Naštvaná starostka z ODS: Tři roky nám vládl pan Kalousek

27.08.2013 11:23 | Zprávy

ROZHOVOR Starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová (ODS) letos získala titul Nadějná politička. Přes všechny své úspěchy ale nemá příliš důvodů k radosti. Zneklidňuje ji situace v ODS i v celé společnosti. A podobně jako její kolegyně z Karlovarského kraje se nebojí otevřeně promluvit. Nešetří ani zakladatele ODS Václava Klause, ani expremiéra Petra Nečase. Doslova ji vytočilo, že ze strany nebyla vyloučena Jana Nagyová.

Naštvaná starostka z ODS: Tři roky nám vládl pan Kalousek
Foto: archiv Jany Vildumetzové
Popisek: Jana Vildumetzová

Ačkoliv jste jako starostka velmi úspěšná, netajíte se zklamáním nad současnou politickou situací...

Současnou politickou situaci vidím velice špatně. Lidé, i já, jsme jí znechuceni, úcta k politikům se ztrácí. Lidé navíc přestávají věřit, že se někdy něco změní a že do parlamentních lavic konečně zasedne někdo, kdo bude něco dělat pro lidi a ne jen pro sebe. Díky tomu se otevírají dveře extremistickým a populistickým politickým stranám. A to je velmi vážná věc.

Myslíte si, že by české politice pomohl návrat Václava Klause?

Václavu Klausovi jsem vždy fandila a vážila si ho. Byla jsem šťastná, když byl zvolen prezidentem. V poslední době ale bylo vidět, že jeho popularita coby prezidenta postupně klesala. Po vyhlášení amnestie úplně až na dno. Myslím si, že Václav Klaus ODS nezachrání a řadě členů by jeho návrat vadil právě kvůli  zmiňované amnestii. Ani nevíte, jaké úsilí musíme my starostové  vynaložit, společně s policií, na řešení mnoha problémů zejména v oblasti majetkové trestné činnosti a občanského soužití. A když se podaří, že je pachatel vypátrán, odsouzen a konečně nastoupí výkon trestu, tak je nakonec propuštěn na svobodu. Mnoho lidí považuje  poslední amnestii za velice nespravedlivou vůči spořádaně žijícím občanům a zejména vůči těm, kteří jsou oběťmi trestné činnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…