Lidovec Čunek má silné podezření ohledně již padlé koalice se Starosty: Nabízí se otázka, zda to nebyl úmysl, abychom se společně potopili

23.07.2017 0:01 | Zprávy
autor: David Hora

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Před projektem koalice si jen kvůli tomuto názvu naši voliči na zadek ohromením nesedli,“ říká senátor Čunek v souvislosti s koalicí mezi KDU-ČSL a STAN, která byla tento týden zrušena. Vysvětlil, jak by to mělo být ohledně další spolupráce a promluvil i o nabídce, kterou dostal od Andreje Babiše. „Já si té nabídky velmi vážím. Nepřijal jsem ji ale, protože přece jenom jsem lidovec a svým krokem bych stranu poškodil,“ vysvětluje Jiří Čunek.

Lidovec Čunek má silné podezření ohledně již padlé koalice se Starosty: Nabízí se otázka, zda to nebyl úmysl, abychom se společně potopili
Foto: hns
Popisek: Jiří Čunek

Co budete dělat dnes o půlnoci?

Dnes mám celou řadu akcí. Takže o půlnoci budu možná ještě na cestě domů.

KDU-ČSL oznámila tento týden zrušení koalice se STAN. Co bude dál?

My počkáme na příští týden, kdy tu naši nabídku musí projednat STAN. Když ji nepřijme, tak KDU-ČSL půjde do voleb sama. Když ji přijme, tak půjdeme do voleb společně, tak jak byly dohodnuté kandidátky. To znamená, že oni budou mít šest lídrů v šesti krajích ze čtrnácti, plus samozřejmě další lidi na kandidátkách. Takže se vlastně z pohledu té dohody, kolik lidí a na jakých místech bude kandidovat, vůbec nic nemění.

A jak hnutí STAN reagovalo na toto rozhodnutí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…