Vím, že říkáte, že máme zůstat v Evropské unii. Ale pokud bude pokračovat ten trend islamizace na západě, existují predikce, že do roku 2050 bude v západní Evropě zhruba 20 procent muslimů, ale jsou i horší předpovědi. Oni jsou semknutá komunita. Ve volbách mohou prosazovat své požadavky. Není pro Českou republiku lepší z toho Titanicu vystoupit na záchranný člun jménem czexit, abychom nezažili „podvolení“ jako ve Francii?
Začal bych tím, že bych jim zásadně neuděloval občanství. Ale předtím jen připomenu, že to není jenom problém radikálního islámu z Blízkého východu. Afrika má 17 procent světové populace. Do roku 2050 bude mít na světové populaci čtyřicetiprocentní podíl. Nigérie, která má dnes asi 180–200 milionů lidí, bude mít za 30 let dvojnásobek obyvatelstva a stane se třetí nejlidnatější zemí po Indii a Číně. Již dnes je subsaharská Afrika v pohybu směrem ke středomořským hranicím. EU se na to dívá a není schopna začít hájit schengenskou hranici ani v pudu sebezáchovy.
Jsem člověk, který přivedl Českou republiku do schengenského prostoru. V zájmu volného pohybu osob jsme se velmi tvrdě museli prosadit proti Evropské komisi, aby rozšířila schengenský prostor o čtyři státy Visegrádu. Museli jsme kvůli tomu splnit mnoho požadavků. Beru to jako velký úspěch své vlády. Proto mám dnes jako jediný právo říct větu, že pokud nebude Evropská unie chránit schengenskou hranici, a to za každou cenu, tak musíme uzavřít hranici vlastní. Zní to hrozně, lidé už si na otevřenou hranici zvykli, já jsem si na to zvykl. Měl jsem slzy v očích, když jsme pilkou řezali hraniční závory. Po stříhání drátů po listopadu 89 máte teď volný pohyb po celé Evropě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík