Kreténi, joudové, tupci z venkova, česká huba mastná od tlačenky. Pavel Novotný zaútočil na český národ kvůli islámu

02.08.2016 4:42

ROZHOVOR „Terorismus je strašná věc, je třeba s ním bojovat a je třeba zachytávat magory na hranicích, ale stejně tak je třeba přijímat uprchlíky. Ale o tom se – promiňte mi to – mohu bavit v pražské kavárně s inteligencí, a ne na této platformě mezi joudy volícími Babiše, Okamuru a Zemana,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz známý bulvární novinář Pavel Novotný. Kromě toho hodnotí situaci v Turecku a zamýšlí se i nad situací médií v ČR. „V České republice je mimořádně příznivé mediální klima, dokud mohu sednout v televizi a říct, že Zeman je sráč, dokud mohu svobodně publikovat takřka cokoli, je to dobré. To jen prosťáčci mají pocit, že je nám zle...,“ zmínil mimo jiné.

Kreténi, joudové, tupci z venkova, česká huba mastná od tlačenky. Pavel Novotný zaútočil na český národ kvůli islámu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bulvární lovec Pavel Novotný

Nepochybně není člověka, kterého by nezasáhl útok v letovisku Nice, kde přes osmdesát lidí zemřelo poté, co řidič náklaďáku vjel do davu. Vyšetřování sice prozatím neprokázalo možné napojení útočníka z Nice na radikální hnutí Islámský stát (IS), přesto se objevily informace, že jej islamisté prohlásili za svého vojáka... Později došlo i k útokům v Německu; i ty byly vesměs dílem jedinců. Je třeba po těchto útocích přehodnotit vztah lidí k muslimům?

Přehodnocovat po jakémkoli teroristickém útoku, nota bene vedeném „vojákem“ IS, může jenom naprostý idiot, takže mě nepřekvapí, když drtivá většina čtenářů ParlamentníchListů.cz bude za podobnou věc paušálně odsuzovat islám jako takový. Inu, česká věčně remcající, pitomá mastná huba od tlačenky. Co od ní mohu čekat? Terorismus je strašná věc, je třeba s ním bojovat a je třeba zachytávat magory na hranicích, ale stejně tak je třeba přijímat uprchlíky, ale o tom se, promiňte mi to, mohu bavit v pražské kavárně s inteligencí, a ne na této platformě mezi joudy volícími Babiše, Okamuru a Zemana. Těm se mohu jen smát a paradoxně s tím se i obávat, protože představa, že některého z vašich čtenářů potká moje dítě, je pro mě mnohem brutálnější, než představa, že má dcera, již vyvinutá, potká v pubertě v průchodu dva ekonomické uprchlíky ze Sýrie. Ublíží jí spíš debil od vás, vím to.

Události v Nice byly znásobeny ještě velmi napjatou situací v Turecku, kde se části turecké armády nezdařil puč. Máte vy osobně nějaké vysvětlení pro to, co se v Turecku stalo a proč se tak tomu stalo? Bál byste se vy osobně momentálně jet do Turecka třeba na dovolenou?

V žádném případě. Přesto nikam nepojedu, moje paní se bojí od sestřelení civilního letadla na Ukrajině. Ona je moudrá, tedy nedělí lidi na černé a bílé a takové ty věci, co dělají vaši tupí, mongoloidní čtenáři z venkova, ale nelíbilo se jí to, což celkem chápu. Ono cokoli, co poslední dobou vyvádějí ruské politické elity a „vojáci“, se může líbit jak čtenářům ParlamentníchListů.cz, tak i dalším skupinám mongoloidů.

Anketa

Na hranice bych v souvislosti s migranty poslal/a nebo postavil/a

73%
23%
hlasovalo: 15372 lidí

Turecká vláda bude jednat s opozicí o zavedení trestu smrti, uvedl po pokusu o puč turecký prezident Erdogan... Lze vůbec toto nějak komentovat?

Erdogan je klasický diktátor běloruského typu a nelze si nepovšimnout, jak dokonale účel využívá, až má člověk pocit, že... ále, to by vaši čtenáři nepochopili už vůbec. Trest smrti je ve slušné společnosti něco naprosto nepřijatelného, proto předpokládám, že čtenáři ParlamentníchListů.cz a podobná lúza by například vrahy dětí apod. na smrt posílala. No, jak říkám, stádo orangutanů... To, co se děje v Turecku, mě děsí, škoda, že ten puč nedopadl. Vyvíjení tlaku, rychlosoudy, cenzura, čistky, dávání Evropě nůž na krk, no prostě stalinismus v praxi. Ale tak... prosťáček se asi dojme, případně tomu nerozumí, počítám, že čtenáři tohoto rozhovoru budou ta druhá skupina.

Vy osobně jste novinář, takže bych neradostné věci kolem pučistů a teroristů na chvíli opustila, protože by mne velmi zajímal váš názor na to, jak se v Česku vyvíjejí média. Co se týče stavu tištěných médií v ČR: Tabulky signalizují propad nákladu a mediální teoretici naříkají nad tím, jak si média parcelují oligarchové. Jak to vidíte vy – je to vskutku tak zlé?

Není to vůbec zlé, ale nerad opakuji – vaši čtenáři jsou stádo tupých, často paranoidních hovad, kterým nemá moc cenu něco vysvětlovat. Přesto, vy se vážně ptáte a já se pokusím vám fundovaně odpovědět: To, že Babiš vlastní MF DNES, je UPLNĚ JEDNO, a laik tomu nerozumí. Veřejné mínění se u nás ovlivňuje pomocí bulváru, a tedy prostřednictvím komerčního televizního zpravodajství a deníku Blesk. Proto také prosté venkovské obyvatelstvo volí Babiše a Zemana, zatímco já si v klidu dál čtu MF Dnes. Seděl jsem tuhle u Jardy Plesla a jen mi potvrdil, co jsem si dávno myslel – on jim tam ten Babiš fakt nevolá, nemá čas, řídí stát a svoje impérium, ale hlavně – on ví, že až bude potřebovat, aby kreténi a hovada šla volit jeho a Jitrnici z hradu, zavolá do Blesku a na Novu. Kam jinam by volal? Do MF Dnes? Ale jděte, vy víte, že to tak není, ale vašim primitivním a lehce manipulovatelným čtenářům to co? To říkat nebudeme!

Jak si na tom stojí podle vašeho soudu soukromé televize? Jak kvalitní zpravodajství a publicistiku nabízejí kupříkladu ve srovnání s Českou televizí? A co filmová tvorba, muzika, pořady o lidech ze showbyznysu? Jak hodnotíte jednotlivé počiny? Chybí televizím nějaká inovativnost?

Českou televizi považuji za jediné objektivní zpravodajství v zemi; ale zase, říkat to tady nemá cenu, tady je 95 procent čtenářstva přesvědčeno o tom, že Okamura je fasa chlap a veřejnoprávní média záměrně neinformují objektivně. Přitom je to přesně naopak, ale to se kreténi a prvoci nesmí dozvědět. Baví mě osobně klipovité zprávy Novy, ale vážně je beru tak z poloviny, rád se podívám na rozšmelcovanou rodinu v autě, ale úplně objektivní publicistiku hledám jinde, to ať se na mě bývalí kolegové nezlobí a oni se nezlobí, vím to. Zlobit by se měli kreténi, co to žerou, ale ti se to nikdy nedozvědí. Jen se podívejte na debatu pod tímto článkem – to jsou hovada, kteří mě, Novu, Babiše a vlastně i vás, živí. Nechme je v té nevědomosti, proboha, koho bychom potom mystifikovali, když ne plebs, zdravím ještě jednou do diskuse pod článkem. Chválím, že je plodná, ostatně, jak říká Ringo Čech, i naprostí kreténi a hovada mají právo na svou platformu pro diskusi.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jak kvalitní produkt na českém trhu nabízejí takzvaná alternativní média, zejména internet? Nejsou to leckdy jen nadšenecké projekty? Co tomuto mediálnímu prostoru chybí?

Nic! V České republice je mimořádně příznivé mediální klima, dokud mohu sednout v televizi a říct, že Zeman je sráč, dokud mohu svobodně publikovat takřka cokoli, je to dobré. To jen prosťáčci mají pocit, že je nám zle, případně, že „Novotnému se to z Prahy kecá“. Hovno je zle, zle je všude jinde, tady u nás je hodně dobře, ale vyprávějte to čtenářům ParlamentníchListů.cz, tedy xenofobům, jitrnicím a důchodcům – prostě kverulantům. Těm to nevysvětlíte nikdy, ti jsou rádi, že dojdou do hospody, případně naladí Primu Love.

Existuje příkop mezi českým žurnalistou a českým mediálním konzumentem? Řečeno jinak – umí se český novinář vyrovnat s tím, že český čtenář, divák nemá příliš rád EU, nechce uprchlíky a odmítá i politickou korektnost?

To už je složitější. Osobně mě dost trápí, jak se i „slušná“ média podbízejí rétorikou většině populace, takové to „podívejte, jak už je to blízko“ a tak... Já si myslím, že novinář se nemá podbízet a přizpůsobovat nikomu. Respektovat nějaké názorové směrování média, ale nebát se osobitého projevu – podívejte se, jak se projevuji já tady; a tak by to mělo vypadat! Pěkně od srdíčka. Jenomže copak k těm kreténům jde mluvit na rovinu? Kdepak, krmit, krmit, krmit, uprchlíci jsou zlo a vy čecháčkové, co jim nevoní nic cizího, jste v pořádku. Nejste, jste xenofobní, homofobní banda zaprděnců a díky Bohu za pražskou kavárnu! Děkuji ti, neexistující Bože, že jsi mi dal židovskou inteligenci. Já kdybych volil Okamuru a vadil mi kníže, tak se stydím mít děti!

Kdo z českých žurnalistů podle vás vyniká? Je to Václav Moravec, Alexandr Mitrofanov, Jaroslav Plesl, Jan Pokorný, Josef Klíma, Sabina Slonková...? Kdo z nich stagnuje? Máme si vážit českých novinářských osobností?

Moravec je vynikající a připadá mi objektivní. U vás bude neoblíben, protože objektivně solí Babiše; a Babiš – to je pro rolníky a nemakačenky něco jako děda Mráz. Saša Mitrofanov je asi vůbec nejlepší analytik sociální demokracie, jaký tu kdy byl. Už ta doba, co se tomu věnuje... jeho komentáře čtu v Právu moc rád. Pleslíno je kamarád, těžko se mi hodnotí, často se názorově rozcházíme, ale líbí se mi jeho osobitost a ochota hledat argumenty i pro často obecně nepřijatelná stanoviska. On mi vytýká sluníčkářství a správně poznamenává, že jdu proti vlastní cílovce, ale sám se nebojí ostře vymezit i proti „svým“, což se mi moc líbí. Jeho noviny si kupuji a pod ním mě dále velmi baví. Honza Pokorný je pro mě něco jako božstvo, protože poslouchám jen a pouze Radiožurnál. Klíma je borec všech borců a Slonková je slepice, o jejímž slepičství nemá nikdo mimo branži ponětí. Nejlepší novinář v zemi po Kroupovi s Wollnerem jsem jinak já, akorát to není vidět, protože jsem pořád přeplácen za bulvár, případně musím dávat odborné rozhovory a učit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč elitáři nenávidí maso a auta? Drtivý rozbor Green Dealu od docenta Konvičky. Západ bude makat na chytré Číňany

16:35 Proč elitáři nenávidí maso a auta? Drtivý rozbor Green Dealu od docenta Konvičky. Západ bude makat na chytré Číňany

„Potřebujeme pestrou krajinu, velkou diverzitu plodin, zvířat a postupů, krajinu živou, s úrodnými p…