Marta Kubišová vzpomíná na Listopad a Václava Havla. A pro jeho kritiky má tento vzkaz

14.10.2014 20:08 | Zprávy

25 LET OD LISTOPADU '89 Zpěvačku Martu Kubišovou zastihl 17. listopad 1989 ještě jako referentku zásobování Výstavby sídlišť v Praze. Talentovaná umělkyně totiž měla od února 1970 zakázanou uměleckou činnost. Nešťastný osud jí ale přeťal 21. listopad 1989. V ten den totiž protestujícím lidem na Václavském náměstí zazpívala z balkonu budovy Melantrichu svou Modlitbu pro Martu a také československou státní hymnu.

Marta Kubišová vzpomíná na Listopad a Václava Havla. A pro jeho kritiky má tento vzkaz
Foto: M. a T. Salabovi
Popisek: Zpěvačka Marta Kubišová

„Dodnes jsem tu bublinu dojmů nerozklíčovala," sdělila Kubišová k tomuto datu ParlamentnimListům.cz. Jak vidí dobu pětadvaceti let od pádu komunismu?

Bavit se s Vámi o listopadu 1989 není zrovna lehká věc. V šedesátých letech jste byla známou zpěvačkou a pak náhle odmlka na dlouhých dvacet let... Má maminka mi o Vás někdy vyprávěla a byl to pro ni doslova šok, když vás viděla zpívat 21. listopadu 1989 z balkonu Melantrichu na Václavském náměstí. Jak jste tento den vlastně prožívala?

Pro mě to byl také šok a dodnes jsem tu bublinu dojmů nerozklíčovala.

Čí to byl vlastně nápad, abyste z onoho balkónu zazpívala zrovna Vy?

Nápad to byl zřejmě Václava Havla, protože právě on pro mě poslal Ondřeje Vetchého do kanceláře Výstavby sídlišť v Jámě 12, aby mě doprovodil do Melantrichu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…