům se chová jako vazal radikálních sunnitských režimů. Imigraci způsobila hloupá západní politika na všech stranách. Rozvrtali stabilní režimy v jiných zemích, tedy relativně stabilní režimy. Je to kombinace hlouposti a zlé vůle.

Řekl jste, že je třeba zastavit islamizaci i za cenu militarizace společnosti a klidně i zbavování občanských práv té populace, která s islámem sympatizuje. Na tom trváte?

Šlo o ostřejší výrok nad ránem. To první platí určitě, neobejdeme se bez obnovení brannosti. Na vůli uzavřít hranice je to vidět, není je kým uzavřít. Bohužel i já jsem z generace, která věřila, když mi bylo dvacet pět let, že žádný konflikt nebude. Proč by Amerika v budoucnu válčila a žádného jiného nepřítele jsem si nedovedl představit. Dnes jsou statisíce kluků a i když nemají zlé úmysly, tak jsou to rozhodně neintegrovaní kluci, kteří neprošli vojenským výcvikem. I kdyby šlo o něco menšího, tak neumí například obvázat ránu při autohavárii a teď by jeli bránit zem. To neumíme; a dříve či později to bude nutné. Je nejvyšší čas.

Co se týká občanských práv. Zneškodnit neznamená ubližovat. Britové internovali Němce, vyšetřili nejdříve, co se děje. Američané dělali totéž s Japonci, to není zatím nutné, ale já nechci, aby naše děti ve školách vyučovali lidé, křeří jsou muslimové nebo s islámem sympatizují. Učitelka v mateřské škole může být vyznavačka náboženství, která hlásá, že ženy si nejsou s muži rovny. Nemusí se zahalovat, ale přece jenom to tam bude. Takže takoví lidé, ať už konvertují k islámu, nebo s ním sympatizují, by u nás neměli zastávat vedoucí pozice ve školství, státní správě, justici a podobně. Zní to krutě a nedemokraticky. Na druhé straně takoví lidé jako křestané, nezastávájí důležité pozice v jejich zemích.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zuzana Koulová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

12:02 Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Jsme ekonomickou kolonií velkých nadnárodních společností a silných bankovn…