Musíme se rázně vypořádat s lumpy, zloději a parazity! udeřil šéf republikánů

27.04.2013 14:40

ROZHOVOR „Rozkrást už v této zemi není co, vytáhnout lidem z kapes jakbysmet. Situace snad již brzy dospěje do bodu zlomu, kdy se národ konečně probudí a rázně se vypořádá se všemi lumpy, zloději a parazity, kteří tu dlouhá léta vládnou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska Jiří Dufek.

Musíme se rázně vypořádat s lumpy, zloději a parazity! udeřil šéf republikánů
Foto: tan
Popisek: Jiří Dufek, předseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska

Jak hodnotíte první kroky Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky?

Miloše Zemana vnímáme jako menší ze dvou zel, která se nabízela, přesto však stále zlo. Je ovšem třeba říci, že poučení neznalých na nedávné návštěvě v Rakousku o tom, že odsun byl lepší než smrt, se jeví jako mimořádně trefné. Vždyť ti lidé se vzdali zcela dobrovolně státního občanství ČSR již v roce 1938, aby mohli nabýt říšskoněmeckého.

V důsledku sporu mezi prezidentem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem o to, zda se má bývalá první dáma Livie Klausová stát velvyslankyní na Slovensku, hrozí rozpad koalice. Zeman naznačil, že pokud se na nových diplomatech nedohodne se Schwarzenbergem, učiní tak s premiérem Petrem Nečasem, což šéf diplomacie nehodlá akceptovat a jeho strana odejde z vlády. Co tomu říkáte? A na čí stranu se v této záležitosti kloníte?

Spor mezi prezidentem a ministrem Schwarzenbergem je zcela zbytečný. Ústava České republiky jasně deklaruje, že velvyslance jmenuje prezident. O odchodu TOP 09 z vlády jsem zatím slyšel jen od Schwarzenberga. Od žádného jiného člena vlády ze strany TOP 09 jsem o takovém ultimátu neslyšel. Jinak jde o žabomyší spory a potřebu obou stran splatit dluhy v politických handlech. Z vlády žádná strana dobrovolně neodejde, na to je vůně peněz příliš silná.

V případě, že vyhrají sociální demokraté příští volby do Poslanecké sněmovny, bude mít levice absolutní většinu téměř ve všech zastupitelských orgánech. Znepokojuje vás to?

Žel, občané naší republiky neustále volí jen parlamentní strany, a podle prognóz „nezávislých“ agentur v příštích volbách nepochybně zvítězí sociální demokraté. Sice mne to znepokojuje, avšak myslím si, že nic horšího, než nám vládne nyní, už nám vládnout nemůže. Rozdělení na levici a pravici pokládáme za překonané. Aktuální dělení je na strany pro a protinárodní. Bohužel většina známých stran patří k těm druhým, včetně sociální demokracie.

Představuje podle vás rostoucí vliv komunistů nebezpečí pro tuto zemi? A mají sílu to současné pravicové strany změnit?

Jisté nebezpečí pro tuto zemi rostoucí vliv komunistů představuje. Komunistické myšlenky jsou však většině národa cizí. Nová Severní Korea tu jistě nevznikne. Mnoho lidí sice volí komunisty, avšak pouze ze zoufalství a protestu proti současné vládě. Mimochodem té nejhorší od roku 1989. A právě proto „pravicové“ strany nic nezmění.

Kde se Česká republika 23 let od listopadu 1989 nachází? Jsme už vyspělou západní společností, jak jsme si přáli?

Pokud nemám použít nespisovných výrazů, nemohu na tuto otázku dost dobře odpovědět. Změnit situaci musí lidé, kteří se z ovčanů promění na občany a přestanou už konečně pořád dokola volit ty stejné strany. Tuhle „vyspělou západní“ společnost si revoltující občané po listopadu 1989 rozhodně, ale rozhodně nepřáli.

Jaké jsou vaše prognózy pro následujících deset dvacet let v této zemi?

Prognózy pro následující léta bych viděl růžově. Občané by ale museli přestat naslouchat všemožným vymývačům mozků a začít myslet mozkem vlastním. Nevolit zprofanované a zkorumpované parlamentní strany, ale volit slušné občany - odborníky ze svého okolí. Aby chemik nebyl státním ekonomem, lékař ředitelem divadla atd. Rozkrást už v této zemi není co, vytáhnout lidem z kapes jakbysmet. Situace snad již brzy dospěje do bodu zlomu, kdy se národ konečně probudí a rázně se vypořádá se všemi lumpy, zloději a parazity, kteří tu dlouhá léta vládnou. Pak nám bude HEJ.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Petr Kupka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

12:02 Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Jsme ekonomickou kolonií velkých nadnárodních společností a silných bankovn…