Mráz přichází ze Západu. V Bruselu prostě rozhodnou a nařídí. Odchod by nebyl žádná tragédie, ujišťuje poslanec Hrnčíř

31.7.2021 5:13 dop. | Rozhovor

„Zavedením evropských daní a dluhů se z EU stane evropský superstát, o což euroglobalistům šlo především. Mohlo by dojít i k prohloubení problémů v otázce dostupného bydlení,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř a upozorňuje, že se Česká republika už nyní postupně stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele. Ohledně konce proplácení testů na covid mluví o nepřijatelném nátlaku a diskriminaci. „Pokud stát nařídí testování, musí se také podílet na jeho úhradě,“ míní. Přečtěte si také, co vzkázal kritikům zpěváka Petra Koláře.

Mráz přichází ze Západu. V Bruselu prostě rozhodnou a nařídí. Odchod by nebyl žádná tragédie, ujišťuje poslanec Hrnčíř
Foto: Archiv J. Hrnčíř
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř

„Hon na Petra Koláře, jenž se dle sluníčkářů nesmírně provinil tím, že si vůbec dovolil nazpívat vlasteneckou píseň, kterou si hnutí SPD zvolilo za svou hymnu, nápadně připomíná praktiky padesátých let minulého století,“ napsal jste na svůj fb. Jaká kritika (od koho) se vás v tomto směru nejvíc dotkla a co byste kritikům vzkázal?

Petr Kolář si píseň vybral, protože se mu líbila melodie a souhlasil s textem. To je vše. Přesto na něm některá média od zahájení volební kampaně hnutí SPD nenechala nit suchou. To je tedy ta představa svobody a demokracie v jejich pojetí? Taková je nezávislá a objektivní novinařina? Co třeba zakázat Petru Kolářovi veřejně vystupovat, za nazpívání „nepohodlné“ písně, vy neobolševici?

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 18368 lidí

„KDO NEADORUJE DUHOVOU EVROPU, BUDE MÍT PROBLÉMY“, napsal jste také. Co více říci k postoji EU ohledně rozhodnutí vlády Viktora Orbána, že v maďarských školách bude platit zákaz vzdělávání o sexuálních menšinách? Nizozemský premiér Mark Rutte v reakci na to dokonce uvedl, že pokud Maďarsko zákon nezruší, mělo by opustit EU…

EU tak zase jednou ukazuje, jak svobodné je vlastně členství jednotlivých států. Kdo nenásleduje jediný možný a vhodný názorový proud, musí být potrestán. Maďarsko se tímto zákonem jen brání vpuštění LGBT aktivistů do základních a mateřských škol, kteří budou dětem vysvětlovat, jak je „skvělé“ si změnit pohlaví a mrzačit pohlavní orgány. Myslím, že takový zákon bychom měli přijmout i my.

„Koncept EU se zcela zvrhl a měl skončit u původního volného pohybu osob, zboží, služeb a peněz. Vše ostatní je zbytečné a je to potřeba zrušit. Hnutí SPD, jako jediný relevantní politický subjekt zastoupený ve Sněmovně, prosazuje referendum o vystoupení z EU,“ uvedl mimo jiné Tomio Okamura v rozhovoru pro PL. Souhlasíte s těmito slovy?

Samozřejmě souhlasím. Členské státy EU jsou bruselskými politiky vnímány pouze jako nesvéprávné provincie, svázané nespočetným množstvím předpisů, nařízení a kvót. Vlivem Bruselu se šrouby opět utahují a o své svobody a suverenitu postupně přicházíme. Tentokrát ten „mráz“ nepřichází z Kremlu, ale ze Západu. V Bruselu už si nikdo neláme hlavu s tím, jestli něco má rozhodovat EU nebo národní státy. Prostě rozhodne a nařídí. Státní svrchovanost je už jen prázdným pojmem.

A co by pro ČR znamenalo vystoupení z EU? Máte pocit, že Británie, která ho má už za sebou, „dopadla“ v tomto ohledu dobře?

Představitelé EU se všemožně snažili, aby brexitu zabránili a vytvářeli různé překážky, které měly Brity odradit. Strašili také apokalypsou, ale nic z toho nezabralo. I když se ekonomika země výrazně propadla v loňském roce díky covidovým opatřením, dostane se podle současného vývoje Velká Británie na úroveň ekonomiky před propuknutím pandemie ještě před koncem letošního roku. O tom si třeba Česká republika může nechat jen zdát. Výrazně také stoupla obchodní výměna se zeměmi mimo EU, což má také pozitivní dopady.

Evropská unie je především politický projekt, takže členství země nemusí mít nutně vliv na obchodní výměnu. Členy EU nejsou třeba Norsko nebo Island, a přesto jsou tyto země součástí Evropského hospodářského prostoru. Nebo Švýcarsko, které má s EU uzavřeno řadu obchodních dohod a bez problémů obchod navzájem funguje. Ani pro Českou republiku by odchod z EU nebyl žádnou tragédií, i když by bylo výhodnější vystoupit třeba v koordinaci s V4 nebo i dalšími státy.

Evropská komise schválila plán na zdanění domácností a dopravy cestou povinného nákupu povolenek na emise oxidu uhličitého. Co si o tomto záměru myslíte?

Zavedením evropských daní a dluhů se z EU stane evropský superstát, o což euroglobalistům šlo především. Mohlo by dojít i k prohloubení problémů v otázce dostupného bydlení. Ceny nemovitostí jsou už teď neúměrně vysoké a pro většinu lidí nedosažitelné. Zavedením dalších nesmyslných daní se situace bude dále zhoršovat. Podražení nemovitostí by totiž takřka nevyhnutelně vedlo i ke zvýšení cen nájemního bydlení. Česká republika se i bez toho postupně stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele.

Podle balíčku opatření, který komise schválila, má být po roce 2035 zakázán prodej klasických automobilů a autobusů na unijním trhu. Jaký to podle vás bude mít vliv na automobilový průmysl?

Toto klimatické běsnění environmentálních aktivistů a na ně navázaných politiků, je naprosto mimo realitu a poškodí naše hospodářství a občany. Evropská unie se na světových skleníkových emisích podílí jen z necelých 10 % a Česká republika jen z 0,3 %. Už pro cíl úspory energie pro rok 2030 jsou odhadované náklady na investice v ČR cca 1000 miliard korun. Tento nesmyslný tlak na ekologii zdraží a zhorší individuální mobilitu, což můžeme pozorovat už teď, kdy ceny elektromobilů jsou astronomické a pro většinu lidí nedostupné.

Když odbočíme od EU, nedávno jste se na fb ohradil proti rozhodnutí vlády, že od září končí testování proti covidu několikrát měsíčně zdarma. V čem je podle vás ohledně tohoto rozhodnutí největší problém?

Je to nepřijatelný nátlak a diskriminace lidí, kteří se nemohou nebo nechtějí očkovat. Pokud stát nařídí testování, musí se také podílet na jeho úhradě.

„Francouzská Národní observatoř kriminality a udělených trestů (ONDRP) nedávno publikovala zprávy, v nichž uvádí, že 60 % útoků, vražd a násilných loupeží spáchaných v roce 2019 ve Francii bylo spácháno ‚nezletilými imigranty bez doprovodu‘. Organizace ONDRP zveřejnila ještě další studii, která uvádí, že ve Francii dochází v průměru k 120 útokům nožem denně a že pachateli těchto útoků jsou ‚nezletilí migranti bez doprovodu‘ nebo ‚uprchlíci‘ z muslimského světa,“ uvedl jste také nedávno na sociální síti. Téma migrace ale v posledních měsících není příliš aktuální. Znamená to, že se ‚problémy‘ zmírnily, nebo prostě toto téma z médií jen vytlačila pandemie?

Potřebuje to další komentář? Jsme extremisté my, kteří na nebezpečí soustavně upozorňujeme a chceme bránit Českou republiku, nebo jiní, kteří i přes tato fakta prosazují bezhlavé přijímání nelegálních migrantů? Bohužel, migrační tlak na Evropu opět posiluje, i v ČR počty zadržených nelegálních migrantů neustále rostou. Samozřejmě že mainstreamová média podporující nelegální migraci o tom informují velmi omezeně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: David Hora

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Po Fialově projevu to lidem došlo.“ Tomáš Březina, kandidát na Hrad, o Rusku, vládě a stavu Česka

4:46 „Po Fialově projevu to lidem došlo.“ Tomáš Březina, kandidát na Hrad, o Rusku, vládě a stavu Česka

„Jsem trvale připraven poslat do nikam lidi, kteří o podobném životě nemají ani tušení… jen cosi rec…