Krajanka Yngland Hrušková z Německa: Angela je psychicky narušená. Její systém stojí na kolaborantech. Němec vám bude dodržovat zákony, i když budou perverzní a brutální

30.09.2017 14:09

ROZHOVOR „Angela nemá žádnou politiku. Ona jen něco začne a dívá se na lavinu. Jako když Nero zapálil Řím a pak se kochal. Angela se jistě kochá. Je psychicky narušená,“ míní v rozhovoru pro PL.cz aktivistka, prezidentská kandidátka, herečka a zpěvačka Jana Yngland Hrušková. Všichni politici, kteří jsou u moci tak dlouho jako Merkelová, ztrácejí podle ní pojem o realitě. „Moc jim vzala soudnost a chtějí stále víc a víc moci. Jsou na tom závislí, jako alkoholici nebo feťáci. Pořád jim to nestačí. Musí mít větší a silnější dávky. A jistě si to užívají, protože jim to vychází. Nikdo nechce vidět, že jsou to vlastně blázni. Jestli zůstane budoucnost Německa v rukou bláznů, nemá celá Evropa naději,“ domnívá se.

Krajanka Yngland Hrušková z Německa: Angela je psychicky narušená. Její systém stojí na kolaborantech. Němec vám bude dodržovat zákony, i když budou perverzní a brutální
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivistka Jana Yngland Hrušková na Václavském náměstí
reklama

„Nechápu, kdo Merkelovou volil, kdo mohl hodit hlas pro stranu, která dostala Německo do katastrofálního stavu. Jasně je na tom znát, jak je Západ slepý,“ uvedla k německým volbám v rozhovoru pro PL.cz krajanka podnikající v Německu Bohumila Kamenzová. Jak opětovně vítězství kancléřky komentujete vy?

Toto vítězství bylo jasné. Mě to nepřekvapilo. Stejně tak mě nepřekvapí, že u nás vyhraje ANO. I někteří naši lidé jsou naivní a nepředvídaví. Angela má mnoho nohsledů, kteří vykonávají jako roboti, co si myslí, že je správné. Že všichni porušují zákony a dohody – viz Dublinská dohoda – je jim jedno.

Kdysi také proti Židům vymysleli zákony. Nesměli jezdit tramvají, chodit do knihoven, chodit do škol a tak dále. A i když to byly zákony absolutně šílené, přesto je lidé vykonávali. Udávali a kolaborovali. Proto bylo možné zavraždit takové množství lidí. Bez kolaborantů to nejde. Kolaboranti umožňují fungování systému. Systém je založen na kolaboraci! Kolaboranti jsou vykonavatelem vůle vlády. Ona sama by to nezvládla. Mašina byla uvedena do provozu. AfD se snaží nasypat písek do motoru. Pomalu se jim to snad podaří. Ale zastavit rozjetou lokomotivu chvilku trvá. 

Na konci války říkali všichni – my jsme jen plnili příkazy a dodržovali zákony. Je to perverzní a brutální. Když lidem řekneš, to je zákon 345/17, tak jdou a vraždí. Bez pochyb a bez rozmyslu. Dáš jim malou moc, udělají všechno pro to, aby jí měli víc. To je vědecky dokázáno. Právě toho chtějí politici využít a zneužít ke svým perverzním účelům.

Němečtí sociální demokraté skončili sice ve volbách druzí, ale s nejhorším výsledkem v historii. Proč podle vás?

Nemají co nabídnout. Vše, co Německo potřebuje, nabízí AfD. To, že to ještě všichni nepochopili, a nazývají AfD fašisty, to je jasné. V roce 1933 také ne hned všichni pochopili, co se tu odehrává a jaké to bude mít ničivé důsledky. Na přesně takovém bodě stojíme dnes. Buď bude mír, nebo válka. AfD se konfliktům snaží zabránit. Že lidé tu představivost nemají, nebo že je to zcela nezajímá, to chápu. Je to příliš abstraktní. Válku si Evropa neumí představit. Výpovědi pamětníků jsou pro nás jen romány a akční filmy.

Alternativa pro Německo (AfD) získala třetí největší počet hlasů. Její bavorský lídr Petr Bystroň prohlásil, že jsou vítězem voleb a jedinou skutečnou opozicí. Co si myslíte vy?

Jistě je to velký úspěch. Přebrali hlasy CDU i SPD. Nespokojení voliči tím dali najevo, co si myslí o těch zavedených stranách a vkládají naději do razantní AfD. Ta se nechce mazlit s kriminálníky. Chce zabránit rozkladu celé Evropy a jejímu zániku. Jsme na začátku našeho konce jako křesťanská společnost. Správné tahy rozhodnou, jestli to přežijeme. Ale musí se jednat rychle a nekompromisně. Nesmíme vidět v nelegálních migrantech něco obohacujícího. To opravdu ne.

Proti AfD její političtí soupeři, ale i média, rozjeli silnou protikampaň, v jejímž rámci je AfD označována za fašistickou stranu a podobně. Je to proto, že ostatní z ní mají slovy Kamenzové „bobky“? A jaká je podle vás budoucnost této strany? Nebudou tu snahy ji zcela zdiskreditovat či vnitřně rozložit?

Už teď má strana trochu problémy. Musíme jen doufat, že to strana ustojí a lídři budou opravdoví vůdci a vyvedou Německo z toho marastu a dekadence. Ne všichni Němci mají každý den střechu nad hlavou a teplé jídlo, ale ti, kteří sem nelegálně přicházejí, mají vše zadarmo. To se normálně myslícím lidem nemůže líbit. Doufám, že AfD časem posílí. Je to velice možné, protože problémů a sociálních nerovností bude jen přibývat. Jistě tu budou destruktivní snahy zevnitř i zvenčí. Ale myšlenka AfD je silná, čistá a jasná. Ne ilegální migraci. Od toho se odvíjí celá další politika.

Jak pohlížíte na fakt, že východní a západní Němci volili zcela rozdílně. V Sasku Alternativa pro Německo vyhrála, v regionu Saské Švýcarsko dokonce výrazně. Co znamená toto názorové rozdělení Německa?

To znamená jen to, že si západní Němci ještě stále neuvědomují nebezpečí. Jsou drilováni. Jsou jim stále předhazovány výčitky. Jsou mistři světa ve sbírkách na chudé, na Afriku a další. Někteří si neuvědomují, že činy Hitlera jsou již dávno zpracovány. Že jsme začali nové vztahy a doteď to fungovalo. Ale nyní se hlásí nový Hitler o moc. Volby nerozhodli ani tak východní Němci, jako Afričané ze severní Afriky a Syřané. Ne že by měli volební právo, ale tím, že vnikli na území Evropy nelegálně. Je to paradox. I v západním Německu lidé volili AfD. Bylo jich méně. Protože mají strach. Říct, že sympatizuješ s AfD, je jako stigma. Protivníci AfD jsou velmi nebezpeční. Jsou schopni všeho, i hrubého násilí.

Angela Merkelová teď bude složitě sestavovat vládu. Sociální demokraté ohlásili odchod do opozice a německé kancléřce tak nezbývá než sestavovat takzvanou Jamajku, tedy koalici CDU/CSU s FDP a Zelenými. Což asi nebude lehké. Jak se jí to podaří? A jakou budoucnost čeká podle vás Německo?

Nechme se překvapit, kdo s kým o čem pro koho. Jisté je, že situace bude složitá a krvavá. Už teď vyhrožují politikům AfD vraždami. Budou muset všichni mít silnou ochranku. Debaty v "Reichstagu" budou velmi rušné. Některé strany se chovají jako ve školce – „já vedle nich v parlamentu sedět nebudu“, prohlašují. Slovní napadání budou jistě na denním pořádku. Záleží na jednotě, síle a dobrých nervech poslanců AfD. Pak je tu naděje. Musí se teď etablovat a jednat jednotně a bez chyb. 

Angela nemá žádnou politiku. Ona jen něco začne a dívá se na lavinu. Jako když Nero zapálil Řím a pak se kochal. Angela se jistě kochá. Je psychicky narušená. Všichni politici, kteří jsou u moci tak dlouho jako ona, ztrácejí pojem o realitě. Jsou to lidé, kteří by se měli nechat léčit. Moc jim vzala soudnost a chtějí stále víc a víc moci. Jsou na tom závislí, jako alkoholici nebo feťáci. Pořád jim to nestačí. Musí mít větší a silnější dávky. A jistě si to užívají, protože jim to vychází. Nikdo nechce vidět, že jsou to vlastně blázni. Jestli zůstane budoucnost Německa v rukou bláznů, nemá celá Evropa naději.

Co znamená výsledek německých voleb pro nás, Českou republiku?

Snad si český volič vezme příklad, a bude volit 29. Zdá se, že je to momentálně nejsilnější opoziční strana. Jsou i Svobodní, ale nejsou tak průrazní. Není je tolik vidět. Volby jsou o penězích a prezenci. Lídr Svobodných také není tak agresivní, jak by měl. Časy jsou zlé a politika vyžaduje silnější slova, silnější argumenty a průraznější lídry. Intelektuálové a hodní hoši netáhnou. Když bude SPD třetí nejsilnější strana, máme naději.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Oldřich Szaban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Senátní diplomacie“ očima poslance Kobzy. Nepěkná slova. Fischer a pokus o státní převrat?

18:03 „Senátní diplomacie“ očima poslance Kobzy. Nepěkná slova. Fischer a pokus o státní převrat?

Turné na podporu výběru finančních prostředků a propagační výdělečná akce. Tak pojmenoval návštěvu S…