„Pro to bych nehlasoval.“ Ministr Plaga si postavil hlavu, opozici se nezavděčil

15.05.2026 7:57 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Nesouhlasím! Ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga se postavil proti svým koaličním kolegům a ve shodě s opozicí a s církvemi promluvil o smíření mezi sudetskými Němci a Čechy. A přišla reakce.

„Pro to bych nehlasoval.“ Ministr Plaga si postavil hlavu, opozici se nezavděčil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Poslanci vládní koalice ANO, Motoristů a SPD si ve Sněmovně odhlasovali, že by se sjezd sudetských Němců neměl konat v České republice. Vzhledem k tomu, že poslanci řešili téma mnoho hodin, poslanci opozice už se odmítli zúčastnit a místo řečnění za sněmovním pultíkem spolu s církvemi vyzvali ke smíru.

Ke smíru vyzval i ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga.

„Deklarace smíření a společné budoucnosti, pro kterou jsem před lety jako zastupitel města Brna hlasoval, byla reakcí na Brněnský pochod smrti a za jejím poselstvím si stále stojím. A to jak za poselstvím smíření k těm, kdo byli násilným vyhnáním postiženi, tak za poselstvím společné budoucnosti. To vychází z přesvědčení, že pokud si uchováme na obou stranách vědomí o nepřijatelnosti uvedených činů a budeme schopni k nim zaujmout otevřený postoj, nic podobného se nebude opakovat. Z tohoto důvodu bych pro usnesení, které dnes bylo Sněmovnou schváleno, nehlasoval,“ zdůraznil na sociální síti X.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Sedláček byl položen dotaz

Máte nějaké důkazy, o tom, že si Pospíšil koupil dítě?

A jestli to je podle vás na hraně zákona, proč jste nejednal? Právo podat trestní oznámení má přeci snad každý a je to jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako se tak rozhodl třeba právě Pospíšil. Je to jeho právo a nechápu, co je na tom špatného? Podle mě je naopak to nejhorší a úplné morální dno, kdy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jaká slušnost, jaký smír? Lidi kteří moje rodiče a prarodiče vypakovali, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseObčanFranta , 15.05.2026 8:25:58
z jejich domu, ukradli jim co mohli a kteří se podíleli na teroru vůči českému národu? A ještě mají tu drzost dělat si sjezd v moravském Brné. Ten Plaga se doslova zbláznil. Jestli chce Plaga smíření, ať se vydá do Reichu a začne jednat o zaplacení reparací. Nebo to se budeme stále poslušně dívat jak si s námi vytírají jejich paní mandu?

|  20 |  0

Další články z rubriky

„Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

15:51 „Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

Brutální útok nožem, který otřásl severoirským Belfastem, vyvolal vlnu hněvu a nepokojů, jež se běhe…