Nenapadlo by mě. Disidenti jsou dojatí z vyznamenání od rozvědčíka. Igor Němec kroutí hlavou

17.11.2024 9:09 | Rozhovor

Před pěti lety odvysílala Česká televize v pořadu Reportéři ČT mimořádnou reportáž „Národní bití“. Na záběrech lze objevit i zakrváceného polistopadového politika a někdejšího ministra Igora Němce. Podle něj už zase máme zapotřebí skandovat na náměstích „Svobodu, svobodu“ jako na konci roku 1989. „Největším paradoxem 17. listopadu je, že komunistický rozvědčík, který vítal okupaci naší země cizími vojsky a pak jim sloužil, s první dámou, komunistickou politručkou, sedí na Hradě a dojatí disidenti z jeho rukou přijímají vyznamenání,“ říká pro ParlamentníListy.cz Igor Němec.

Nenapadlo by mě. Disidenti jsou dojatí z vyznamenání od rozvědčíka. Igor Němec kroutí hlavou
Foto: Hans Štembera
Popisek: RNDr. Igor Němec, bývalý ministr v Pithartově i Klausově vládě, dlouholetý předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů

Je podle vás 17. listopad ještě vůbec připomínkou událostí z let 1939 a 1989?

Je připomínkou obou výročí, i když každého jinak. U roku 1939 toho, že i ve zdánlivě bezvýchodné situaci se u nás najdou lidé, studenti, kteří hrdinsky dají najevo sobě i světu, že se nehodlají s vývojem smířit a ostatním tak dají naději.

Rok 1989 je jiný případ. Zde po dlouhých letech nesvobody a bezprostředním vývoji v okolních komunistických státech lidé vycítili, že nastává chvíle se vzepřít. No a demonstrace 17. listopadu byla spouštěčem. Záhy se svoboda po dlouhých létech stala opojnou.

Před lety bylo výročí 17. listopadu zneužíváno k protestům proti prezidentu Miloši Zemanovi, který v přímé volbě porazil Karla Schwarzenberga a o pět let později Jiřího Drahoše. Později se stal terčem Andrej Babiš ve funkci premiéra. To prezidenta Petra Pavla loni jakékoli protesty minuly velkým obloukem. Čím si to vysvětlujete?

To je ukázka toho, jakou sílu u nás má liberálně progresivistická skupina, která prostupuje různými institucemi a zejména ovládá mainstreamová média. Petr Pavel se na základě doporučení podobné skupiny z USA („Deep State“) například už tím, že si ho vybrali do vysoké funkce v NATO, stal se jejich kandidátem. Stal se Pravdou, která musí zvítězit. Málokdo si uvědomuje, že heslo „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ znamená boj k vítězství naší pravdy s kýmkoliv, bez ohledu na jeho morální, etické kvality a často s pomocí lži a nenávisti. Jako předvádějí například pánové Halík, Hřebejk nebo plukovník Foltýn.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pominu 2. kolo prez. volby, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBobyNo1 , 17.11.2024 9:35:24
kdy jednodušší lidé naskočili na "téma" antibabiš a hodili to raději Pávkovi. Obrovská chyba byla, že Pávka do toho 2. kola ovce vůbec poslaly! Ano, vyjadřuji se o voličích Pávka v 1. kole s opovrhujícím despektem jako o ovcích. Věděly, kdo to byl, jeho minulost komunistického kontrarozvědčíka známá byla, výběr mezi jinými kandidáty také byl. Stačil jim VYFINTĚNÝ PAŇÁC s nulovými morálními kvalitami, o kterém mééédia tvrdila, že je slušný. To je na tom smutné a k zamyšlení.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Kauza bitcoin. Komentátor vytáhl na světlo, na co se zapomíná

18:21 Kauza bitcoin. Komentátor vytáhl na světlo, na co se zapomíná

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral pro ParlamentníListy.cz komentuje rozhodnut…