Lidé na dlažbě. Láska k banditům. Lži, podvod, Jugoslávie. Tomio Okamura „oslavil“ výročí Václava Havla důraznou výzvou

28.09.2016 13:11 | Zprávy
autor: Jan Štěpán

OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Co si měl o svém prezidentovi myslet ten, který mu fandil, bral ho jako nejvyšší autoritu, a vzápětí se ocitl na dlažbě, protože nastal kapitalismus nejhrubšího zrna?“ ptá se předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura při hodnocení Václava Havla v souvislosti s jeho jubileem nedožitých osmdesátin. Dále pak k tomu ještě dodává: „To, čeho jsme docílit mohli, byla sociálně spravedlivá společnost, demokracie tak, jak to vyhlašoval Havel ve svém kandidátském projevu, a nikoli léta zlodějské kleptokracie, likvidace demokracie s utužováním diktatury oligarchů.“

Lidé na dlažbě. Láska k banditům. Lži, podvod, Jugoslávie. Tomio Okamura „oslavil“ výročí Václava Havla důraznou výzvou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Příští měsíc by se dožil Václav Havel 80 let a k tomuto jubileu se připravuje u nás i ve světě řada akcí. Jaký názor zastáváte na tuto významnou politickou osobnost vy sám? Čeho si vlastně na Havlovi nejvíce ceníte a naopak, co si myslíte, že se mu vůbec nezdařilo?

Každý rok odpovídám stejně – bylo by fajn, kdyby se na devadesátá léta zaměřila nějaká skupina nezávislých historiků a popsala v souvislostech na maximum všechny známé činy i děje.

Mohl bych si cenit jeho občanské statečnosti, kdybych ovšem měl skutečně nezávislými historiky ověřené informace, že byl či nebyl konfidentem StB, že byl či nebyl placeným západním agentem, že ty či ony kroky činil z morálních důvodů, nebo proto, že mu to bylo uloženo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …