Miloš Zeman sdělil PL nové informace: Soros a rozvracení světa, čistka v ČSSD a milost pro Kajínka

09.04.2017 16:01 | Zprávy

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Sorosova univerzita, kterou chce z Budapešti vystrnadit tamní premiér Viktor Orbán, patrně slouží jako ideologická přípravka známého miliardáře, který po světě organizuje barevné revoluce a Majdany. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Promluvil též o možném čištění ČSSD od Sobotkových oponentů a vysvětlil, proč uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka.

Miloš Zeman sdělil PL nové informace: Soros a rozvracení světa, čistka v ČSSD a milost pro Kajínka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

Viktor Orbán chce vyhodit Sorosovu univerzitu z Budapešti, což ihned začala kritizovat část naší politické a novinářské obce s tím, že jde o jednu z nejlepších univerzit ve střední Evropě. Souhlasil byste s jejím přesunem do ČR?

Naštěstí vedení této univerzity už veřejně prohlásilo, že zůstane v Budapešti. Já sám jsem ve čtvrtek na setkání s občany řekl, že se jménem George Sorose je spojováno organizování řady tzv. barevných revolucí a že nepokládám za vhodné, aby se uskutečňovaly další a další Majdany.

Jedním z prvních, kdo navrhoval možnost přesunu té instituce do Prahy, byl Andrej Babiš, který řekl: „Jedna z nejlepších škol v Evropě bude asi muset skončit. Neměli bychom jim pomoct a mít je v Praze? Rád o tom budu jednat.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Černobílý výklad. A ČT to platí.“ Petrov k „dokumentu“ z Ukrajiny

16:35 „Černobílý výklad. A ČT to platí.“ Petrov k „dokumentu“ z Ukrajiny

„Rusko je jaderná velmoc a musíme se s ní dohodnout. A když se chceme dohodnout, musíme ji respektov…