Lídr v Pardubickém kraji Kutílek (SZ): Jdeme na kraj pracovat s pokorou a otevřenou myslí

10.08.2016 10:24 | Zprávy

V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz Jakub Kutílek (SZ), nám představil nejen volební program koalice Pro otevřený kraj. Prozradil nám i to, proč se rozhodl angažovat v politice on sám. Okomentoval řadu dopravních staveb v kraji, včetně diskutovaného splavňování Labe do Pardubic a výstavbu kanálu Dunaj–Odra–Labe. Jako předseda krajské organizace Strany zelených vnímá krajské volby jako výzvu a je připraven po volbách složit účty. Jak ale hodnotí předsedu strany Matěje Stropnického? I to zajímalo naší redakci.

Lídr v Pardubickém kraji Kutílek (SZ): Jdeme na kraj pracovat s pokorou a otevřenou myslí
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Předseda Krajské organizaci SZ Pardubického kraje a kandidát na hejtmana Jakub Kutílek

Můžete nám v krátkosti přestavit volební program koalice pro krajské volby v Pardubickém kraji?

V programu koalice Pro otevřený kraj – Piráti, Zelení, Změna těžíme především z toho, co je nám nejbližší.

Piráti do koalice přinášejí zejména téma otevřenosti, a to v obou směrech. Práci zastupitelstva, rady i úřadu chceme co nejpřívětivější formou zpřístupnit všem. Zveřejníme přenosy, záznamy a zejména podklady z jednání zastupitelstva. Budeme prosazovat rozklikávací rozpočet i srozumitelnější elektronickou úřední desku. Současně budeme velmi otevření podnětům občanů i obcí.

Právě partnerská spolupráce s obcemi bude doménou hnutí Změna a jejího lídra Radima Vetchého, který je starostou města Lanškrouna. Budeme důsledně dbát potřeb obcí a současně jim usnadníme jejich agendu. Obce totiž často musejí řešit obdobné výzvy na vlastní pěst. Vytvoříme jim lepší podmínky pro sdílení zkušeností a současně se budeme podílet na zavádění konkrétních opatření, například při zveřejňování informací, pořizování přenosů a záznamů ze zastupitelstev či zavádění rozklikávacího rozpočtu.

Pro zelené je klíčová udržitelnost. Chceme tedy řešit reálné potřeby lidí šetrně jak z hlediska dopadu na životní prostředí, tak na veřejné finance a společenskou soudržnost. Pro mě osobně je to například racionalizace plánů na výstavbu dopravní infrastruktury. Máme nespočet velkolepých projektů na papíře a realizují se velmi neefektivně jen jejich útržky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Zbraně

Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

4:44 Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

„Nelze házet všechny Rusy do jednoho pytle. O okupaci ČSSR Sověty lze pouze mluvit od 20. srpna 1968…