Královéhradecký hejtman: My čerpáme dotace spolehlivě a vzorně

06.06.2012 6:12

ROZHOVOR Jak se v Královéhradeckém kraji vyvíjí situace s palčivou dostavbou dálnice D11? A co říká místní hejtman na otázku nepřizpůsobivých obyvatel? ParlamentníListy.cz se zeptaly i na další věci.

Královéhradecký hejtman: My čerpáme dotace spolehlivě a vzorně
Foto: tan
Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

Na začátku roku jste řešil problémy s odchody lékařů, kdy se mnozí báli důsledků, jaké to může přinést. Jak byste s odstupem času situaci hodnotil?

Za problematiku lékařských platů je plně zodpovědné ministerstvo zdravotnictví, stejně tak neslo odpovědnost i za tehdejší stávku lékařů. Královéhradecký kraj se do vyjednávání zapojil především proto, aby měl jistotu, že bude pro všechny obyvatele lékařská péče zajištěna. Veškeré peníze, které stát do nemocnic pošle navíc, našim zdravotníkům vyplatíme.

Starostové Královéhradeckého kraje, které jsme oslovili, si chválí zlepšení situace s nepřizpůsobivými v jejich městech. Jak situaci vnímáte jako hejtman?

Královéhradecký kraj pravidelně monitoruje sociálně vyloučené lokality a jejich změny na území kraje. Spolupracuje při tom se sociálními odbory měst s rozšířenou působností. Kraj také financuje za pomoci evropských dotací služby sociální prevence a terénní práci ve vyloučených lokalitách. Má rovněž schválenou Strategii integrace vyloučených lokalit do roku 2016, kterou se snaží naplňovat. Situaci je třeba stále sledovat, mít nepřizpůsobivé obyvatele pod kontrolou a komunikovat s nimi.

Královéhradecký kraj nutně potřebuje vylepšovat svou dopravní infrastrukturu, aby se mohl dále rozvíjet. Jak například vypadá dostavba dálnice D11? Již loni jste pro PL uvedl, že podle vyjádření nyní již exministra dopravy pana Bárty by se mělo začít s jejím dotažením do Hradce Králové v příštím roce. Jak se situace vyvíjí?

Dostavba dálnice D11 do Hradce Králové snad po letech vleklých sporů konečně spěje do závěrečné fáze. V  březnu příštího roku, tedy po nezbytných archeologických průzkumech, by měli začít na stavbě této klíčové komunikace pracovat dělníci. Finální úsek dálnice D11 by měl být podle posledních informací od Ředitelství silnic a dálnic kompletně dokončen do října 2014. Dálnice D11 je stále krajskou prioritou a její dokončení alespoň do Hradce Králové je naprosto nezbytné. Kraj bude usilovat o to, aby stavba této komunikace pokračovala dále na Jaroměř a k polským hranicím.

K dotazům ke kauze David Rath hejtman Franc odpověděl:

Neznám bližší okolnosti případu a mé informace jsou především z tisku, nebudu tedy případ blíže komentovat. Pokud se vina pana Ratha prokáže, půjde o obrovské a politováníhodné selhání jednotlivce. Královéhradecký kraj čerpá evropské dotace spolehlivým způsobem a v souladu se všemi náležitostmi a pravidly. O spolehlivosti, se kterou se v našem kraji evropské projekty realizují, nebyly pochyby a veškeré kontroly desítek evropských projektů prošly bez komplikací.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stupidnost nejvyššího stupně! Další rána z umělecké sféry Hutkovi, který znevážil úspěch Karla Gotta a lidi loučící se s Mistrem nazval hysterkami

22:35 Stupidnost nejvyššího stupně! Další rána z umělecké sféry Hutkovi, který znevážil úspěch Karla Gotta a lidi loučící se s Mistrem nazval hysterkami

ROZHOVOR „Posuzovat všechny lidi podle toho, zdali jsem byl aktivní disident a bojoval proti režimu,…