Lídr SPD Ivan David: Islám systematicky vyvražďuje odpůrce, EU možná zahubí Evropu. Feri je arogantní, Pavel Fischer se zachoval jako prase. A Kalousek...

12.05.2019 20:33

ROZHOVOR Lídr SPD v eurovolbách, které se konají 24. a 25. května, Ivan David říká, že lidé neúčastí ve volbách nepotrestají nesympatickou EU, ale podpoří její působení, protože eurohujeři k volbám určitě přijdou. Islám podle něj systematicky vyvražďoval původní obyvatelstvo, které odmítalo islamizaci, a Evropská unie může zničit Evropu. Vyjádřil se i k boji proti dezinformacím, kauze Jágr v Číně, kauze Feri nebo k neziskovkám.

Lídr SPD Ivan David: Islám systematicky vyvražďuje odpůrce, EU možná zahubí Evropu. Feri je arogantní, Pavel Fischer se zachoval jako prase. A Kalousek...
Foto: Archiv ID
Popisek: MUDr. Ivan David, europoslanec za SPD

Čím chcete přesvědčit vaše voliče, aby přišli k volbám do Evropského parlamentu 24. a 25. května?
 
Snažím se jim pomocí vystoupení v médiích, článků a videí vysvětlit, že neúčastí ve volbách nepotrestají nesympatickou EU, ale podpoří její působení, protože eurohujeři k volbám určitě přijdou. I když podle nás reforma EU není možná (ve středu na to téma připravujeme panelovou diskusi), je možné pomáhat brzdit to nejhorší, co z Bruselu přichází. Kromě toho se zavazuji, že budu informovat občany ČR o všech šílených euronápadech, o kterých se dozvím. SPD se do Evropského parlamentu dostane, ale dva poslanci, tak, jak to zatím vypadá podle agenturních preferencí, to je málo. Potřebovali bychom větší podporu.
 
Migrace je podle předsedy maďarské vlády Viktora Orbána v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu hlavní prioritou pro všechny evropské země. Západoevropané podle Orbána chtějí „nechat přijít velké množství migrantů“. „My jsme přesvědčení, že to není cena, kterou stojí za to zaplatit za evropskou jednotu,“ poznamenal. Středoevropané „nechtějí smíšené obyvatelstvo“, protože pro to nejsou dobré příklady, dodal premiér. Co si o tom myslíte vy?
 
Čím větší je hrozba masivní ilegální imigrace, tím větší prioritou je tomu zabránit. Západoevropany jako občany, kteří budou obětí, bych z toho dnes už nevinil, ale vedení Evropské komise v tom má prsty určitě. Těmito akcemi samo zatlouká hřebíky do rakve EU, možná ještě stihne zahubit Evropu. My ve střední Evropě jsme smíšené obyvatelstvo, tvoříme ale politický národ s vlastním územím, jazykem a zbytky kultury. Ingredience směsi byly zatím docela dobré. Mám obavu, aby to tak zůstalo.
 
 
Je podle vás islamizace opravdu takovou hrozbou? Opravdu hrozí zánik Evropy?
 
Myslím, že se stačí podívat na mapu. Tam, kde dnes vládne islám, před tím nebyl. Dnes má dvě miliardy věřících. Systematicky vyvražďoval původní obyvatelstvo, které odmítalo islamizaci. Ničil předislámské památky, zaváděl své zákony. Tento proces nikdy neskončil, naopak nyní dochází k jeho oživení. Líbily by se nám zákony šaría? Nepochybně by se i v ČR našli domácí fanatičtí přívrženci a kolaboranti. Pokud se nevzchopíme k odporu, pak kdo se nepodvolí, přijde o hlavu, kdo se podvolí, bude plodit muslimy. Zeměpisné celky samozřejmě nezaniknou, zanikne samozřejmě kultura.
 
Vy jste profesí psychiatr. Proč se podle vás tak západní politici chovají, že sem zvou nepřizpůsobivé imigranty, kteří působí kriminalitu a můžou naprosto změnit tvář Evropy?
 
Jak říkal Werich, „částečně z blbosti, částečně za cizí peníze“. Iniciátoři proto, že mají plán, to není teorie spiknutí, to je praxe spiknutí. Když zlikvidují národy a kulturu, nikdo se už proti jejich nadvládě nepostaví. Národy a demokracie tyto plány ohrožují. Nemysleme si, že iniciátoři mají dobré úmysly, jenom to tak nějak popletli. Proto je mnohem důležitější bojovat proti těmto iniciátorům a jejich užitečným idiotům než proti imigrantům samotným. Imigranti jsou následek, příčinou jsou vítači, kteří chtějí být hostiteli v zemi, která jim nepatří, hlavně ti, kteří mají plán.
 
Na co se chcete vy osobně v Evropském parlamentu zaměřit?
 

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

9%
87%
hlasovalo: 22390 lidí
Budu-li zvolen, pak budu působit v rámci frakce. To je důležité, na tuny návrhů Evropské komise je potřeba mnoha desítek europoslanců spolupracujících s analytiky. Každý se bude podílet na tom, čemu nejlépe rozumí. Kromě toho zdůrazňuji povinnost informovat českou veřejnost o všech velkých hrůzách, které se připravují.
 
Co si myslíte o takzvaném boji proti dezinformacím, na kterém pracují Evropská unie, Facebook, orgány státní správy...?
 
Oni, pokud chtějí uspět, musejí potlačit svobodu slova. Je stále jasnější, že dezinformace většinou nejsou falešné, matoucí „informace“, ale „názory“, které se jim nehodí. Oni se snaží tvářit starostlivě a demokraticky a říkají (například Jourová, ANO), že to není cenzura, ale je to cenzura. Tento „boj proti dezinformacím“ je zásadním ohrožením demokracie. Pokud oni zvítězí, zakážou jiný názor, je to konec demokracie.
 
V čem vám tolik vadí Evropská unie, že v ní podle vás nemáme být? Bylo by vystoupení ČR z EU katastrofou, jak někteří varují?
 
Kdyby EU vadila jen mně, byla by v bezpečí. EU je migrace, je to systém vykrádání slabších států, je to likvidace národů jako přirozených komunit s cílem vytvořit tupého otroka bez minulosti a budoucnosti, ve spojení s NATO je EU válka bez vítězů. Byli jsme před EU a budeme i po ní. Ne sami, ale s ostatními národními státy, které se dokážou domluvit. Častý argument, že EU zabránila válkám, je čirá lež, stačí jen připomenout bombardování Jugoslávie, zničení Libye a iniciaci Majdanu. EU vnucuje členským státům, hlavně těm slabším, pravidla, která vylučují rozvoj národních komunit. Vývoz kapitálu z montoven do daňových rájů, to není rozvoj, to je rozkrádání. Ano, pro ty, kteří parazitují na tomto systému, by to byla tragédie. A také vím, že to nelze udělat jednoduše.
 
 
V poslední době se setkáváme s tím, že lidé začínají řešit politiku na ulicích a náměstích, jako v případě nově jmenované ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Zaznívala také slova o tom, že jejím prostřednictvím chce justici ovládnout prezident Zeman a hlavně premiér Babiš. Jak to vidíte vy?
 
Myslím, že neřeší „lidé“, ale organizátoři, výrobci hesel a transparentů. Frustrovaný ubožák si zařve a čerpá vlastní chybějící sílu z davu. To, že prezident Zeman chce ovládnout justici, je opravdu přiblblý narativ.
 
Na hokejovou legendu Jaromíra Jágra, olympijského vítěze a mistra světa v dresu České republiky, se snesla kritika za jeho cestu do Číny. Miloš Zeman rovněž zmínil, že Jaromíra Jágra 28. října poctí státním vyznamenáním. Jágra již jednou v minulosti vyznamenal Václav Klaus. Co si o tom všem myslíte?
 
Vzpomněl jsem si na epigram J. R. Picka z roku 1968: „Velký problém hýbe nyní veřejností širokou, zda nedají Novotnému penzi příliš vysokou, na srdci to mnoha lidem leží, mně však na tom vůbec nezáleží, asi jsem to, co jsem se vždy zdál – odtržený intelektuál.“ Jágr je velký, Čína je velká, žvaniví trpaslíci jsou malí.
 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky
 
Proč jsme vlastně coby národ tak rozdělení? Začalo to první volbou Miloše Zemana, nebo to má hlubší příčiny?
 
Velké skupiny lidí sjednocuje jen společné úsilí a vnější ohrožení. To jen kolaboranti stojí vždy na té správné straně. Rozdělení národa podle zájmů je zcela přirozené. Mnoho lidí čekalo, až zavládne importované dobro, a prohlédnutí je bolestné. Na druhé straně stojí ti, kteří se mají dobře a cítí ohrožení společně s těmi, kteří ještě věří, že pohádka dobře skončí i v realitě. Jestli to někdo chápe tak, že komunistický parlament volil Havla jednotně, protože byl národ jednotný, tak… 
 
Jak hodnotíte úlohu takzvaných neziskovek?
 
Na toto téma jsem měl přednášku ZDE a dnes jsem chtěl psát článek „Nová republika je také neziskovka. A dokonce ‚politická‘“. Nepochybně máte na mysli pouze ten typ neziskovek, které čerpají z veřejných fondů, nebo dokonce ze zahraničí velké grantové prostředky a provádějí společensky škodlivou činnost, jak my to vidíme. Navíc nikdo nehodnotí „efektivitu“ a grantové prostředky si tyto neziskovky vlastně přidělují samy prostřednictvím svých agentů v grantových komisích. Současná praxe je pro mne naprosto nepřijatelná.
 
Poslanec TOP 09 Dominik Feri byl během své soukromé návštěvy Moravy fyzicky napaden dvěma muži, prý pro nesoulad v politických názorech. Jde o další projev hrubnutí politické kultury v Česku? Žalobce spor Feriho se dvěma muži považuje za pouhou opileckou rvačku. Jak tedy vnímat původní zprávy o údajném rasovém útoku vůči poslanci odlišné barvy pleti? Co si myslíte o celé kauze?
 
Neznám podrobnosti. Pan Feri je dosti arogantní člověk. Dovedu si představit, že někdo, kdo má problém se sebeovládáním, se mohl cítit jeho chováním dotčen. Ne všechny konflikty mezi zástupci různých ras musejí být rasově motivované.
 
 
Andrej Babiš tvrdí, že po něm jdou i v zahraničí. Na kritiku německé televize ZDF reagoval tak, že po něm Němci jdou, protože je odpůrcem migrace. Má pravdu?
 
Je dost možné, že po AB jdou i někteří Němci, jen si neumím představit, že by to bylo kvůli jeho údajnému odporu k migraci. Jestli pro AB nemá EU alternativu, pak ani migrace nemá alternativu, i když třeba AB předstírá, že to neví. 
 
V debatě na TV Barrandov se vyostřila situace, když v otázce dětí prchajících před válkou otituloval poslanec Mikuláš Peksa (Piráti) svého sněmovního kolegu Tomia Okamuru jako „nelidské hovado“ pro Okamurův odmítavý přístup…
 
Naše maminka, když jsme byli malí a častovali jsme se ošklivými slovy, říkávala „kdo to říká, ten to je, tomu se to šikuje“. Dost často to sedí. Možná ale není pan Peksa „nelidské hovado“, ale naopak „lidské hovado“. Podobně pan senátor Pavel Fischer se vyjádřil na adresu účastníků vzpomínkové akce k výročí okupace v Domě armády, kde jsem byl mezi řečníky i já, že to jsou „prasata“. Když se takto pan senátor vyjadřuje, tak myslím, že prase je on. Jako prezidentský kandidát si dal na plakát heslo „Za mě se nebudete stydět“. Já se za něj nestydím, ať se za něj stydí jeho voliči. Skutečně ukázal, jak je kultivovaný. Navíc prokázal úžasný rozhled opakovaným konstatováním, že k okupaci protektorátu došlo v roce 1938. Je to už taková tradice, že mravokárci se sami chovají jako dobytek.
 
Hnutí SPD bývá označováno za extremistické…
 
Slovo „extremus“ znamená nejvzdálenější. A to my jsme skutečně nejvzdálenější například od Miroslava Kalouska nebo od přátel ukrajinských fašistů. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

4:44 Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

Petr Pavel plní vzorně zadání svých patronů, k nimž patří i eskalace války na Ukrajině. „Ve svých pr…