Miliony, miliony, miliony. Klíčová kauza kolem Petra Fialy a mainstream mlčí. Tomio Okamura má jasno

17.09.2021 14:52 | Rozhovor

Šéf ODS Petr Fiala kritizuje Andreje Babiše za dotace z veřejných peněz, přitom je sám sosá plnými doušky prostřednictvím neziskové organizace, kterou spoluzaložil a v jejíž správní radě sedí. A mainstreamová média? Nikde nic. Dvojí metr, zlobí se předseda hnutí SPD Tomio Okamura. A to není vše, co odhalil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Miliony, miliony, miliony. Klíčová kauza kolem Petra Fialy a mainstream mlčí. Tomio Okamura má jasno
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala má problém. Nezisková organizace, ve které figuruje, dostávala z veřejných peněz desítky milionů na projekty typu „podpora žen v Barmě“. Co říci na tyto aktivity politika, který je hlavním kazatelem rozpočtové odpovědnosti?
 
Svědčí to o mimořádném pokrytectví a falši Petra Fialy a celé koalice SPOLU. Kritizuje Andreje Babiše za dotace z veřejných peněz, přitom je sám sosá plnými doušky a pumpuje "do své kapsy" miliony. Podle webu Hlídač státu jeho Centrum pro studium demokracie a kultury uzavřelo za dobu své existence 82 smluv se státem v hodnotě 48 milionů korun a získalo celkem 116 dotací v hodnotě více než 28 milionů. Podle webu Hlídač státu jde například o: Burma Center for Transitional Studies z roku 2014 v hodnotě 1 941 237 korun, stejná dotace z roku 2013 v hodnotě 1 917 262 korun. Partnerství pro smíření a reformy v Barmě z roku 2017 ve výši 1 899 924, následuje Posílení role ženských a etnických občanských organizací v demokratizaci Barmy v roce 2015 za 1 779 300 korun. Dále také Burma Foreign Affairs and Translation Study Program v 2011 za 1 550 000 a o rok déle ta samá dotace ve výši 1 600 000 korun... Nemyslím si, že záležitosti žen v asijské Barmě jsou věcí, na kterou má Petru Fialovi přispívat český daňový poplatník. Myslím si, že třeba české dětské domovy nebo naši invalidé či pracující rodiny s dětmi by peníze potřebovaly více… Voliči to snad vidí.
 
 
Tuto aféru premiérského kandidáta SPOLU média hlavního proudu důsledně ignorují, jak si vysvětlujete tento odlišný přístup?
 
Dvojí metr. Znovu se podle mého názoru ukazuje nedůvěryhodnost médií, která důsledně podporují takzvané sluníčkáře a probruselské politiky. A naopak neustále pomlouvají vlastence.
 
Tento týden začala poslední 118. schůze sněmovny v tomto 8. volebním období. V pořadu schůze zbývá projednat více než 350 zákonů, které již projednány nebudou, a část z nich jsou i zákony předkládané SPD…
 

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 19290 lidí
Vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM naše zákony prostřednictvím svých poslanců neumožnila po celé čtyřleté období projednat a schválit. Jenom namátkou například zákon SPD o referendu, ústavní zákon o zavedení přímé volby a odvolatelnosti politiků, zestátnění exekutorů, zákon "Můj dům, můj hrad" na posílení práva občanů na sebeobranu, zákon o minimálním důstojném důchodu na hranici minimální mzdy (15 200 Kč), zákon na pomoc lidem v dluhových pastech (např. zrušení úroků z úroků atd.), novela trestního zákoníku na zákaz a trestní postih veřejného šíření islámské ideologie a mnohé další. Před závěrečným čtením je hlasování o zákonu SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Piráti, ČSSD a lidovci však opakovaně ve Sněmovně tento náš zákon obstruují a svým vystupováním neumožňují tento zákon schválit, protože podporují nepřizpůsobivé. Pokud se nám to nepodaří na této schůzi, budeme tento zákon opakovaně předkládat v následujícím volebním období. Slušný a pracující občan je pro SPD na 1. místě.
 
Ve sněmovně jste již poněkolikáté navrhl bod „Zrušení pandemické pohotovosti“. Proč vůbec Babišova vláda tuto pohotovost stále udržuje, když tu v letních měsících pandemie nebyla?
 
Pandemie není podle čísel ani nyní. A soudy ruší jedno vládní opatření za druhým z důvodu nezákonnosti. Přitom Česká republika má nejpřísnější protiepidemická opatření ve srovnání s okolními státy, přestože počet hospitalizovaných s covid-19 je pouze několik desítek. Švédsko po vzoru Dánska uvolní od 29. září naprostou většinu omezení týkajících se koronaviru. Přitom Švédsko uplatňovalo během pandemie mírnější opatření než většina dalších zemí. Dánsko oznámilo na konci srpna, že od 10. září ruší všechna opatření proti koronaviru s tím, že je epidemie pod kontrolou. Zůstávají jen kontroly na hranicích. Přitom má Dánsko nižší proočkovanost než ČR. Také testování školáků počátkem školního roku minulý týden zjistilo, že z jednoho miliónu školáků bylo pouhých 111 pozitivních. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale prohlásil, že u nás se budou nosit roušky a respirátory do té doby, než bude plně naočkováno 75 procent obyvatel (v současné době je to 54 procent). Denně se přitom očkuje již pouhých pět tisíc občanů… Připadá mi, že vláda Andreje Babiše ztratila kontakt s realitou i se světem a prostě chce jen ovládat životy lidí, nebo jedná v zájmu farmaceutické lobby.
 
 
Jaké je tedy řešení?
 
Hnutí SPD požaduje návrat k normálnímu životu, zrušení pandemické pohotovosti a docházku dětí do škol bez podmínek. Odmítáme diskriminaci neočkovaných. Očkování musí být každého svobodná volba. Požadujeme také uznávání protilátek jako důkazu bezinfekčnosti. Plošné zákazy nejsou řešením. Už žádný lockdown!
 
Varoval jste před extrémní inflací, která přichází. Jaký je v současné situaci váš recept na snížení inflace?
 
Za zdražování můžeme poděkovat vládě, která v obecné rovině nese odpovědnost za ekonomiku státu a především zemi zatěžuje obrovskými dluhy a vyhazuje peníze za nepřizpůsobivé, solární barony, podporuje zelený fanatismus EU a podobně. To samé platí i o Evropské unii, která též vede inflační politiku například kvůli projektu Green Deal (Zelený úděl), který extrémně zdražuje elektřinu a automobily. To se pak promítá ve zdražování všech produktů.
 
Hnutí SPD podporuje naši potravinovou bezpečnost a soběstačnost. V oblasti průmyslu nesmíme být závislí pouze na trhu EU v rámci výroby polotovarů pro zahraniční koncerny. Musíme vyrábět vlastní výrobky s vysokou přidanou hodnotou. Masivní podporou domácích investic a citlivým zvyšováním mezd vzniknou nová pracovní místa s výrobky i na mimoevropské trhy. Na rozdíl od PirStánu, SPOLU, ČSSD i ANO naprosto jasně a definitivně odmítáme přijetí eura a odmítáme platit dluhy za krachující státy eurozóny. Je potřeba zvýšit nabídku na trhu bydlení a zabránit tak současnému prudkému zvyšování cen - SPD navrhuje podporovat družstevní bydlení, obecní nájemní bydlení, zrychlení stavebního řízení (aby si lidé mohli rychleji pořídit vlastní bydlení) a zavést výhodné manželské půjčky pro pracující rodiče. Toto všechno jsou zároveň i naše protiinflační nástroje, které prosazuje hnutí SPD!
 
 
Pane předsedo, předvolební kampaň se od počátku září rozjela velmi ostře. Proti Andreji Babišovi začal vystupovat jeho syn podporovaný řadou vlivných mediálních tváří, spojených s některými opozičními stranami. Co říkáte na tento způsob vedení kampaně přes rodinné vztahy?
 

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71684 lidí
Ačkoli nejsem fanouškem Andreje Babiše, tak tohle se mi opravdu nelíbí. Zneužívat rodinu k politickým útokům na kohokoli je opravdové dno.

  

„Naše civilizace čelí barbarskému pokusu o převrat, který je veden skrytě, ale bezohledně. Podstatou je nahrazení našich hodnot vycházejících z křesťanství a judaismu hodnotami marxismu, maoismu a anarchismu“. To jsou slova arcibiskupa pražského a primase českého, kardinála Dominika Duky na konferenci v Budapešti…
 
Kardinál Duka má pravdu. Koalice Pirátů a STAN a povolební deklarovaná koalice se slepencem SPOLU je politickým reprezentantem této hrozby. Především koalice SPOLU se maskuje jako pravicové politické uskupení, ale opak je pravdou. Kdo jde s Piráty, jde bořit hodnoty naší civilizace a jde zavádět hodnoty marxismu, maoismu a anarchismu. Kdo volí SPOLU, volí Piráty, jelikož lídr koalice SPOLU Petr Fiala řekl, že jediným koaličním partnerem jsou Piráti. Hnutí SPD je hrází proti této pirátské maoistické hrozbě.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
Připomněli jsme si 1100 let od umučení svaté Ludmily…
 
I díky jejímu úsilí nás nepotkal osud Polabských Slovanů – tedy nebyli jsme vyhubeni Němci – a zařadili jsme se mezi suverénní evropské křesťanské národy. Obětovala se za svůj národ a prakticky vychovala svého vnuka sv. Václava ve velkého státníka a vlastence. Nesmíme opouštět úctu ke svým předkům, kteří žili, bojovali a umírali za svobodu, prosperitu a dobro našeho národa.
 
 
Kde Vás lidi v nejbližší době uvidí?
 
Tuto sobotu 18. září v Plzni, Smetanovy sady, U Branky 5272 na volebním meetingu Český jarmark SPD od 14 hodin. Čeští zemědělci a výrobci budou prodávat kvalitní české potraviny za férové ceny od 12:00 do 17:00. A v neděli 19. září budu s Českým jarmarkem SPD v Karlových Varech, parkoviště Západní ul. (Dolní nádraží), kde bude meeting tradičně od 14 hodin a prodej mezi 12:00 až 17:00. Už se zase moc těším, až si popovídám s lidmi.
 
Tady je seznam všech dalších zbývajících volebních meetingů a českých jarmarků SPD, na nichž vystoupím já a kandidáti SPD do sněmovních voleb. Přijďte. ??

25.9. Ústí nad Labem – Mírové náměstí – prodej od 12:00 – 17:00, volební meeting od 14:00
26.9. Jihlava – Masarykovo náměstí – prodej od 12:00 – 17:00, volební meeting od 14:00
2.10. Kladno – Václavské náměstí – prodej od 12:00 – 17:00, volební meeting od 14:00
3.10. Praha, místo upřesníme – prodej od 12:00 – 17:00, volební meeting od 14:00
Seznam měst, kde ještě bude Český jarmark:
Plzeň / Karlovy Vary / Ústí nad Labem / Jihlava / Kladno / Praha
Naším společným cílem je podpora českých potravin za férové ceny.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď už na život a na smrt. Foldyna varuje před pětikoalicí. A řeči o Zemanovi? „Džamile“ zabalit věci a poslat ji zpět

10:46 Teď už na život a na smrt. Foldyna varuje před pětikoalicí. A řeči o Zemanovi? „Džamile“ zabalit věci a poslat ji zpět

Progresivismus proti zastáncům tradic. Tak vidí poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) aktuální politický s…