Miloš Zeman v ruské televizi zopakoval, že sankce nefungují. A nastoupil Marek Benda: Navrhuje tedy okamžité odvetné opatření?!

11.12.2018 20:16 | Zprávy

ROZHOVOR Nejdéle sloužící poslanec v historii České republiky Marek Benda (ODS), syn disidenta a někdejšího předsedy KDS Václava Bendy, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k čerstvým výrokům prezidenta Miloše Zemana pro ruskou televizní stanici NTV. Benda Zemana kritizuje především za výrok, že sankce nic neřeší. „Nakonec pád východního bloku, respektive Říše zla, což už asi Miloš Zeman trochu zapomíná, souvisel s tím, že Západ uvalil velmi tvrdé sankce,“ upozorňuje Benda. Ke dvěma silným osobnostem v rámci EU, za které Miloš Zeman považuje Viktora Orbána a Sebastiana Kurze, by Marek Benda přidal ještě Mattea Salviniho.

Miloš Zeman v ruské televizi zopakoval, že sankce nefungují. A nastoupil Marek Benda: Navrhuje tedy okamžité odvetné opatření?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor ruské televizi NTV. Je správné, že se prezident Zeman vyjadřuje mimo jiné i k české vnitropolitické situaci pro ruské publikum?

Já jsem ten rozhovor neviděl, na ruskou televizi nekoukám, čtu jenom komentáře. Zdá se mi to všechno dost strašidelné, ale to, že se Miloš Zeman vyjadřuje do ruské televize, přece není nic překvapivého.

Miloš Zeman v rozhovoru uvedl, že jej velmi těší, že Itálie vystoupila proti sankcím uvaleným na Rusko. Jako příklad neefektivnosti sankcí uvedl Kubu, na kterou byly uvaleny půl století. „Sankce jsou vždy zbytečné. Ničemu nepomáhají, naopak poškozují obě strany, ne jen jednu. Z ekonomického i z politického hlediska,“ uvedl Zeman. Má v tomto pravdu?

Určitě pravdu nemá, v mnoha případech sankce pomohly. Nakonec pád východního bloku, respektive Říše zla, což už asi Miloš Zeman trochu zapomíná, souvisel s tím, že Západ uvalil velmi tvrdé sankce a neumožňoval dovozy různých technologií a dalších věcí. Východ pak začal fatálně zaostávat. Samozřejmě, někdy jsou ty sankce efektivnější, někdy jsou méně efektivní, ale je to jeden z prostředků mezinárodního práva, který se běžně využívá. Je naprostý nesmysl říkat, že nefunguje.

Co tedy jiného Miloš Zeman doporučuje? Okamžité odvetné opatření? To je vždy vznešené, říci: ‚Toto opatření nefunguje.‘

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

23:59 Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak polit…