Merkelovou by měli zavřít. Je to průser, překvapuje na téma uprchlíků letitý spoluhráč Michaela Kocába

10.11.2015 7:55

Zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok na sociálních sítích zveřejnil fotku vyzývající imigranty k tomu, aby se obrátili na patě a vycouvali zpátky na Východ. Jenže fotka během pár minut rozvášnila jeho fanoušky, ale i odpůrce. „Lidé mají stát za svou zemí, kde žijí, a ctít kulturu svého národa,“ vysvětlil Čok v rozhovoru ParlamentníchListů.cz svůj počin. A přidal vysvětlení, jak on chápe to, co se nyní v Evropě odehrává.

Merkelovou by měli zavřít. Je to průser, překvapuje na téma uprchlíků letitý spoluhráč Michaela Kocába
Foto: archiv
Popisek: Vilém Čok
reklama

Anketa

Vadilo by vám, kdyby se Miloš Zeman 17. listopadu ocitl na pražském Albertově ve společnosti příznivců Martina Konvičky?

4%
96%
hlasovalo: 7858 lidí

Na svém facebookovém profilu jste zveřejnil fotku vyzývající imigranty k tomu, aby se obrátili na patě a couvali zpátky na Východ. Fotku s vaším komentářem pak zveřejnil jeden z bulvárních serverů a přidal k tomu i řečnickou otázku, co by tomu asi řekl váš hudební spoluhráč z Pražského výběru Michael Kocáb, který burcuje k solidaritě lidí...

Michael Kocáb chce řešit uprchlickou krizi jinou formou, s níž ovšem zase já nesouhlasím. Nesdílím prostě jeho názory vůči imigrantům, i když jeho postoj plně respektuji. Myslím si, že je potřeba ctít hodnoty země, v níž žijeme, a tyto hodnoty také preventivně chránit. Uprchlická krize může rozložit a následně zničit Evropu, protože takové ohromné množství lidí nezvládne. Musím ale upozornit, že se o tomto problému na našich setkáních s Michalem nebavíme, občas si pošleme k tomu sice nějaké e-maily, ale v té úzké hudební rodině se zabýváme hudbou, nikoliv politickými debatami. Na to jsou jiné platformy.

Neříkejte ale, že když chodíte do společnosti nebo jdete jen s kamarády někam na pivo, že se tam o tomto tématu nebavíte... Tipla bych si, že hodně lidí má stejný názor jako vy.

Ano. Jsem potěšen, že naprostá většina lidí cítí se svou otčinou, a já k nim patřím. Zajímavý na tom je fakt, že spíše mladší lidé jsou více benevolentní k uprchlíkům. A to i v „mé“ kapele. Nikomu však nevnucuji svůj názor. Tolerance a respekt do určité meze musejí platit. Fotka, kterou jsem vyvěsil na Facebook, je jenom vrcholem ledovce, neboť se o tuto problematiku zajímám docela dlouhou dobu, takže to není o tom, že bych si přihříval polívčičku. Nepotřebuji se zviditelňovat tímto způsobem. Bulvár si prostě tu fotku stáhl z mé facebookové stránky a mě požádal o vyjádření. Lidé mají stát za svou zemí, kde žijí, a ctít kulturu svého národa. Totiž to, že sem brzy přijde ohromné množství lidí, kteří nás postupem doby převálcují a naši kulturu přemění, je prostě nezpochybnitelný fakt, který se opravdu stane, pokud jim vlády v Evropě dají zelenou. Tady ale nemám na mysli čas přítomný jako spíše budoucí. První vlny se totiž zvládnou, ale ty další už ne.

Jenže téměř celá Evropa ukazuje imigrantům otevřenou náruč. Dělá podle vás v tomto Evropská unie něco špatně?

Otevřená náruč to byla na začátku. Tenkrát nikdo nevěděl, co se stane za průser. Jinak si nedokážu vysvětlit ten důvod, proč je v této věci europarlament tak benevolentní. Ještě by v tom mohly být jiné postranní zájmy. Není přece možné, aby státníci horovali za to, že bude jejich země zničená! To je sice katastrofická vize a ta může být aktuální už za několik let. Odhaduji pět až deset let. Já sám nerozumím hlavně tomu, proč nejsou schopni politici EU ochránit hranice Schengenu. Oni sami přitom přiznávají, že naprostá většina běženců jsou ekonomičtí, tedy nikoliv, že by prchali před válkou. Navíc když tvrdí, že vůbec nevědí, kdo k nám přichází – a zda mezi nimi nejsou lidé z Islámského státu – ani možná nejsou ochotni či schopni ty lidi vůbec prověřovat.

Jak se vám líbí, co k této problematice říká prezident Miloš Zeman? Jen podotýkám, že je za své názory k imigrantům ze strany médií dost často lynčován a označován jako islamofob. Dokonce tak o něm nedávno hovořila i zpráva Rady Evropy...

Když pomineme Zemana jako prezidenta, ale budeme jej vnímat jako člověka, pokud má v této věci stejný názor, jako mám já, tak s ním samozřejmě souhlasím. Ty jeho názory jsou opravdu medializovány někdy až brutálně. Podívejte se třeba na ty fotky utopeného chlapce! Ty snímky v nás mají vyvolat asi „naše“ výčitky, ty ovšem „naše“ rozhodně nejsou. Tento problém má být přenechán těm, kteří dovolili, aby se do Evropy plavili přes moře a k tomu si vzali své děti. Jsou to tak především oni, kdo zavinili smrt svých dětí, nikoliv Evropané, takže by ta jejich výčitka neměla být namířená podprahově na nás. Ta fotografie je obžalobou zemí a vlád, jako jsou Sýrie, Afghánistán, Libye, Rwanda… Navíc mě několikrát napadla jiná věc a tou se nikdo podle mě dosud nezabýval. Nikdy nikdo nezveřejnil jména nebo identitu organizací, které ty uprchlíky k nám přepravují. Neznám ani jednu výpověď převaděčů. Jak je možné, že nikdo nedokáže zachytit jména agentur, které sem ty lidi přepravují? Jak je možné, že je nikdo nechytne? Asi proto, že nechce. A pokud nechce, pak je to řízená migrace! To snad jsou ve státních správách infiltrováni lidé, kteří chtějí, aby byla Evropa změněná, ba dokonce zničená?

Miloš Zeman poukazuje na to, že imigranti u nás budou chtít prosazovat svou kulturu a s tím i právo šaría. Odpůrci Zemana ovšem tvrdí, že je to nesmysl. Jenže v některých evropských zemích s tím mají už dnes velký problém, existují dokonce šaría soudy. Co si o tom myslíte?

Oni to nebudou chtít, oni už svou kulturu uplatňují. Ale ať si ji uplatňují jen ve svém bytě! Je přece nesmysl, aby se u nás stavěly třeba mešity, tomu se musíme bránit. A aby se mohli řídit právem šaría? Vždyť to také hrozí, to přece opravdu chtějí. A pokud se jim v tomhle ustoupí, tak se to stane. Už byly založeny muslimské organizace jako např. Sharia4Belgium, Sharia4Holland atd., které usilují o formální uzákonění prvků šaríi pro muslimy v zemích západní Evropy! Jen se koukněte do Wikipedie…

Vás osobně bych tipovala na to, že jste podobně jako Michael Kocáb velkým vyznavačem Havlova lidskoprávního odkazu. Čím si ale vysvětlujete, že právě tato skupina hodně poukazuje na lidská práva imigrantů?

Ono se na to moc odpovědět nedá, protože na jednu stranu jde samozřejmě o lidi a v lidské povaze by mělo být, že se má pomoci bližnímu svému, když je v nesnázích. To je přece součást naší křesťanské kultury i mravního kodexu. Ale jen proto, že chceme, a ne proto, že nás k tomu někdo nutí silou a obviňováním… Ale položme si otázku, zda imigranti pro nás nejsou spíše daleko nežli blízko. Navíc mají jiné zájmy, jinou kulturu a hlavně je jich tolik, že nás mohou stáhnout s sebou pod hladinu. Proto musí být všechna pomoc směřována tak, aby jejich „lepší“ lidé neutíkali pryč ze svých zemí. Tím tyto země dostávají do ještě větší tragédie. Ta pomoc musí tyto lidi přesvědčit zůstat u sebe doma a pomáhat své zemi. A ne ji opustit…

Není to tak dávno, co v Událostech, komentářích ČT psychiatr Cyril Höschl odpovídal na dotaz, zda si s lidmi, kteří vyznávají islám, jsme rovnocenní. On na to odpověděl, že biologicky si samozřejmě rovni jsme, společensky (mentálně) ale už nikoliv. S tím byste souhlasil?

Samozřejmě že si nejsme rovnocenní. Ale ta otázka je podle mě špatně položená, protože nelze srovnávat svět islámu a křesťanství, svět muslimů a Evropanů. To jsou totiž tak odlišné dva světy nebo tolik odlišných světů a kultur. Stejně jako nelze srovnávat auto s barákem nebo jahodu s ovcí, není možné kulturu Evropanů srovnávat s jinou. Znovu opakuji: multikulturní, tedy i náboženská společnost nemůže v míru existovat.

Co říkáte na postoj Angely Merkelové vůči imigrantům? Není to tak dávno, co právě Merkelová řekla, že syrští uprchlíci mají dveře do Německa otevřené, jenže teď se na její hlavu sype kritika z bavorské vlády. Bavorsko dokonce prý chystá ústavní žalobu na německou vládu za to, že uprchlickou krizí ohrožuje jeho stabilitu a fungování.

Já vám to řeknu natvrdo. Podle mě by paní Merkelovou měli zavřít! A to proto, že se kvůli vstřícnému postoji k běžencům dopouští vlastizrady. Pokud nějaký státník prosadí, aby se jeho země – tedy například Německo – migrantům otevřela dokořán, ale ta na základě toho nakonec může kleknout, čímž by klekla i celá Evropa, tak za to také někdo konkrétní musí nést odpovědnost. A to by v tomto případě byla paní Merkelová, potažmo její kabinet.

Myslíte si, že pokud by nápor uprchlíků v Evropě přesáhl určitou kritickou hranici, mohlo by to způsobit potíže v podobě rozvratu ekonomické a sociální struktury, s čímž by ale byla provázána možnost zvýšené kriminality? Migranti totiž tvrdí, že chtějí žít jako Němci, ovšem když se jim to nesplní, je tady nebezpečí, že se budou bouřit...

Oni ale jako Němci stejně žít nebudou. Teď to sice říkají, ale podle mého soudu se nedokážou asimilovat do německé letory, do jejich zvyků a do jejich pracovních návyků. Oni se nikdy Němci nestanou. Budou takový červ, který Německo časem zevnitř vyžere. To je ale obecně platné pro všechny ostatní státy, pokud se do nich dostanou obrovské migrační vlny. Německo ale není zásadní kauf po finanční stránce pro uprchlíky. Oni tam mají pro sebe jinou výhodu. Už prý ve chvíli, kdy se tam formují skupiny běženců, komunity imigrantů, zakládají islámské obce. No a německý stát pak pro tyto obce, pro tyto skupiny, přerozděluje peníze. Šéfové obcí záměrně neinformují své lidi v těchto skupinách, že peníze, které dostávají, jsou německé peníze. Přitom tady jde o roční státní příspěvek ve výši až 150 tisíc eur (Pokud obec a počet členů přesáhne jeden tisíc osob, stává se obec příspěvkovou organizací státu a má právo na 2,5 milionu eur ročně na svůj provoz – pozn. red.)! Islámské obce poté tyto peníze rozdělují mezi své členy a rodiny jako charitu, čímž si je zavazují. Úplně stejně to dělá v Libanonu Hizballáh. Je to ale nebezpečná metodika, neboť tyto skupiny lidí jsou pak ochotny si na sebe vzít jako výraz vděčnosti výbušninu a provést bombové útoky. To je totální paradox.

Co si myslíte o kvótách na imigranty, které schválil Evropský parlament?

To je vcelku jasné. My dostáváme od EU peníze a EU nám dává rozkazy, jak máme s těmi penězi zacházet. To se dá celkem pochopit. A EU si myslí, že když už nám dává prachy, pak nám taky může dávat rozkazy na kvóty. Je to prostě diktát EU, ale podle mě je to úplná hovadina. Kvóty bychom neměli přijmout, pokud jsme suverénní stát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To musel nařídit člověk, který to nemá v hlavě v pořádku. Šéfka Trikolóry, bývalá učitelka, o naprostém krachu školního testování

18:07 To musel nařídit člověk, který to nemá v hlavě v pořádku. Šéfka Trikolóry, bývalá učitelka, o naprostém krachu školního testování

ROZHOVOR Předsedkyně hnutí Trikolóra a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková se rozhodla k ráznému…